آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش سئو

پیشنیاز : ندارد
تاریخ شروع طول دوره ساعت برگزاری نام استاد هزینه (تومان) وضعیت
1400/04/24 21 ساعت پنج شنبه ها ساعت : 9 تا 12(حضوری و آنلاین) مهندس رفوآ 3,000,000 درحال برگزاری
1400/11/14 21 ساعت پنج شنبه ها ساعت : 9 تا 12(حضوری و آنلاین) مهندس رفوآ 3,000,000 ثبت نام

توجه: از دانشجویان عزیز تقاضا میگردد جهت قطعی کردن ثبت نام با آموزشگاه تماس بگیرند.


دوره آموزش سئو

بهینه سازی موتور جستجو، یک فرایند فنی، تحلیلی و خلاقانه برای بهبود نمایش وبسایت در موتور های جستجو است. هدف اصلی از دوره آموزش سئو (SEO)، آموزش چگونگی هدایت ترافیک های مفید و رایگان به یک سایت است که می توانند منجر به بهبود کسب و کار شما شوند. دوره آمورش سئو (SEO) اهداف متعددی را دنبال می کند، اما بطور کلی می توان گفت هدف اصلی از دوره آموزش سئو (SEO)، آموزش دانشجویان برای درک هر چه بهتر چگونگی جستجو کاربران در موتور جستجوگر و همینطور نتایجی است که موتور جستجوگر به کاربران نمایش می دهد.

این نکته قابل ذکر است که تنها شرکت در دوره آموزش سئو (SEO) به معنا جادویی برای نشاندن سایت در رتبه اول نیست، بلکه جادو زمانی اتفاق می افتد که شما متودهای آموزش داده شده در این دوره آموزش سئو (SEO) را بصورت مرتب و مستمر بکار بگیرید.

توجه داشته باشید که اجرا متودهای آموزشی موجود در دوره آموزش سئو (SEO) به اندازه کیفیت کسب و کار و وبسایت شما مهم است، زیرا به نمایش هر چه بهتر وبسایت شما در نتیجه موتورهای جستجو کمک می کند. نکته مهمی که در دوره آموزش سئو (SEO) آموزش داده می شود، این است که چگونه امروز آن چیزی را در اولویت قرار دهید که در 3 تا 6 ماه آینده بتواند باعث بهبود کیفیت ترافیک طبیعی به سایت شما شود. به همین دلیل، آموزشگاه تحلیل داده دوره آموزش سئو (SEO) و اصول آن را از مقدماتی تا پیشرفته و بصورت پروژه محور برگزار می کند تا شما بتوانید این اولویت بندی را به بهینه ترین حالت ممکن انجام دهید.

آنچه که در ادامه می بینید بخشی از موضوعاتی است که در طول دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده، توسط اساتیدی با تجربه بالا تدریس می شود و برای ارائه شاهدی بر کیفیت کار این اساتید، یک نمونه عملی از مراحل اجرا برخی متودهای سئو (SEO) را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.


آنچه در این صفحه مطالعه می کنید :

 1. فصل اول از دوره آموزش سئو : آموزش SEO به زبان ساده و اهمیت آن
 2. فصل دوم از دوره آموزش سئو (SEO) : دامنه
 3. فصل سوم از دوره آموزش سئو (SEO) : چگونگی عملکرد موتور جستجوگر
 4. فصل چهارم از دوره آموزش سئو (SEO) : کلمات کلیدی و چگونگی جستجو برای آنها
 5. فصل پنجم از دوره آموزش سئو (SEO) : تولید محتوا
 6. فصل ششم از دوره آموزش سئو (SEO) : سئو (بهینه سازی) On-Page
 7. فصل هفتم از دوره آموزش سئو (SEO) : سئو (بهینه سازی) Off-Page
 8. فصل هشتم از دوره آموزش سئو (SEO) : سئو (SEO) فنی
 9. فصل نهم از دوره آموزش سئو (SEO) : لینک بیلدینگ و بررسی اعتبار سایت
 10. فصل دهم از دوره آموزش سئو (SEO) : ارزیابی، اولویت بندی و اجرا سئو (SEO)
 11. سوالات پرتکرار در دوره آموزش سئو (SEO)

سرفصل های دوره آموزش سئو (SEO)


فصل اول از 

دوره آموزش سئو :

 آموزش SEO به زبان ساده و اهمیت آن
آموزش سئو
 • سئو (SEO) چیست؟

  آنچه که در دوره آموزش سئو (SEO) بعنوان بهینه سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) آموزش داده می شود، در بر گیرنده تمامی فرایندهایی است که برای بهبود کمی و کیفی ترافیک سایت بکار گرفته می شوند. این فرایندهای بهینه سازی با هدف افزایش قابلیت نمایش وبسایت به کاربران موتور جستجو، برنامه ریزی و اجرا می شوند.

 • انواع سئو (SEO) کاربردی و بررسی عملکرد آنها

  انواع سئو
 1. سئو کلاه سفید (White-Hat SEO)

  آنچه که تحت عنوان سئو کلاه سفید (White-Hat SEO) در دوره آموزش سئو (SEO) آموزش داده می شود، بکارگیری استراتژی ها و روش هایی است که مورد تایید گوگل برای بهینه سازی هستند. در این حالت، تمرکز بر روی ارائه بهترین نتایج به کاربران است؛ بعبارت دیگر، در این روش از سئو (SEO)، کاربران در اولویت اول قرار دارند.

 2. سئو کلاه خاکستری (Gray-Hat SEO)

  آنچه که تحت عنوان سئو کلاه خاکستری (Gray-Hat SEO) در دوره آموزش سئو (SEO) آموزش داده می شود، روشی بین سئو کلاه سفید (White-Hat SEO) و سئو کلاه سیاه (Black-Hat SEO) است و اگر بصورت حرفه ای بکار گرفته شود، می تواند مؤثر واقع شود. اما این نکته قابل ذکر است که اگر نسبت به روش خود مطمئن نباشید، بکارگیری این روش می تواند بگونه ای بازی با آتش باشد و پیاده سازی این روش در چنین شرایطی توصیه نمی شود.

 3. سئو کلاه سیاه (Black-Hat SEO)

  آنچه که تحت عنوان سئو کلاه سیاه (Black-Hat SEO) در دوره آموزش سئو (SEO) آموزش داده می شود، بکارگیری استراتژی ها و روش هایی است که لزوما از قوانین گوگل پیروی نمی کنند و در مواردی نیز غیراخلاقی هستند؛ اما همچنان نتیجه مطلوبی در برخی زمینه ها از جمله رتبه بندی را فراهم می سازند.

 • اساس موتور جستجو در دوره آموزش سئو (SEO)

  اساس موتور جستجو در دوره آموزش سئو

  به زبان ساده می توان گفت که موتور جستجو همان ماشین پاسخگویی است. این ماشین ها میلیون ها دسته از محتوا را مورد جستجو قرار داده و در نهایت هزاران گروه از آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند تا مناسب ترین نتیجه را متناسب با جستجو شما ارائه دهند.

 • نتایج ارگانیک (طبیعی) در دوره آموزش سئو (SEO)

  نتایج ارگانیک (طبیعی)، نتایجی هستند که در اثر فرایندهای مؤثر سئو (SEO) و نه با پرداخت هزینه، در نتیجه موتور جستجو نشان داده می شوند. تشخیص این نتایج از یکدیگر ساده است، زیرا وبسایت هایی که با پرداخت هزینه در صفحه نتایج نشان داده می شوند، برچسب گذاری می شوند.

 • اهمیت سئو در دوره آموزش سئو (SEO)

  اگرچه تبلیغات، شبکه های اجتماعی و دیگر پلتفرم های آنلاین قادر به ایجاد ترافیک برای وبسایت شما هستند؛ اما بخش قابل توجهی از ترافیک وبسایت شما بواسطه موتورهای جستجو ایجاد می شود. از آنجا که سئو (SEO) یکی از کانال های بازاریابی آنلاین است، اگر بدرستی پیاده سازی و اجرا شود می تواند با گذشت زمان سودآور باشد.

 • دوره آموزش سئو (SEO)و اهداف مشترک موتورهای جستجو

  موتورهای جستجو نیز خواهان پیشرفت شما هستند. آنها کمک های خود را بوسیله دستورالعمل هایی در راستا پیاده سازی و اجرا سئو (SEO) و نیز ابزارهای کارآمد مختلف در زمینه سئو (SEO)، به کاربران ارائه می دهند.

 • HEO: Human Eye Optimization و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  HEO که مخفف Human Eye Optimization است، به معنی تولید محتوایی با کیفیت بالا برای جذب کاربران و نه ربات های موتورهای جستجو است. در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که چطور مسیر موفقیت در سئو (SEO) که همان HEO است را پشت سر بگذارید.

 • SEM: Search Engine Marketing و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  بازاریابی اینترنتی

  در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که چطور SEM که مخفف Search Engine Marketing است و به معنی بازاریابی اینترنتی است و می تواند باعث افزایش قابلیت نمایش وبسایت شما در نتایج ارگانیک موتور جستجو و همینطور تبلیغات شود را بکار گرفت.

 • SMO: Social Media Optimization و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که چطور SMO که مخفف Social Media Optimization است و بعنوان بخشی از سئو (SEO) در نظر گرفته می شود و بر روی شبکه های اجتماعی و اهمیت رو به رشد آنها در کسب و کار شما کار می کند را در جهت بهبود حضور و شناخته شدن شما در شبکه های اجتماعی تعاملی، بکار گرفت.

 • SMM: Social Media Marketing و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)
  بازاریابی در شبکه های اجتماعی

  در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که چطور SMM که مخفف Social Media Marketing است و بخشی از On-Page SEO در نظر گرفته می شود را با استفاده از برقراری تعامل میان آنها و شبکه های اجتماعی در جهت ایجاد ترافیک طبیعی به وبسایت، بلاگ و ... بکار گرفت.

 • PPC (Pay Per Click) چیست و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  پس از دوره آموزش سئو (SEO)، شما قادر خواهید بود PPC که مخفف Pay Per Click است و روشی از بازاریابی اینترنتی است که در آن شرکت های تبلیغاتی به ازا هر یک کلیک که بر روی تبلیغ انجام می گیرد، هزینه مشخص شده ای دریافت می کنند را در صورت نیاز در جهت بهبود سئو (SEO) وبسایت بکار بگیرید. PPC همینطور روشی برای خرید بازدید برای وبسایت است.

 • SERP (Search Engine Result Page) چیست و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  SERP چیست

  در دوره آموزش سئو (SEO)، شما با مفهوم SERP که مخفف Search Engine Result Pages است، آشنا می شوید. SERP همان صفحات وب هستند که در پاسخ به جستجو آنلاین کاربر برای یک عبارت خاص، نمایش داده می شوند. بعبارت دیگر، کاربر عبارت مورد نظر خود را در پنجره جستجو وارد می کند و موتور جستجوگر نتایج مربوطه را در قالب SERP به نمایش می گذارد.

 • UI (User Interface) چیست و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  در دوره آموزش سئو (SEO)، شما با مفهوم UI که مخفف User Interface است و اهمیت آن برای سئو (SEO) و نیز چگونگی بکارگیری آن برای بهینه سازی آشنا می شوید. UI در واقع نقطه ای است که تعامل و ارتباط میان کاربر و کامپیوتر اتفاق می افتد؛ بعبارت دیگر، UI روشی برای ایجاد تعامل میان کاربر با یک اپلیکیشن یا وبسایت است. بهمین دلیل وبسایت ها برای ایجاد تجربه خوشایند برای کاربران، توجه بسیاری به UI دارند.

 • UX (User Experience)چیست و آشنایی با آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  UX و UI

  در دوره آموزش سئو (SEO)، شما با مفهوم UX که مخفف (User Experience) است و اهمیت آن برای سئو (SEO) و چگونگی بکارگیری آن در مسیر بهینه سازی آشنا می شوید. طراحی UX به معنی تولید محصولاتی است که در زمان بکارگیری آنها، تجربه خوشایندی برای کاربر فراهم می شود. این بخش از طراحی، تمامی فرایندهای مربوط به یکپارچه سازی و دستیابی به اپلیکیشن، از جمله علامت تجاری، طراحی، قابلیت استفاده و عملکرد را شامل می شود.

 • معرفی Google Webmaster و بایدها و نبایدهای آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  ارائه موقعیت محلی خود به گوگل، از جمله روش هایی است که می تواند در جلب اعتماد کاربران و بهبود کسب و کار شما مؤثر باشد. در دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده، چگونگی انجام این بخش و تاثیرات آن به تفصیل شرح داده می شود.

 • چگونگی ارائه موقعیت محلی خود به گوگل و بایدها و نبایدهای آن در دوره آموزش سئو (SEO)

  تاثیر موقعیت محلی در گوگل در سئو

  ارائه موقعیت محلی خود به گوگل، از جمله روش هایی است که می تواند در جلب اعتماد کاربران و بهبود کسب و کار شما مؤثر باشد. در دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده، چگونگی انجام این بخش و تاثیرات آن به تفصیل شرح داده می شود.

 • شناسایی اهداف کاربران در وبسایت در دوره آموزش سئو (SEO)

  توانایی درک هدف کاربر از جستجو در وبسایت از جمله مواردی است که می تواند تاثیر بسزایی در سئو داشته باشد، زیرا در زمینه تولید محتوا برای وبسایت کمک بسیاری به شما می کند. از جمله اصولی که در دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده بصورت کامل و تخصصی آموزش داده می شود، چگونگی شناسایی اهداف کاربران و ایجاد یک استراتژی مناسب در راستا تامین خواسته ها و انتظارات کاربران است.


فصل دوم از  

دوره آموزش سئو :

  دامنه
دامنه چیست؟
 • دامنه چیست؟

  در دوره آموزش سئو (SEO) می آموزید که دامنه در واقع همان آدرسی است که کاربران با وارد کردن آن در مرورگر به وبسایت شما دسترسی خواهند داشت، و هر چه این آدرس کوتاهتر و خواناتر باشد، امکان دسترسی دیگران به وبسایت شما راحت تر خواهد بود.

 • انتخاب نام دامنه و عوامل مؤثر بر آن

  در این بخش از دوره آموزش سئو (SEO) چگونگی انتخاب یک نام مناسب برای دامنه بر اساس معیارهای زیر شرح داده می شود.

 1. کوتاه بودن نام دامنه
 2. خوانا بودن نام دامنه و آسان بودن آن برای به ذهن سپردن
 3. چگونگی بکارگیری کلمات کلیدی در نام دامنه
 • دامنه مناسب برای خرید

  دامنه مناسب برای خرید

  پس از شرح دامنه و بررسی ساختار آن و نیز معرفی انواع دامنه در دوره آموزش سئو (SEO)، باید به خرید دامنه ای که بیشترین تناسب را با زمینه کاری ما دارد، اقدام کنیم. علاوه بر زمینه فعالیت شما، باید به پسوند دامنه و میزان عمومی بودن آن نیز توجه کرد، زیرا این موضوع می تواند به سریعتر نشان دادن وبسایت شما توسط موتور جستجو کمک کند.

 • چیدمان مطالب در سایت در دوره آموزش سئو (SEO)

  چیدمان مطالب در سایت

  اگر بدانیم چه محتوایی را در چه بخشی از وبسایت قرار دهیم و این هماهنگی را میان نوع محتوا و بخش های مختلف وبسایت ایجاد کنیم، می توانیم در راستا جلب نظر هر چه بیشتر کاربران گام مؤثری برداشته باشیم؛ و این بخش از جمله اصولی است که در دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده به شما آموزش داده می شود.

 • بررسی طول عمر دامنه بعنوان یک فاکتور کلیدی در دوره آموزش سئو (SEO)

  در این بخش از دوره آموزش سئو (SEO) ابتدا طول عمر دامنه را تعریف کرده و سپس به بررسی تاثیر طول عمر دامنه بر سئو وبسایت می پردازیم. حال سوال مهمی که پیش می آید این است، در میان چند ده عامل تاثیرگذار بر سئو، تاثیر طول عمر دامنه چقدر چشمگیر خواهد بود؟

 • جابجایی دامنه ها

  گاهی ناچار به انتقال دامنه خواهیم بود، اما این موضوع که انتقال دامنه بر سئو وبسایت تاثیرگذار خواهد یا خیر، بطور کامل بستگی به رعایت اصول انتقال دامنه دارد؛ اصولی که اگر رعایت شوند سئو وبسایت شما تحت تاثیر این جابجایی قرار نخواهد گرفت. در دوره آموزش سئو (SEO) در آموزشگاه تحلیل داده، این اصول بطور کامل به شما آموزش داده می شود.


فصل سوم از  

دوره آموزش سئو :

  چگونگی عملکرد موتور جستجوگر
عملکرد موتور جستجوگر
 • عملکرد موتورهای جستجو در دوره آموزش سئو (SEO)

  در دوره آموزش سئو به شما آموزش داده می شود که موتور جستجو در واقع از چندین مکانیسم بهم پیوسته تشکیل شده است که برای شناسایی انواع محتوا مرتبط با آنچه که در پنجره جستجو نوشته شده است، با یکدیگر همکاری می کنند. مالکین وبسایت برای افزایش امکان نمایش محتوا خود در نتایج جستجو به بهینه سازی موتور جستجو می پردازند.

 • تعریف Crawling, Indexing, Ranking در موتورهای جستجو

  Crawl یعنی جستجو در اینترنت برای یافتن محتوا و بررسی کد و محتوا برای هر URL که یاقت می شود.
  Index به معنی ذخیره و سازماندهی محتوا یافت شده در طول فرایند جستجو است. زمانی که یک صفحه ایندکس می شود، در واقع در حال راه اندازی برای نمایش در نتیجه جستجوهای مربوطه است.
  Rank یعنی نتایج یافت شده را بر اساس میزان ارتباط آنها با عبارت جستجو شده، از مرتبط ترین محتوا شروع به نمایش کنیم.

 • Robots.txt به چه معناست و Googlebot چطور با آن برخورد می کند؟

  در دوره آموزش سئو (SEO) متوجه می شوید، Robots.txt یک فایل متنی است که ربات های وب را برای چطور جستجو کردن در صفحات وبسایت سازماندهی می کند. بعبارت دیگر، گروهی از استانداردهای وب هستند که مشخص می کنند ربات ها چطور یک وبسایت را تحت جستجو قرار دهند، به محتوا دسترسی پیدا کنند و آنها را ایندکس کنند و در نهایت به کاربران نمایش دهند.

 • پارامترهای URL در GSC (Google Search Console)

  برخی وبسایت ها، بویژه وبسایت های تجارت الکترونیک، محتوا یکسانی را در چندین URL متفاوت ارائه می دهند و این کار را با بکارگیری پارامترهای خاصی در این URLها انجام می دهند. گوگل در شناسایی URL مناسب برای نشان دادن به کاربران توانمند است، اما شما می توانید پارامترهای URL در Google Search Console را بکار بگیرید تا به گوگل اعلام کنید که با صفحات شما چطور برخورد کند. در دوره آموزش سئو، چطور بکارگیری این پارامترها بطور کامل شرح داده می شود.

 • Crawler در موتور جستجو

  همانطور که پیشتر شرح داده شد، Crawl یعنی جستجو در اینترنت برای یافتن محتوا که در دوره آموزش سئو (SEO)، چگونگی انجام آن بصورت کامل شرح داده می شود.

 • تاثیر وجود فرم های جستجو در سایت

  تاثیر وجود فرم های جستجو در سایت

  برخی بر این باورند که وجود پنل جستجو در سایت به موتورهای جستجو کمک می کند که آنچه را کاربر بدنبال آن است پیدا کند. در دوره آموزش سئو (SEO) اعتبار این ادعا و میزان تاثیر این پنل بر نمایش محتوا سایت شما در نتیجه موتور جستجو، مورد بررسی قرار می گیرد.

 • آموزش معماری اطلاعاتی در سئو

  معماری اطلاعاتی درواقع سازمان دهی و نامگذاری محتوا موجود در یک وبسایت است، بگونه ای که باعث بهبود بازدهی وبسایت و همینطور قابلیت در دسترس بودن محتوا سایت برای کاربران شود.

 • Sitemap و ساخت آن
  Sitemap و ساخت آن

  Sitemap لیستی از URL موجود در سایت است که توسط خزنده های موتور جستجو (Crawlers) برای دستیابی به محتوا موجود در سایت و ایندکس کردن آن بکار گرفته می شود. در دوره آموزش سئو (SEO)، Sitemap و چگونگی ساخت آن بطور کامل شرح داده می شود.

 • Video Sitemap و ساخت آن

  در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که Video Sitemap لیستی از URL ویدئوهای موجود در سایت است که توسط خزنده های موتور جستجو (Crawlers) برای دستیابی راحت تر و سریعتر به محتوا ویدئویی موجود در سایت و ایندکس کردن آن بکار گرفته می شود. در این نوع از Sitemap برخی ویژگی های مربوط به محتوا ویدئویی که به راحت تر پیدا شدن آن و نیز بهبود سئو کمک می کند بکار گرفته می شوند.

 • Image Sitemap و ساخت آن

  در دوره آموزش سئو (SEO) به شما آموزش داده می شود که Image Sitemap لیستی از URL تصاویر موجود در سایت است که توسط خزنده های موتور جستجو (Crawlers) برای دستیابی راحت تر و سریعتر به تصاویر موجود در سایت و ایندکس کردن آنها بکار گرفته می شود. در این نوع از Sitemap برخی ویژگی های مربوط به تصاویر که به راحت تر پیدا شدن آنها و نیز بهبود سئو کمک می کند بکار گرفته می شوند.

 • بررسی امکان نمایش خطا توسط موتورهای جستجو در زمان دسترسی به URLهای یک سایت
 1. کدهای 4xx

  خطاهای 4xx خطاهای کلاینت (CLient) هستند و زمانی نمایش داده می شوند که URL بصورت صحیح نوشته نشده باشد یا نتوان به آن دسترسی پیدا کرد. از شناخته شده ترین این گروه از خطاها می توان به خطا 404 اشاره کرد که زمانی که موتور جستجو نمی تواند به URL مورد نظر دسترسی پیدا کند این خطا نشان داده می شود.

 2. کدهای 5xx

  خطاهای 5xx خطاهای سرور (Server) هستند و زمانی نشان داده می شوند که سروری که صفحه وب مورد نظر بر روی آن قرار گرفته، قادر به پاسخگویی به درخواست موتور جستجو برای دسترسی به صفحه وب مورد نظر نباشد.

 • چگونگی انجام Indexing توسط موتور جستجوگر

  اگر سایت شما توسط موتور جستجو یافت می شود و مورد جستجو قرار می گیرد، به این معنی نیست که حتما در لیست موتور جستجو ذخیره شده یا بعبارت دیگر در موتور جستجو ایندکس شده است. ایندکس در واقع جایی است که صفحات یافت شده توسط موتور جستجو در آن ذخیره می شوند.

 • اعلام به موتور جستجو برای چطور انجام دادن Indexing بر اساس موارد زیر :
 1. Robots Meta Directives

  Robots Meta Directives ساختاری است که بواسطه آن به موتور جستجو اعلام می کنید چطور با صفحه وب شما رفتار شود.

 2. Robots Meta Tag

  Robots Meta Tag تگ هایی هستند که می توانند در بخش head از صفحه HTML شما مورد استفاده قرار گیرند و تمام موتورهای جستجو یا تعدادی از آنها را هدف قرار دهند.

 3. X-Robots-Tag

  X-Robots-Tag در هدر HTTP از URL شما بکار گرفته می شود و برای مسدود کردن موتورهای جستجو، انعطاف پذیری بیشتر و عملکرد بهتری نسبت به Meta Tags دارند زیرا شما می توانید از عبارات خاصی استفاده کنید.

 • چگونگی رتبه بندی URLها توسط موتور جستجوگر
 1. آنچه که موتورهای جستجو بدنبال آن هستند
 2. نقش تاثیرگذار لینک ها در سئو (SEO)
 3. نقش تاثیرگذار محتوا در سئو (SEO)
 • RankBrain و کاربرد آن
 1. Pre-RankBrain
 2. Post-RankBrain
 • ارزیابی نتایج جستجو
 • عوامل مؤثر در Localized Search
 • Citations و رتبه بندی طبیعی

فصل چهارم از  

دوره آموزش سئو :

  کلمات کلیدی و چگونگی جستجو برای آنها
 • چه کلمات کلیدی و به چه تعداد توسط کاربران جستجو می شوند؟
 • بکارگیری یکی از استراتژی های مناسب زیر، متناسب با حجم جستجو
 1. انتخاب کلمات کلیدی بر اساس رقبا
 2. انتخاب کلمات کلیدی بصورت فصلی
 3. انتخاب کلمات کلیدی بر اساس موقعیت جغرافیایی
 • انتخاب بهترین ساختار جستجو از جهت سازگاری با هدف جستجوگر
 1. Informational Queries
 2. Navigational Queries
 3. Transactional Queries
 4. Commercial Investigation
 5. Local Queries
 • معرفی ابزارهای موجود برای تعیین ارزش کلمات کلیدی

فصل پنجم از  

دوره آموزش سئو :

  تولید محتوا
 • تولید محتوا کاربردی و اهمیت آن در سئو
 • طراحی قالب و ارتباط آن با تولید محتوا
 • استراتژی تولید محتوا و چگونگی ایجاد آن
 • چگونگی دستیابی به استراتژی تولید محتوا رقبا
 • تولید محتوا در صفحه اصلی سایت
 • تولید محتوا در صفحات داخلی سایت
 • بازاریابی محتوایی و چگونگی اجرا آن
 • محتوا همیشه سبز و چگونگی ایجاد آن
 • محتوا مرجع و چگونگی ایجاد آن
 • محتوا سریالی و چگونگی ایجاد آن
 • مکان مناسب برای تولید محتوا
 • بلاگ چیست و چگونگی راه اندازی آن
 • اهمیت عکس در تولید محتوا و چگونگی برقراری ارتباط میان عکس و محتوا
 • اهمیت ویدئو در تولید محتوا و چگونگی ایجاد ارتباط میان ویدئو و محتوا

فصل ششم از  

دوره آموزش سئو :

  On-Page SEO
 • بررسی محتوا تولید شده
 1. چگونگی بررسی کیفیت محتوا
 2. چگونگی بررسی میزان جستجو کلمات کلیدی
 3. چگونه بکار گرفتن کلمات کلیدی
 4. چگونگی بروز رسانی محتوا
 • محتوا تکراری چیست و برای جلوگیری از آن چه باید کرد؟
 • KeyWord Stuffing
 • Auto-Generated Content
 • بررسی Local, Natinal and International SEO
 • Redirection
 • فرمت مناسب برای عکس
 • Anchor Text
 • بررسی میزان در دسترس بودن لینک ها
 • بررسی تگ Title و عوامل مؤثر بر آن
 • بررسی Meta Description و عوامل مؤثر بر آن
 • بررسی ساختار URL، نامگذاری و آرایش صفحات
 1. نامگذاری واضح برای صفحات
 2. آرایش دهی به صفحات
 3. طول URL
 4. URL های استاتیک
 5. بهینه سازی های جغرافیایی در URLها
 • بررسی معماری وبسایت
 1. ساختاری آسان برای جستجو در وبسایت
 2. نمایش مناسب وبسایت بر روی موبایل (Mobile Friendliness)
 3. سرعت صفحات
 4. بررسی HTTPs , SSL (Secure Socket Layer)

فصل هفتم از  

دوره آموزش سئو :

  Off-Page SEO
 • سئو off-page و اهمیت آن
 • لینک های خارجی و انواع آنها و اهمیت آنها در سئو off-site
 1. Natural Links
 2. Manually Links
 3. Self-Created Links
 • دیگر موارد کاربردی و مهمی که در کنار لینک های خارجی، در سئو off-site می توان به آنها پرداخت :
 1. Socila Media Marketing
 2. Guest Blogging
 3. Linked and UnLinked Brand Mentions
 4. Influencer Marketing
 • چگونگی اجرا سئو off-site

فصل هشتم از  

دوره آموزش سئو :

  SEO فنی
 • چگونگی عملکرد وبسایت
 • چگونگی اتصال وبسایت از سرور به Browser
 • عملکرد HTML در وبسایت
 1. معرفی Header Tags و آشنایی با
 2. معرفی Title Tag و آشنایی با
 3. معرفی Meta Description و آشنایی با
 4. معرفی Alt Image و آشنایی با آن
 • عملکرد CSS در وبسایت
 • عملکرد JavaScript در وبسایت
 • بررسی Client-Side و Server-Side
 • چگونگی شناسایی یک وبسایت توسط موتور جستجوگر
 • معرفی Canonicalization و چگونگی اجرا آن
 • بررسی عوامل مؤثر در ایجاد تجربه خوشایند برای کاربران وبسایت
 1. Responsive Design
 2. AMP(Accelerated Mobile Pages)
 3. Mobile-First Indexing
 • چگونگی بررسی سرعت صفحات وبسایت و بهبود آن در صورت نیاز
 • چگونگی بهبود کیفیت وبسایت برای کاربران بین المللی

فصل نهم از  

دوره آموزش سئو :

  لینک بیلدینگ و بررسی اعتبار سایت
 • معرفی لینک ها و انواع آنها
 1. لینک داخلی
 2. لینک خارجی
 • معرفی و بررسی لینک های Followed و No-Followed
 • پروفایل لینک و بررسی کیفیت آن
 • بایدها و نبایدهای قابل توجه در لینک سازی
 • چگونگی ساخت BackLinks با کیفیت
 • ارزیابی و بهبود فرآیند لینک سازی
 • اعتبار سایت و مسیر طولانی که در این راستا باید طی شود

فصل دهم از  

دوره آموزش سئو :

  ارزیابی، اولویت بندی و اجرا SEO
 • تعیین و تنظیم هدف نهایی در زمینه سئو و بررسی عملکرد سئو (SEO)
 • معرفی Google Analytics و چگونگی بکارگیری آن
 • معرفی و بررسی Alexa Rank
 • ارزیابی
 1. میزان تعامل در وبسایت
 2. نرخ تبدیل
 3. مدت زمان حضور کاربران در وبسایت
 4. صفحات به ازا هر بازدید
 5. نرخ Bounce
 6. عمق Scroll
 7. ترافیک جستجو
 8. استفاده از Google Analytics برای دستیابی به بینش های جدید برای ایجاد ترافیک طبیعی برای وبسایت
 9. سرعت پیج
 10. کیفیت محتوا
 • اولویت بندی تغییرات قابل اجرا برای سئو (SEO)
 • برنامه ریزی برای سئو (SEO) و اجرا آن
 • معرفی Google AdWords و چگونگی بکارگیری آن

سوالات پرتکرار در دوره آموزش سئو (SEO)

تنها پیش نیاز شما برای شرکت در دوره آموزش سئو (SEO)، آشنایی با اینترنت و همینطور کار با نرم افزاری همچون وورد است و هر مفهوم دیگری که برای فعالیت شما در حوزه سئو (SEO) مفید باشد در طول دوره به شما آموزش داده می شود.

بله، دوره آموزش سئو (SEO) کاملن بصورت پروژه محور برگزار می شود؛ به این صورت که پس از شرح مفاهیم بنیادی در حوزه سئو (SEO)، وبسایتی را بعنوان نمونه در نظر گرفته و متودهای آموزشی دوره را بر روی آن، پیاده سازی و اجرا می کنیم.

کیفیت و هزینه هر دو کلاس آنلاین و حضوری به یک اندازه است؛ ولی مزیت کلاس آنلاین در این است که در زمان و حتی هزینه های شما برای رفت و آمد صرفه جویی می شود.

بله، از آنجا که کلاس های ما بصورت آنلاین هم برگزار می شوند، این بستر را برای تمامی دوستان خارج از تهران فراهم کرده ایم که بتوانند در تمامی دوره های حرفه ای و تخصصی ما شرکت کنند.

بله، برای دوستانی که در دوره آموزش سئو (SEO) بصورت خصوصی شرکت می کنند، این امکان وجود دارد که در صورت تمایل دانشجو، دوره را بر اساس شرایط استاد و دانشجو، بصورت فشرده و در چند روز برگزار کرد.


آموزش SEO,آموزش سئو,آموزش بهینه سازی سایت,دوره آموزش SEO,دوره آموزش سئو,کتاب آموزش سئو,فیلم آموزش سئو,آموزش سئو رایگان,آموزش سئو pdf,سئو
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .