آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش برنامه نویسی دکمه جمع ماشین حساب در جاوا

برنامه نویسی دکه جمع ماشین حساب در جاوا

اکنون که دکمه های عدد در ماشین حساب جاوا کار می کنند، کار بعدی رسیدگی به دکمه ی به علاوه در ماشین حساب می باشد. تنها چیزی که دکمه ی به علاوه برای کار کردن نیاز دارد، ذخیره کردن عدد موجود در فیلد متن می باشد. این ذخیره سازی ثبت اولین عددی است که قرار است به آن اضافه شود. پس از آن نیز کلیک شدن دکمه ی به علاوه را ثبت می کنیم و نه دکمه های دیگری مثل تفریق و یا تقسیم و یا ضرب.

برای ذخیره سازی مقدار نیاز به نیاز به تنظیم یک فیلد متغیر داریم، که در واقع متغیری است خارج از هر کد دکمه ای. این برنامه طوری است که همه ی دکمه ها می توانند آنچه را در دکمه ذخیره شده، ببینند.

متغیر زیر را در بالای پنجره ی کد گذاری (coding) اضافه کنید(می توانید آن را در پایین، همراه با متغیرهای فیلد NetBeans که برای آبجکت های فرم تنظیم شده، قرار دهید؛ اما ما متغیرهای خود را مجزا نگهداری می کنیم)

private double total1 = 0.0;‎

در اینجا code window را مشاهده می کنید.

آموزش جاوا

بنابراین ما متغیری به نام total1 را تنظیم می کنیم. نوع متغیر double می باشد و مقدار پیش فرض آن نیز 0.0 می باشد.

برای ذخیره سازی مقدار مربوط به فیلد text، نیاز به دریافت متن داریم. اما لازم است آن را از String به Double تبدیل کنیم. این کار را می توانید با متود parseDouble method از آبجکت Double انجام دهید.

Double.parseDouble( txtDisplay.getText( ) )‎

بین پرانتزهای parseDouble، متن را از فیلد متن txtDisplay دریافت می کنیم.

به هرحال وقتی مقدار را از فیلد متن به یک متغیر total1 ذخیره می کنیم، لازم است آنچه را در total1 است را نیز حفظ کنیم. همچنین می توانیم فیلد متن را پاک کنیم و برای عدد دوم آماده کنیم.

بنابراین به ویو Design در NetBeans بازگردید. روی دکمه ی به علاوه دابل کلیک کنید تا code stub را تولید کنید. اکنون دو خط زیر را به دکمه ی به علاوه اضافه کنید.

total1 = total1 + Double.parseDouble( txtDisplay.getText( ) ) ;

        txtDisplay.setText("");‎

بین پرانتزهای setText، یک جفت علامت نقل قول (") بدون هیچ فاصله ای بین آنها، وجود دارد. این برای پاک کردن فیلد متن کافیست.

در حال حاضر این برنامه مربوط به دکمه ی به علاوه می باشد، بعدا به بررسی آن خواهیم پرداخت. گرچه تمام کاری که انجام می دهیم ذخیره ی یک عدد در متغیر total1 و حفظ آنچه در این متغیر است، می باشد. زمانی که عدد ذخیره می شود، فیلد متن را پاک کرده ایم. اکنون یوزر می تواند عدد دوم را به عدد اول اضافه کند.

در بخش بعد به دکمه ی تساوی کد اضافه می کنیم.

  • 5165
  •    2658
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .