آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش Switch در جاوا

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش Java - آموزش دستور کنترل وضعیت Switch

روش دیگر برای کنترل جریان برنامه های شما switch statement می باشد. یک switch statement به شما گزینه ی تست دامنه ای از مقادیر را برای متغیرهایتان ارائه می دهد. این عبارت می تواند به جای عبارت بلند و پیچیده ی if … else if استفاده شود. ساختر عبارت switch مانند زیر می باشد:

switch ( variable_to_test ) { 
case value: 
code_here;
break;
case value: 
code_here;
break;
default:
values_not_caught_above;
}

بنابراین شما با لغت switch شروع کرده اید که با یک جفت آکولاد دنبال می شود. تمام دیگر بخش های این عبارت در بین آکولادها قرار می گیرند. متغیری که می خواهید چک کنید بین آکولادهای switch قرار می گیرد. بنابراین شما یک جفت آکولاد دارید. بخش های دیگر عبارت switch نیز بین دو آکولاد قرار می گیرد. برای هر مقداری که می خواهید چک کنید نیاز به لغت case دارید. سپس مقداری را دارید که قصد بررسی آن را دارید:

case value:

پس از case value: دو نقطه قرار می گیرد. سپس اگر مقدار هماهنگ باشد، آن چیزی را قرار می دهید که تمایل دارید اتفاق بیفتد. این کد شماست که می خواهید اجرا شود. برای گریز از هر مورد در عبارت switch، لغت break لازم است.

مقدار پیش فرض در انتها انتخابی می باشد. اگر مقادیر دیگری وجود دارند که می توانند در متغیر شما قرار بگیرند اما شما برای جای دیگری در عبارت switch امتحان نکرده اید، این مقادیر می تواننید شامل شوند.

اگر همه ی آن گیج کننده می با شد در اینجا کد دیگری را مشاهده می کنید. می توانید برای این یا یک پروژه ی جدید ایجاد کنید و یا اینکه فقط روی کدی که دارید کامنت بدهید. یک راه سریع برای کامنت گذاشتن بر روی کد در NetBeans از نوار ابزار در بالا می باشد. ابتدا کدی را که می خواهید کامنت بگذارید مشخص کنید. سپس روی آیکن کامنت کلیک کنید:

آموزش Java

اما در اینجا کد آن را مشاهده می کنید:

آموزش Java

اولیین کاری که کد انجام می دهد تنظیم مقداری برای امتحان کردن می باشد. مجددا ما یک متغیر صحیح را تنظیم کرده و آن را user می نامیم. مقدار را بر روی 18 تنظیم کرده ایم. عبارت switch متغیر یوزر را چک کرده و آنچه در آن است را مشاهده خواهد کرد. سپس از طریق هر یک از عبارات مورد وارد خواهد شد. وقتی موردی را پیدا می کند که هماهنگ می باشد، متوقف خواهد شد و کد را برای آن مورد اجرا خواهد کرد. سپس از عبارت switch گریز خواهد داشت.

برنامه را امتحان کنید. مقادیر مختلفی برای متغیر یوزر وارد کرده و نتیجه را مشاهده کنید.

متاسفانه نمی توانید برای دامنه ای از مقادیر بعد از مورد امتحان کنید و تنها برای یک مقدار میسر می باشد. بنابراین نمی توانید این کار را انجام دهید:

case (user <= 18): 

اما این کار را می توانید انجام دهید:

case 1:
case 2:
case 3:
case 4:

بنابراین خط بالا دامنه ی مقادیر را از 1 تا 4 تست می کند. اما شما باید هر مقدار را "spell out" کنید. ( دقت داشته باشید که همه ی موردها و colon ها ( دو نقطه) کجا قرار می گیرند.)

در اتمام این بخش در مورد منطق شرطی، تمرین های زیر را امتحان کنید:

برنامه ای بنویسید که ورودی یوزر را از console قبول می کند. برنامه ها باید یک عدد گرفته و سپس محدوده های سنی زیر را امتحان کنید: 0 تا 10، 11 تا 20، 21 تا 30، 30 و بیشتر. یک پیغام در پنجره ی Output به فرمت زیر نمایش دهید:

user_age + " is between 21 and 30"

بنابراین اگر یوزر 27 را به عنوان سن وارد کند، پنجره ی Output مانند زیر خواهد بود:

آموزش Java

اگر یوزر 30 یا بیشتر از 30 باشد، فقط می توانید پیغام زیر را نمایش دهید:

"Your are 30 or over"

کمک برای این تمرین:

برای دریافت مقادیر رشته از یوزر، این کار را انجام دادید:

String age = user_input.next( );

اما متود next( ) برای رشته ها استفاده می شود. سنی که از یوزر دریافت می کنید باید یک عدد صحیح باشد، بنابراین نمی توانید از next( ) استفاده کنید.

اگر می خواهید چک کنید که یک رشته مشابه رشته ی دیگر می باشد، می توانید از متودی به نام equals استفاده کنید.

String user_name = "Bill";
if ( user_name.equals( "Bill" ) ) {
//DO SOMETHING HERE
}

در کد بالا یک متغیر String را تنظیم کرده و آن را user_name نامیده ایم. سپس مقدار "Bill" به آن اختصاص داده ایم. بین آکولادهای IF، مجددا نام متغیر داریم که با یک نقطه دنبال می شود. پس از این نقطه لغت "equals" قرار می گیرد. بین یک جفت آکولاد دیگر رشته ای را تایپ می کنید که سعی در امتحان آن دارید.

نکته: در هنگام بررسی اگر یک رشته همانند رشته ی دیگر می باشد، این دو رشته باید دقیقا هماهنگ باشند. بنابراین "Bill" با "bill"متفاوت می باشد. مورد اول دارای B بزرگ و مورد دوم دارای b کوچک می باشد.

برای این تمرین برنامه ای بنویسید که از یک یوزر می خواهد تا از بین چهار رنگ انتخاب کند: سیاه، سفید، قرمز یا آبی. بسته به رنگ انتخاب شده، از عبارت های IF … ELSE IF برای نمایش یکی از پیغام های زیراستفاده کنید:

BLACK "شما باید یک Goth باشید." WHITE "شما یک فرد پاک هستید." RED " شما یک شخص سرگرم کننده و برون گرا هستید. " BLUE " شما طرفدار چلسی هستید، اینطور نیست؟ "

وقتی برنامه ی شما به پایان می رسد، پنجره ی Output باید شبیه به تصویر زیر باشد:

آموزش Java

بسیار خوب، اجازه بدهید ادامه داده و نگاهی به loop داشته باشیم. در بخش بعد سرعت را کمی بالا می بریم.

  • 3503
  •    2262
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .