آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش استفاده از دیالوگ باکس در جاوا

در واقع شما کدی را برای باز کردن یک فایل نوشته اید. این فرایند برای دیالوگ باکس open file تفاوتی نمی کند. و چون شما در حال حاضر گروه هایی را نوشته اید که یک فایل را باز و در آن نگارش می کنند، می توانید آنها را فقط وارد پروژه ی حاضر کنید.

برای وارد کردن فایلی که تقریبا آن را نوشته اید، نگاهی به پنجره ی properties در سمت چپ NetBeans داشته باشید. ( اگر نمی توانید این پنجره را ببینید، روی آیتم منوی Window در بالای NetBeans کلیک کنید. از منوی Window گزینه ی Properties را انتخاب کنید. )

ورودی را برای پروژه ی فعلی خود باز کنید و روی آیتم libraries راست کلیک کنید:

آموزش جاوا

از منوی ظاهر شده، Add Project را انتخاب کنید. وقتی این کار را انجام می دهید دیالوگ باکس زیر را مشاهده خواهید کرد:

آموزش جاوا

مطمئن شوید که Look در باکس بالا بیانگر "NetBeans Projects" می باشد. اکنون به پایین رفته و پروژه ی TextFiles خود را جایگذاری کنید. اینجا جایی است که گروه های شما که باز هستند و در یک فایل نگارش می کنند. اکنون روی دکمه ی "Add project JAR files" کلیک کنید. دیالوگ باکس بسته شده و شما به NetBeans باز خواهید گشت. نگاهی به ورودی Libraries برای پروژه ی فعلی خود داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که این پروژه وارد شده است:

آموزش جاوا

اکنون که گروه ها را به پروژه ی خود اضافه کرده اید، می توانید یک خط import به بالای کد خود اضافه کنید:

مثال:

import textfiles.ReadFile;‎

اگر به خاطر داشته باشید، ReadFile گروهی بود که برای باز کردن یک فایل فرا خواندیم. نام پوشه ای که با آن روبرو شدیم textfiles بود. اکنون گروه ReadFile را وارد می کنیم و می توانیم از آن آبجکت های جدیدی ایجاد کنیم.

مثال:

ReadFile file_read = new ReadFile( file_name );‎

IF Statement خود را با افزودن کد try …catch زیر هماهنگ سازید:

آموزش جاوا

کد درست همانی است که قبلا برای باز کردن یک فایل متن استفاده کردیم: نام فایل را دریافت کرده و یک آبجکت ReadFile جدید ایجاد کنید، متود openFile را که ایجاد کرده ایم، فرا بخوانید و تمام خطوط را به عنوان یک ردیف (array) بازگردانده و سپس خواندن هر خط را مرور کنید. دقت کنید که همه ی خطوط را در بخش کنترل متن در فرم خود قرار دادیم.

به هرحال موردی که نادیده گرفته شده، پیغامی در بخش catch از گروه try … catch می باشد. باکس پیغام خود را بین پرانتزهای catch حرکت دهید. بین پرانتزهای showMessageDialog یک پیغام مناسب اضافه کنید. یا می توانید از e.getMessage استفاده کنید.

وقتی که کد را کامل کردید، آن را امتحان کنید. باید با استفاده از منوی File > Open یک فایل باز کنید. سپس فایل متن باید در فیلد متن ظاهر شود.

  • 3095
  •    810
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .