آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش متد charAt در جاوا

می توانید چک کنید که کدام کاراکتر مجزا در یک رشته ی خاص قرار می گیرد. متود charAt در جاوا به این منظور استفاده می شود. در اینجا کد مربوط به آن را مشاهده می کنید:

String email_address = "meme@me.com";
char aChar = email_address.charAt( 4 );
System.out.println( aChar );

این کد حرف مربوط به موقعیت 4 را در رشته ی آدرس ایمیل بررسی می کند. مقدار گزارش شده متغیری از نوع char می باشد:

char aChar = email_address.charAt( 4 );

وقتی که کد فوق اجرا می شود، خروجی کاراکتر @ می باشد. عدد بین پرانتزهای charAt، آن موقعیتی در رشته می باشد که سعی در بررسی آن دارید. در اینجا قصد داریم به کاراکتری در موقعیت 4از رشته ی email_address برسیم. مجددا شمارش از 0 شروع می شود، درست مانند substring.

یک استفاده ی مفید از charAt گرفتن یک حرف از یک رشته متغیر میباشد که توسط یک یوزر تایپ شده و سپس به یک متغیر مجزای char تبدیل شده است. برای مثال می توانستید از یوزر بخواهید که Y تایپ کرده و ادامه دهد و یا یک N تایپ کرده و خارج شود. نگاهی به این کد داشته باشید:

آموزش جاوا

نمی توانیم برای دریافت یک حرف مجزا و ذخیره در یک متغیر char، مستقیما از گروه Scanner استفاده کنیم. بنابراین از متود next( ) برای گرفتن رشته ی بعدی استفاده می کنیم که یوزر وارد کرده است. یک next integer، next long، next double و حتی next Boolean وجود دارد. اما هیچگونه next char وجود ندارد. ( به یاد داشته باشید که یک متغیر char یک عدد Unicode را به عنوان یک عدد صحیح ذخیره می کند.)

میتوانیم از charAt برای گرفتن یک کاراکتر از هر رشته ای که یوزر وارد می کند استفاده کنیم، حتی اگر یوزر یک حرف مجزا وارد کرده باشد:

char aChar = aString.charAt( 0 );

تمام آنچه می گوییم عبارت است از " گرفتن کاراکتر در موقعیت 0 در رشته ای به نام رشته ی aString و سپس ذخیره ی آن در متغیر aChar"

ما یک عبارت IF برای تست کردن آنچه در متغیر aChar می باشد، اضافه کرده ایم. ( به اسافاده از علامت نقل قول انفرادی (‘) در اطراف حرف Y دقت داشته باشید.)

  • 7832
  •    1592
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال
کاربر میهمان1395/11/17

ناشناس

ممنون.بسیار مفید بود.با تشکر.


آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .