آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

8 سطح برنامه نویسی

۸ سطح برنامه نویسی


سطوح مشخص شده خیلی جدی و واقی نیست و افراد مختلف ممکن است در زندگی کاری خود با مسیر های متفاوتی مواجه شوند اما با خواندن این مطلب دید کلی از آینده کاری برنامه نویسان در طول سالها و حتی دهه های کاری شان و افرادی که به عنوان برنامه نویس مورد احترام بوده و الهام بخش بقیه افراد هستند، کسب خواهید کرد.


آلن تورینگ-برنامه نویس تاریخی

 1. برنامه نویس تاریخی

 2. این بالاترین سطح برنامه نویسی است، کد های نوشته شده توسط این افراد حتی پس از مرگ شان نیز تاثیر گذار بوده و این افراد بخشی از تاریخ هستند، حتی ممکن است از برندگان جایزه تورینگ باشند و یا مقالات تاریخی به چاپ رسانده باشند و یا به هر شکلی اصول برنامه نویسی را تحت تاثیر قرار داده و مسیر آن را برای همیشه تغییر داده باشند. برنامه نویسان دیگر همواره کار های آنها را مورد بررسی و مطالعه قرار میدهند و یک صفحه Wikipedia برای شناخت آنها کافی نیست، بلکه وب سایت های بی شماری به بررسی زندگی و کار این افراد پرداخته اند.
  برنامه نویسان اندکی در طول زندگی خود به این درجه از موفقیت خواهند رسید. Dijkstra، Knuth، Kay جزو این افراد هستند.


 3. برنامه نویس موفق

 4. برنامه نویسانی که از توانایی تکنیکی بالایی برخوردارند و توانسته اند کسب و کار، و حتی صنعتی، با استفاده از توانایی های برنامه نویسی خود بسازند. این افراد با استقلال تمام میتوانند زمینه های کاری مورد علاقه خود و را انتخاب کرده و این استقلال را برای کارمندان خود نیز ایجاد کنند.
  این سطح موفقیت بسیار مورد احترام بوده و الهام بخشی برای همه برنامه نویسان است. برای تبدیل شدن به برنامه نویسی موفق باید از توانایی های بازاریابی و تجاری بالایی برخوردار باشید.
  نمونه هایی از این افراد: Bill Gates، David Heinemeier Hansson، John Carmack


 5. برنامه نویس معروف

 6. این نیز سطح بسیار خوبی از برنامه نویسی است. اکثر افراد موجود در این سطح در شرکت های بزرگ و موفق، شرکتی کوچک تاثیر گذار و یا startup های مدرن مشغول به کار هستند. به هرحال این افراد در جمع برنامه نویسان، شناخته شده بوده و در زمینه کاری خود تاثیرات مثبتی ایجاد میکنند. اما لزوما توانایی های تجاری برنامه نویسان موفق را ندارند.


 7. برنامه نویس مشغول به کار

 8. این افراد، مهندسان نرم افزار موفقی بوده و مسیر کاری مناسبی دارن زیرا بازار کاری آنها بسیار وسیع است. این مهندسان مورد احترام همکاران خود بوده و میتوانند بر شرکت و یا مجموعه ای که در آن مشغول به کار هستند تاثیرات قابل توجهی بگذارند.


  برنامه نویس متوسط

  این افراد معمولا دانش کافی برای شناخت مشکلات برنامه نویسی خود دارند و حتی میدانند که ممکن است هرگز به برنامه نویس خوبی تبدیل نشوند.
  معولا استعداد نقش کوچکی در موفقیت بازی میکند. این افراد در صورت کسب توانایی های برقراری ارتباط و بازاریابی میتوانند افراد موفقی باشند.
  اگر شما یک برنامه نویس متوسط هستید اما میتوانید با استفاده از توانایی های برنامه نویسی خود کسب در آمد کنید، احتمالا برترین استعداد تان کد نویسی نیست.
  ارزش خود آگاهی را دست کم نگیرید زیرا از آنچه فکر میکنید کم یاب تر است. شجاع باشید و سعی کنید استعداد های خود را کشف کنید و سپس بی وقفه آنها را دنبال کنید.


 9. برنامه نویس آماتور

 10. این دسته از افراد به برنامه نویسی علاقه مندند و ممکن است به عنوان دانش آموز و یا کار آموز در پروژه های مختلف رایگان همکاری کرده یا اپلیکیشن و وب سایت های جالبی، در زمان های آزاد خود و به عنوان تفریح ، بسازند. ایده ها و کد های این افراد نشان دهنده علاقه و اشتیاق آنهاست.
  با دنبال کردن برنامه نویسی به شکل آماتور میتوانید تبدیل به یک برنامه نویس مشغول به کار شوید.


 11. برنامه نویس ناشناخته

 12. برنامه نویس معمولی، این افراد معمولا از کارمندان کمپانی های بزرگ هستند اما این شغل بخش مهمی از زندگی آنها محسوب نشده و تنها یک کار تکراری است، که البته اشکالی هم ندارد!


 13. برنامه نویس بد

 14. این افراد بدون هیچ آگاهی و یا قابلیتی در زمینه برنامه نویسی، نقش برنامه نویس را به عهده میگیرند. تجربه کار کردن با این افراد برای همکاران شان بسیار ناخوشایند است، مگر اینکه تمام مجموعه از برنامه نویسان بدی ساخته شده باشد که حتی متوجه سطح پایین توانایی ها و آگاهی خود و یکدیگر نیز نباشند.


 • 34
 •    4
 • تاریخ ارسال :   1400/07/20

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .