آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

پراپرتی های deployment

تعریف رفتار، تنظیمات و property های deployment

مرور کلی

اکنون پروژه را ایجاد کرده و برخی از تنظیمات آن را بررسی/تعریف کردیم. در این آموزش خواهیم آموخت چگونه می توان رفتار ایجاد و بازطراحی (refactor) فرایند deployment را کنترل کرد.


شرح

با دوبار کلیک بر روی فایل Database.sqldeployment در پنجره ی Solution Explorer، صفحه ی زیر به نمایش در می آید:


آموزش sql

صفحه ی جاری حاوی تنظیمات بسیار مهمی می باشد. در این صفحه می توانید deployment و نحوه ی نصب پایگاه داده را مطابق نیازهای خود تنظیم نمایید. همچنین می توانید از پایگاه داده جاری، پیش از مستقر سازی و نصب آن، backup تهیه نمایید تا در صورت رخداد خطا یا مشکل پیشبینی نشده در deployment، یک نسخه ی پشتیبان یا کپی از پایگاه داده داشته باشید. اگر محتوای پایگاه داده اهمیت چندانی برای شما نداشته باشد، در آن صورت می توانید پایگاه داده را هر بار که deploy می کنید، از نو ایجاد نمایید. همان طور که گفته شد، تنظیمات و گزینه های پیشرفته ی متعددی وجود دارد که شما می توانید برای کنترل نحوه ی نصب و رفتار deployment مطابق نیاز خود پیکربندی نمایید. از جمله ی آن می توان به قابلیت حذف اشیا موجود در پایگاه داده ی جاری که بخشی از پروژه ی پایگاه داده ی شما نیستند، اشاره کرد.
دو آپشن بسیار مهم که می خواهیم به آن ها اشاره کنیم، گزینه های Deployment comparison collation و Deploy database properties داخل لیست کشویی (drop-down) حاضر در این صفحه می باشد.
در صورتی که می خواهید پایگاه داده ی خود را بر روی SQL Server ای مستقر (deploy) کنید که زبان مورد استفاده ی آن (collation) با تنظیم زبان پروژه ی شما متفاوت است، آنگاه گزینه ی پیش فرض "Use the collation of my project" از لیست کشویی مزبور این امکان را به شما می دهد تا پایگاه داده و اشیا آن را با زبان مشخص شده ی خود (collation) مستقر نمایید. این نکته ی بسیار مهمی است چرا که احتمال داشت پایگاه داده ای نصب شود که زبان مورد انتخاب آن با زبان مشخص شده برای نمونه SQL Server مورد نظر همخوانی نداشته باشد. گزینه ی دیگری به نام use the collation of the server (استفاده از زبان مورد انتخاب سرور) در لیست کشویی (drop-down) وجود دارد که به شما امکان می دهد اشیا پایگاه داده ی خود را با collation مشخص شده در سرور (SQL Server ای که پایگاه بر روی آن نصب می شود) مستقر نمایید.
در مبحث قبلی ذکر شد که به هنگام deploy پایگاه داده، تمامی تنظیمات تعریف شده در پروژه، جایگزین تنظیمات می شود که پس از نصب (deployment) به صورت دستی انتخاب کرده اید. برای جلوگیری از این اتفاق، کافی است گزینه ی Deploy database properties را غیرفعال نمایید. با این کار یک پایگاه داده ی جدید بر اساس تنظیمات پیش فرض SQL Server ایجاد می شود. تمامی تنظیمات غیر پیش فرض را می توان به وسیله ی post deployment script (اسکریپت پس از نصب) مدیریت نمایید.

  • 1540
  •    800
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .