آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

SQL Server Integration Services (SSIS) Connection Managers

دوره های مرتبط با این مقاله

این بخش دومین گام ما در ایجاد یک SSIS package ساده از scratch می باشد. پکبج های SSIS معمولا با منابع مختلفی از داده تعامل دارند. اکثر منابع داده ی متداول خارج از باکس پشتیبانی می شوند. یک منطقه ی Connection Managers روی سطح طرح وجود دارد که شما می توانید در آن منبع هر داده ای را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید، تعیین کنید. در این بخش ما دو منبع داده به پکیج خود اضافه خواهیم کرد – یکی برای دسترسی به دیتابیس AdventureWorksDW و دیگری برای دسترسی به صفحه ی گسترده ی Excel خود.

توضیحات

برای آغاز کار BIDS روی SQL Server Business Intelligence Development Studio از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server کلیک کنید. File, Open, Project / Solution را روی سطح منو کلیک کنید تا دیالوگ Open project باز شود. وارد موقعیت solution شوید، همانطور که در تصویر زیر می بینید و سپس روی Open کلیک کنید.

آموزش sql server

گره SSIS Packages در زیر پروژه ی Tutorial-Sample-1 در Solution Explorer را باز کنید، صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

آموزش sql server

برای باز کردن پکیج روی CreateSalesForecastInput.dtsx دابل کلیک کنید. شما باید محدوده ی Connection Managers ازdesigner را در وسط و نزدیک به پایین صفحه مشاهده کنید، مانند تصویر زیر:

آموزش sql server

قصد داریم یک مدیریت اتصال به دیتابیس AdventureWorksDW و یکی دیگر به صفحه ی گسترده ی Excel (Excel spreadsheet)اضافه کنیم که ایجاد کرده و به عنوان پیش بینی فروش از آن استفاده می کنیم. برای افزودن مدیریت اتصال AdventureWorksDWبه سادگی در داخل محدوده ی Connection Managers راست کلیک کرده و سپس از منوی پیش رو New OLEDB Connection را انتخاب کنید. Configure OLEDB Connection Manager نمایش داده خواهد شد، روی دکمه ی New کلیک کنید تا دیالوگ نمایش داده شود و آن را مانند زیر پر کنید:

آموزش sql server

دراین مورد دیتابیس AdventureWorksDW روی ماشین داخلی می باشد. اگر برای محیط شما لازم است نام Server را تغییر دهید. اگر ممکن است Use Windows Authentication را انتخاب کنید تا مجبور نباشید یک id و پسوورد تعیین کنید، اینها اطلاعات هوشمندی هستند که باید رمزگزاری شوند. روی دکمه ی کلیک کنید تا مطمئن شوید می توانید به دیتابیس متصل شوید. روی OKکلیک کنید تا این مرحله را کامل کنید.

برای اثزودن مدیزیت اتصال (connection manager)به صفحه ی گسترده ی Excel (Excel spreadsheet) در داخل محدوده یConnection Managers راست کلیک کرده و از منوی پیش رو New Connection را انتخاب کنید و سپس EXCEL را از دیالوگ Add SSIS Connection Manager انتخاب کنید. دیالوگ Excel Connection Manager نمایش داده خواهد شد، یک نام فایل مانند زیر وارد کنید:

آموزش sql server

اکنون افزودن Connection Managers لازم را به پکیج خود به پایان رسانده ایم.

  • 1961
  •    782
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .