آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش افزودن TextBox به فرم جاوا

افزودن TextBox به فرم جاوا

آنچه اکنون فرم ما نیاز دارد، یک تکست باکس می باشد. اجازه بدهید ابتدا تکست باکس را اضافه کنیم.

کنترل Text Field را در Palette قرار دهید.

آموزش جاوا

کنترل های واقع در NetBeans Palette می توانند روی فرم درگ شوند. بنابراین برای انتخاب آن روی Text Field کلیک کنید. اکنون دکمه ی چپ ماوس را روی Text Field رو به پایین نگاه دارید. ماوس را در همین حالت نگاه داشته و کنترل را روی فرم درگ کنید.

آموزش جاوا

اجازه بدهید هر جایی روی فرم قرار بگیرد.

آموزش جاوا

مربع های اطراف متن برای تنظیم اندازه می باشند. شما می توانید دکمه ی سمت چپ ماوس را روی یکی از مربع ها رو به پایین نگاه داشته و آن را برای طول یا عرض جدید درگ کنید. خطوط نقطه چین نشان دهنده ی موقعیت می باشند، یکی برای موقعیت چپ و دیگری برای موقعیت بالا. دقت کنید که نام پیش فرض برای فیلد متن jTextField1 می باشد که اجازه بدهید آن را تغییر دهیم.

با فیلد متن انتخاب شده، نگاهی به محدوده ی Inspector در پایین سمت چپ، داشته باشید.( اگر نمی توانید محدوده ی Inspector را مشاهده کنید، از نوار منوی NetBeans روی Window > Navigating > Inspector کلیک کنید)

آموزش جاوا

همانطور که مشاهده می کنید، jTextField در Inspector انتخاب شده است. این بخش به شما نشان می دهد که در فرم های خود چه آبجکت هایی دارید. همچنین از این قسمت می توانید یک آبجکت را تغییر نام دهید. برای انجام چنین کاری روی jTextField1 راست کلیک کنید. از منوی ظاهر شده، Change Variable Name را انتخاب کنید.

آموزش جاوا

وقتی که روی Change Variable Name کلیک کنید، یک دیالوگ باکس ظاهر می شود. یک نام جدید برای Text Field تایپ کنید. آن را txtDisplay بنامید.

آموزش جاوا

روی OK کلیک کنید. وقتی این کار را انجام می دهید،NetBeans فیلد متن شما را تغییر نام خواهد داد.

آموزش جاوا

اکنون با کلیک کردن روی دکمه ی Source در پنجره ی اصلی، دوباره به کد خود نگاهی داشته باشید. وقتی که کد شما ظاهر می شود، به سمت پایین اسکرول کنید. مشاهده خواهید کرد که یک متغیر فیلد خصوصی جدید اضافه شده است.

آموزش جاوا

بنابراین یک متغیر JTextField به نام txtDisplay تنظیم شده است. بخش "javax.swing" مرجعی به مجموعه ای از پوشه هاست که در توسعه ی GUI استفاده می شوند. Swing ایجاد فرم ها و کنترل های روی فرم ها را برای شما آسان تر می سازد.

روی دکمه ی Design در بالا کلیک کنید تا به فرم خود برگردید. در حال حاضر فیلد متن دارای چند متن پیش فرض می باشد. شما می توانید با تغییر پراپرتی متن از فیلد متن، متن خود را اضافه کنید.

مطمئن شوید که فیلد متن شما در فرم انتخاب شده است. اکنون متن را در پنجره ی properties قرار دهید.

آموزش جاوا

متن پیش فرض jTextField1 را حذف کرده و آن را خالی رها کنید.

آموزش جاوا

سپس در صفحه کلید دکمه ی enter را فشار دهید. نگاهی به آبجکت فیلد متن خود روی فرم داشته باشید. ممکن است اندازه ی آن تغییر پیدا کرده باشد. از دسته های تنظیم اندازه برای تغییر اندازه ی آن استفاده کنید. مشاهده خواهید کرد که اصلا متنی در آن وجود ندارد.

آموزش جاوا

فیلد text در ماشین حساب ما، مشخصا برای خروجی ماشین حساب استفاده می شود. اما بدون دکمه ها کار نخواهد کرد. چگونگی افزودن آنها را در بخش بعد مشاهده خواهید کرد.

  • 4351
  •    2040
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .