آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش ساختار کدهای جاوا

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش Javaساختار کدهای Java

در بخش قبل کد خود را تا حدی مرتب کردید، در اینجا پنجره ی برنامه نویسی شما باید این گونه به نظر برسد.

آموزش Java

مشاهده می کنید که ابتدا پوشه را نامگذاری کرده ایم. دقت داشته باشید که چگونه یک خط با نقطه ویرگول به پایان می رسد. اگر این نقطه ویرگول را نگذارید، برنامه کامپایل نخواهد شد.

package firstproject;‎‏ ‏

نام گروه نیز پس از آن قرار می گیرد.

public class FirstProject {‎ ‎}‎‏ ‏

می توانید یک گروه را به عنوان یک بخش کد (code segment) در نظر گیرید. اما باید به جاوا بگویید که بخش های کد کجا شروع و کجا به پایان برسند. این کار را می توانید با آکولاد انجام دهید. شروع یک بخش کد با آکولاد سمت چپ { و پایان آن با آکولاد سمت راست } انجام می شود. هرچیزی در داخل این آکولادها به آن بخش کد مربوط می شود.

آنچه در داخل این آکولادهاست، یک code segment دیگر است. این مورد public static void main( String[ ] args ) {‎ ‎}‎

لغت main در اینجا قسمت مهمی است. هروقت یک برنامه ی جاوا آغاز می شود، به دنبال متودی به نام main می باشد. (یک متود در واقع بخشی از یک کد می باشد، در مورد اینها بعدها بیشتر فرا خواهید گرفت). سپس هر کدی را در داخل این آکولادها برای main اجرا می کند. اگر متود main را در برنامه های جاوای خود نداشته باشید، پیغام های خطا دریافت خواهید کرد. اما همانطور که از نام آن پیداست، نقطه ی ورودی اصلی برای برنامه های شما می باشد.

در حال حاضر قسمت های آبی قبل از لغت main می توانند نادیده گرفته شوند.

(به هرحال اگر علاقمند هستید، عمومی (public) به این معناست که متود در خارج از این گروه نیز قابل مشاهده است، و استاتیک نیز یعنی لازم نیست که یک آبجکت جدید ایجاد کنید و void یعنی اینکه مقداری گزارش نمی شود وفقط با همین مقدار ادامه می دهد. بخش های بین آکولادهای main با عنوان خط فرمان argument مطرح می شوند)

نکته ی مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که ما گروهی با نام FirstProject داریم. این گروه حاوی یک متود به نام main می شود. هر دو دارای مجموعه آکولادهای مربوط به خود می باشند. اما بخش مهم کد به گروه FirstProject متعلق می باشد.

  • 8881
  •    2790
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .