آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

Report Builder Chart Wizard

Chart Wizard شما را در ایجاد یک گزارش که حاوی چارت می باشد، مرحله به مرحله راهنمایی می کند. در این بخش با استفاده از wizard یک چارت ایجاد خواهیم کرد.
Chart Wizard را از یکی ازصفحات Getting Started یا New Report یا Dataset باز کنید. Chart Wizard را انتخاب کنید. اولین مرحله انتخاب یک دیتاست می باشد.


آموزش sql

رفتار پیش فرض استفاده از یک دیتاست مشترک می باشد. یک دیتاست از لیست انتخاب کنید یا دیتاست مورد نظر را جستجو کنید. دیتاست ایجاد شده در بخش Getting Started اکنون در لیست ظاهر می شود، زیرا در بخش قبل که با استفاده از Table یا Matrix wizard یک گزارش ایجاد کردیم، مورد استفاده قرار گرفته بود. برای یک دیتاست که در لیست نمایش داده نشده می توانید روی Browse کلیک کنید تا محل آن را تعیین کنید. دکمه ی Create a dataset را انتخاب کنید تا یک دیتاست اجرا شده را تعریف کنید، این کار را در بخش قبل انجام خواهیم داد. دیتاست TutorialDataset1 را انتخاب کنید و برای ادامه روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Chart شوید:


آموزش sql

نوع چارت را انتخاب کنید و سپس روی Next کلیک کرده تا وارد صفحه ی Arrange fields شوید. صفحه را مانند زیر پر کنید:


آموزش sql

صفحه ی Arrange Fields دارای سه محل برای درگ و دراپ کردن فیلدهایی از لیست Available fields می باشد: Categories، Series، Values. ProductCategroyNameرا در CalendarYear و CalendarYear را درSeries و SalesAmount را در Values قرار دهید.
روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی style شوید و یکی از استایل های وجود را مانند تصویر زیر انتخاب کنبد:


آموزش sql

روی Finish کلیک کنید تا wizard کامل شود، اکنون گزارش زیر را ایجاد کرده اید:


آموزش sql

چارت ایجاد شده کمی کوچک می باشد، شما باید روی آن کلیک کرده و سپس گوشه های آن را از لبه ها درگ کنید تا بزرگتر شود. روی دکمه ی Run در نوار کلیک کنید تا گزارش را مشاهده کنید:


آموزش sql

در این قسمت گزارش نیاز به کمی پاکسازی دارد. شما می توانید تیتر یک چارت را پر کرده و وارد پنجره ی Properties شوید تا قالب بندی را پاکسازی کنید. به هرحال با کلیک کردن روی دو صفحه درChart Wizard یک چارت ایجاد کرده اید.
شما می توانید گزارش را روی درایو هارد داخلی در یک فولدر در Report Manager (اگر SSRS در حالت داخلی باشد) یا در یک داکیومنت SharePoint (اگر SSRS به روش SharePoint Integrated در حال اجرا باشد) ذخیره کنید. روی آیکن دیسک در بالای پنجره ی Report Builder کلیک کنید و یا Save را از منوی Report Builder انتخاب کنید و سپس وارد یک فولدر مناسب شوید. گزارش های در حال گسترش در بخش بعدی آموزش مورد بررسی قرار خواهند گرفت.


  • 2172
  •    992
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .