آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

SQL Server Integration Services (SSIS) Control Flow

دوره های مرتبط با این مقاله

این بخش دومین گام ما در ایجاد یک SSIS packageساده از scratchمی باشد. پکبج های SSISمعمولا با منابع مختلفی از داده تعامل دارند. اکثر منابع داده ی متداول خارج از باکس پشتیبانی می شوند. یک منطقه یConnection Managersروی سطح طرح وجود دارد که شما می توانید در آن منبع هر داده ای را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید، تعیین کنید. در این بخش ما دو منبع داده به پکیج خود اضافه خواهیم کرد – یکی برای دسترسی به دیتابیس AdventureWorksDWو دیگری برای دسترسی به صفحه ی گسترده ی Excelخود.

توضیحات

برای آغاز کار BIDSروی SQL Server Business Intelligence Development Studioاز گروه برنامه یMicrosoft SQL Serverکلیک کنید. File, Open, Project / Solutionرا روی سطح منو کلیک کنید تا دیالوگOpen projectباز شود. وارد موقعیت solutionشوید، همانطور که در تصویر زیر می بینید و سپس روی Openکلیک کنید.

آموزش sql server

گره SSIS Packagesدر زیر پروژه ی Tutorial-Sample-1در Solution Explorerرا باز کنید، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

آموزش sql server

برای باز کردن پکیج روی CreateSalesForecastInput.dtsx دابل کلیک کنید. شما باید محدوده ی Connection Managersاز designerرا در وسط و نزدیک به پایین صفحه مشاهده کنید، مانند تصویر زیر:

آموزش sql server

قصد داریم یک مدیریت اتصال به دیتابیس AdventureWorksDWو یکی دیگر به صفحه ی گسترده ی Excel(Excel spreadsheet)اضافه کنیم که ایجاد کرده و به عنوان پیش بینی فروش از آن استفاده می کنیم. برای افزودن مدیریت اتصال AdventureWorksDWبه سادگی در داخل محدوده ی Connection Managersراست کلیک کرده و سپس از منوی پیش رو New OLEDB Connectionرا انتخاب کنید. Configure OLEDBConnection Managerنمایش داده خواهد شد، روی دکمه ی Newکلیک کنید تا دیالوگ نمایش داده شود و آن را مانند زیر پر کنید:

آموزش sql server

دراین مورد دیتابیس AdventureWorksDWروی ماشین داخلی می باشد. اگر برای محیط شما لازم است نامServerرا تغییر دهید. اگر ممکن است Use Windows Authentication را انتخاب کنید تا مجبور نباشید یک idو پسوورد تعیین کنید، اینها اطلاعات هوشمندی هستند که باید رمزگزاری شوند. روی دکمه ی کلیک کنید تا مطمئن شوید می توانید به دیتابیس متصل شوید. روی OKکلیک کنید تا این مرحله را کامل کنید.

برای اثزودن مدیزیت اتصال (connection manager)به صفحه ی گسترده ی Excel (Excel spreadsheet)در داخل محدوده ی Connection Managersراست کلیک کرده و از منوی پیش رو New Connectionرا انتخاب کنید و سپس EXCELرا از دیالوگ Add SSISConnection Managerانتخاب کنید. دیالوگ Excel Connection Managerنمایش داده خواهد شد، یک نام فایل مانند زیر وارد کنید:

آموزش sql server
  • 2440
  •    778
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .