آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

چرا HTML5 مهم است؟

دوره های مرتبط با این مقاله

چرا HTML5 مهم است؟

احتمالا تاکنون در مورد HTML5 شنیده اید، فکر می کنم محبوب ترین برنامه ای که فیلم را بدون Adobe Flash اجرا می کند، باید از آقای استیو جابز برای تبدیل آن به یک فن آوری معروف تشکر کرد.
علاوه بر این ممکن است در مورد ایجاد انیمیشن بدون پلاگین، کنترل ورودی غنی مانند دیت پیکر، کالرپیکر، اسلایدر بدون جاوااسکریپت و در انتها ذخیره ی داده ی برون خطی (آفلاین) نیز شنیده باشید. به هرحال این هم فقط بخشی از HTML5 می باشد.
چه وقت؟
WC3 در فوریه ی 2011 اعلام کرد که جولای 2014 تاریخی است که HTML5 پیشنهاد رسمی برای استاندارد وب می شود.
زمان را فراموش کنید:
واقعیت این است که جدول زمانی پیشنهادی از طرف WHATWG واقعا اتفاق نیفتاد. توسعه ی وب در دستان دو گروه از مردم واقع شده است.
اولین گروه کمپانی های مرورگر معروفی مانند Mozilla، مایکروسافت، اپل، گوگل و اپرا می باشند. گروه دوم نیز طراحان و توسعه دهندگان وب در این زمینه می باشند. ضعفHTML1.1 و HTML 2 خیلی ساده است، کمپانی های مرورگر فکر می کردند که ایده ی احمقانه است، بنابراین درهای خود را به روی آن بستند.
امروزه بسیاری از مرورگرها به شدت تمایل دارند که از HTML5 پشتیبانی کنند. حتی اینترنت اکسپلورر که درآهستگی تطبیق استانداردهای جدید شهرت دارد، در IE9 خود ازHTML5 پشتیبانی می کند، و این بدین معناست که HTML5 قرار است بزرگ و حقیقی باشد.
از آنجایی که مایکروسافت اعلام کرده که هیچ طرحی برای آزاد کردن IE9 برای یوزرهای ویندوز XP ندارد، اگر تمایل دارید از IE9 استفاده کنید، باید از ویندوز vista sp2 یا 7 استفاده کنید.
هیچ دلیلی وجود ندارد که طراحان تحت تاثیر HTML5 قرار نگیرند، زیرا که زندگی را از همیشه برای ما آسانتر کرده است.

  • 11752
  •    4062
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود فیلم آموزشی دانلود فیلم آموزشی 2 دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
چرا HTML5 مهم است؟
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .