آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

Profiler and Server Side Traces

دوره های مرتبط با این مقاله

Profiler and Server Side Traces

SQL Server ابزار بسیار خوبی ارائه می کند که به شما اجازه می دهد تا وضعیت های در حال اجرا را روی SQL Server خود مشاهده کنید، و همچنین در جمع آوری مقیاس هایی مانند استمرار (duration)، تعداد خواندن ها، تعداد نوشتن ها، ماشینی که query را اجرا می کند و غیره کمک می کند که این ابزار Profiler نامیده می شود.

Profiler یک ابزار GUI محور می باشد که یک طرح (trace) مربوط SQL Server را اجرا می کند تا مقیاس های لیست شده در بالا و همچنین داده های اضافه را بگیرد. این داده می تواند برای تعیین محلی که در آن مسائل اجرایی SQL Server با کد TSQL شما در ارتباط هستند، استفاده شود. شما می توانید با استفاده از فرمان های TSQl به جای اجبار در استفاده از GUI، طرح را ایجاد و آغاز کنید.

توضیحات

بسیاری از مردم استفاده از Profiler را برای اجرای یک طرح آغاز می کنند، زیرا گرفت طرح set up و اجرا در GUI بسیار آسان می باشد. زمانی که مزایای استفاده از طرح جانبی سرور را درک کردید، شروع به استفاده بیشتر از آن خواهید کرد، مگر اینکه در حال عیب یابی مسئله ای باشید که دقیقا در همان زمان اتفاق افتاده است.

Profiler

ابزار Profiler به یکی از روش های زیر آغاز به کار می کند:

  • در SSMS از منو Tools > SQL Server Profiler را انتخاب کنید:
  • آغاز به کار Profiler از کنوی Windows نیز انجام می شود.

زمانی که Profiler آغاز به کار کرد، شما به موارد زیر نیاز دارید:

  • نمونه ی SQL Server که می خواهید آن را ترسیم کنید.آموزش SQL Server
  • یک پنجره ی Trace Properties باز خواهد شد و شما می توانید روی Run کلیک کنید تا طرح را با تنظیمات پیش فرض آغاز کنید.آموزش SQL Server
  • در اینجا مثالی از داده های جمع آوری شده را مشاهده می کنید.آموزش SQL Server

انتخاب رویدادها، ستون ها و فیلترها

به طور ایده آل تمایل دارید تنها Events رویدادهایی را انتخاب کنید که می خواهید به همراه تنظیم فیلترها دریافت کنید تا مقدار داده های گزارش شده را به حداقل برسانید. اگر تنها از تنظیمات استاندارد استفاده کنید، معمولا با حجم زیادی از اطلاعات تمام می شود که و تعیین ایکه چه اتفاقی می افتد، دشوار می باشد.

زیر تب Events Selection می توانید رویدادها و ستون ها را تعیین کنید و فیلترها را مانند تصویر زیر تنظیم کنید:

آموزش SQL Server

رویدادها (Events)

یک محل آغاز خوب گرفتن این رویداد می باشد. اینها تمام مقیاس های کامل مربوط به batch را به شما ارائه خوهند داد. یک batch در واقع مجموعه ای از کارهاست، مانند برنامه ی ذخیره شده که حاوی چند عبارت می باشد.

  • Stored Procedures - (برنامه های ذخیره شده) RPC:Completed
  • TSQL - SQL:BatchCompleted

ستون ها

در مورد ستون ها، همه ی ستون ها را انتخاب کنید، در هنگام دریافت داده مشاهده خواهید کرد که تعداد ستون های دریافتی کاهش یافته است.

فیلترها

فیلترها به شما اجازه می دهند تا موارد دریافت شده را تعریف کنید. برای تنظیم فیلترها روی Column Filters کلیک کنید. اگر می خواهید داده را بزای یک فرایند خاص دریافت کنید می توانید روی SPID فیلتر کنید. یک نقطه ی شرع خوب دیگر فیلتر روی Duration می باشد. من می خواهم مقدار را روی 500 تنظیم کنم تا فقط وضعیت هایی را نشان دهم که 500ms یا بیشتر هستند. مجددا این فقطیک نقطه ی شروع می باشد.

آموزش SQL Server

هنگامی که تنظیماتی را که می خواهید انجام دادید، می توانید طرح را اجرا کنید.

خواندن خروجی

پس از جمع آوری خروجی می توانید وضعیت های گزارش شده را براساس رویدادها و فیلترهای تنظیم شده مشاهده کنید. اگر با دو رویداد بالا آغاز کنید، می توانید نگاهی به وضعیت هایی داشته باشید که دارای بلندترین دوره می باشند و این ها وضعیت هایی هستند که باید برای بهبود اجرا سعی در هماهنگ سازی آنها داشته باشید.

  • 5562
  •    1164
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .