آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

بهترین شیوه در ReactJS

دوره های مرتبط با این مقاله

بهترین شیوه ها در ReactJS

در این بخش می خواهیم لیستی از بهترین شیوه ها، روش ها و تکنیک هایی که در برنامه نویسی به ما کمک می کنند را ارائه کنیم.

  • State : تا حد امکان باید ازState یا حالت دوری کرد. جهت متمرکز کردن حالت و عبور دادن آن به درخت اجزا به عنوان ویژگی این روش، روش مناسبی است. هر زمان که با گروهی از اجزا سروکار داشته باشیم، به گونه ای که این اجزا به داده های یکسانی نیاز داشته باشند، باید حول آن ها یک عنصر نگهدارنده را تنظیم کنیم تا حالت را در خود نگهداری کند. الگوی فلاکس برای مدیریت حالت در برنامه های ReactJS روش خوبی است.
  • PropType ها : همیشه باید PropType ها را تعریف کرد. از این طریق می توانیم تمامی ویژگی های برنامه را ردیابی کنیم و راحت تر بر روی پروژه ی یکسان کار کنیم.
  • Render : منطق اغلب برنامه ها باید داخل متد render در حرکت باشد. تا حد امکان باید سعی کنیم منطق متدهای چرخه ی عمر اجزا را به حداقل برسانیم و این منطق را به متد رندر انتقال دهیم. هرچه کمتر از حالت و ویژگی ها استفاده کنیم، کدمان تمیزتر می شود. همیشه باید تا حد امکان حالت را ساده کنیم. اگر می خواهیم چیزی را از حالت یا ویژگی ها محاسبه کنیم، می توانیم این کار را داخل متد رندر انجام دهیم.
  • Composition : گروه ReactJS پیشنهاد می کند که از اصل مسئولیت واحد استفاده شود. به این معنی که تنها یک جزء باید مسئول یک کار باشد. اگر برخی از اجزا بیش از یک کار داشته باشند، در این صورت باید آن ها را تجزیه کنیم و برای هر کار یک جزء جدید ایجاد کنیم.
  • اجزای با مرتبه ی بالاتر (HOC): در نسخه های قبلی ReactJS برای مدیریت کارهای با قابلیت استفاده ی مجدد میکسین هایی پیش بینی شده بود. با توجه به این که این میکسین ها در حال حاضر منسوخ شده اند، یکی از راه حل های جایگزین استفاده از HOC است.

برای مطالعه سرفصل دوره آموزش عملی و کاربردی ReactJS کلیک نمایید .


  • 216
  •    192
  • تاریخ ارسال :   1397/10/20

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .