آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش نصب برنامه Visual Studio 2017

برای دانلود نرم افزار ویژوال استودیو 2017 کلیک کنید

آموزش نصب visual studio 2017

عنوان فیلم:

آموزش نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2017


برنامه ویژوال استودیو محیطی یکپارچه برای توسعه نرم افزار (IDE) است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته و ارائه شد. از این برنامه برای توسع برنامه های کامپیوتری، وبسایت، اپلیکیشن های وب، سرویس های وب و اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود. در این فایل آموزشی به دنبال آن هستیم که Visual Studio 2017 را در کنار یکدیگر بر روی کامپیوترهای خود نصب کنیم.مراحل جستجو، دانلود و نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2017 به شرح زیر هستند :


1. ما برای دوستان عزیز بویژه دانشجویانی که با آموزشگاه تحلیل داده در ارتباط هستند، این امکان را فراهم کرده ایم که فایل نسخه های مختلف نرم افزار ویژوال استودیو را بر روی سایت آموزشگاه دانلود کنند. برای این کار کافی است وارد سایت “tahlildadeh.com” شوید و در Home Page باز شده بر روی "آموزش گام به گام" کلیک کنید.


Home Page

2. پس از کلیک بر روی "آموزش گام به گام" ، صفحه زیر به شما نشان داده می شود. در این صفحه به قسمت پایین صفحه و بخش "دیگر آموزش ها" مراجعه کنید.


دیگر آموزش ها

3. در بخش آموزش های دیگر وارد " آموزش نصب نرم افزار Visual Studio " در این بخش برای نصب هر نسخه از ویژوال استودیو، یک مقاله جداگانه آماده شده است، برای دسترسی به لینک های دانلود هر نسخه و آموزش نصب آن، بر روی مقاله آن کلیک کرده تا به لینک های دانلود دسترسی پیدا کنید.


آموزش نصب ویژوال استودیو

4. در مقاله " نصب و راه اندازی ویژوال استودیو 2017 " و در بخش دانلود نرم افزار، نه لینک برای " دانلود برنامه ویژوال استودیو 2017 " و یک لینک برای دانلود لایسنس آن وجود دارد که شما باید تمامی این لینک ها را دانلود کنید. از آنجا که فایل ها، فایل های فشرده هستند، پس از دانلود باید آنها را در یک پوشه جداگانه قرار دهید تا بتوان محتوا درون فایل ها را استخراج کرد. برای Extract یا استخراج فایل ها، کافی است بر روی اولین فایل، کلیک راست کنید و گزینه Extract Here را انتخاب کنید. در این حالت تمامی نه فایل فشرده برای شما Extract شده و در یک پوشه جداگانه قرار داده می شود (اگر در زمان استخراج فایل ها، پسوردی از شما خواسته شد، عبارت tahlildadeh.com را وارد کنید).


دانلود نرم افزار ویژوال استودیو 2017

5. پس از استخراج فایل ها، پوشه ایجاد شده را باز کنید. همانطور که مشاهده می کنید فایل Setup ویژوال، بصورت یک فایل ISO است، بنابراین برای نصب آن نیاز دارید که ابتدا یک درایو مجازی بسازید، سپس فایل های خود را نصب کنید. برای ساخت این درایو مجازی از برنامه PowerISO استفاده می کنیم که برای کسب اطلاعات درباره چگونگی دانلود و نصب و راه اندازی آن بر روی لینک آموزش دانلود و نصب Power ISO کلیک کنید (البته بخاطر داشته باشید که ویندوز 10، فایل ایزو را بصورت خودکار شناسایی می کند و نیازی به ساخت درایو مجازی نیست؛ اما با توجه به اینکه دوستان عزیز از ویندوزهای مختلف استفاده می کنند، ما مسیر نصب را با ساخت درایو مجازی پیش خواهیم برد).


فایل ISO ویژوال استودیو 2017

6. پیش از هر اقدامی، بخاطر داشته باشید که برای نصب برنامه ویژوال استودیو باید FireWall ویندوز خود و هر گونه Anti Virus دیگری را که بر روی سیستم خود نصب کرده اید، غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن FireWall سیستم خود بصورت زیر عمل کنید. ابتدا پنجره مربوط به FireWall را باز کنید که برای این کار می توانید از مسیر کوتاه زیر و یا از طریق Control Panel به آن دسترسی پیدا کنید.


غير فعال كردن firewall ویندوز

7. پنجره زیر برای شما باز می شود. در منو سمت چپ صفحه باز شده، گزینه Virus & Threat Protection را انتخاب کنید.


آموزش غير فعال كردن firewall ویندوز

8. در صفحه مربوط به این بخش از منو، بر روی گزینه Manage Settings کلیک کنید.


غیرفعال کردن سیستم امنیتی real time در ویندوز

9. در صفحه باز شده حتما حتما حتما گزینه Real-time Protection را غیرفعال و خاموش کنید. در عکس زیر Real-time Protection در حالت روشن قرار دارد، برای غیرفعال کردن آن باید بر روی گزینه on که به رنگ آبی است، کلیک کنید؛ در این حالت یک پیغام برای شما فرستاده می شود که در این حالت باید گزینه Yes را انتخاب کنید (گزینه Real-time Production در اولین خاموش-روشن شدن کامپیوتر، بصورت خودکار فعال می شود).


آف کردن real time در ویندوز

10. حال گزینه Real-time Production برای شما غیرفعال شده است و پیغام زیر به شما نشان داده می شود.


غیرفعال کردن فایروال ویندوز به صورت کامل

11. در مرحله بعد، از منو سمت چپ صفحه، گزینه Firewall & Network Protection را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید. در صفحه باز شده، سه network وجود دارد، (Domain Network, Private Network, Public Network) ، Firewall مربوط به هر سه این Networkها باید خاموش باشد، در غیر این صورت بر روی Network کلیک کنید و در صفحه ای که برای شما باز می شود، Firewall را غیرفعال کنید.


غيرفعال كردن آنتی ویروس در ویندوز

12. حال باید وارد مرحله نصب نرم افزار ویژوال استودیو شویم. وارد پوشه ای که فایل دانلود شده ویژوال را در آن قرار داده اید شوید و پوشه ای که فایل Extract شده در آن قرار دارد را باز کرده و بر روی فایل ISO کلیک راست کنید و از منو باز شده موس خود را بر روی PowerISO ببرید و از گزینه های نشان داده شده برای PowerISO گزینه Mount Image to Drive (…) را انتخاب کنید.


نحوه ساخت درایو مجازی

13. حال وارد My Computer خود یا همان This PC شوید تا ببینید که درایو مجازی مورد نیاز برای شما ساخته شده است. بر روی این درایو مجازی دابل کلیک کنید تا Setup برنامه ویژوال برای شما اجرا شود.


راه اندازی setup ویژوال استودیو

14. پس از اجرا شدن Setup مربوط به نرم افزار، یک پیغام برای شما فرستاده می شود که باید گزینه Yes را انتخاب کنید و پس از آن صبر کنید تا نوار زیر در Visual Studio Installer بصورت کامل سبز شود.


|نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2017|گام اول|

15. سپس پنجره زیر به شما نشان داده می شود، در این پنجره باید گزینه continue را انتخاب کنید تا شما را به مرحله بعدی نصب هدایت کند.


|نصب برنامه ویژوال استودیو 2017|گام دوم|

16. حال باید منتظر بمانیم تا هر دو نوار موجود در تصویر زیر، بصورت کامل آبی شوند و شما به مرحله بعد هدایت شوید.


|آموزش نصب visual studio 2017|گام سوم|

17. صفحه ای که در این مرحله به شما نشان داده می شود بصورت زیر خواهد بود. در این صفحه با چندین پنل مجزا سر و کار داریم که به شرح زیر هستند :

 • Workloads :

انتخاب فضا کاری در ویژوال استودیو • Individual Components :

انتخاب کامپوننت های مختلف برای زبان های قابل پشتیبانی در برنامه ویژوال استودیو • Language Packs :

انتخاب زبان های مختلف برای ویژوال استودیو • Installation Locations :

انتخاب یا تغییر محل نصب ویژوال استودیو بر روی سیستم مورد نظرهمانطور که می بینید در گوشه سمت راست پایین صفحه که با نشانگر نیز مشخص شده است، حجم مورد نیاز برای نصب ویژوال استودیو برای شما نوشته شده است، این حجم متناسب با محیط کاری و یا کامپوننت هایی که انتخاب می کنید تغییر می کند.


|نصب ویژوال استودیو 2017|گام چهارم|

18. اولین بخشی که با آن سر و کار داریم، Workloads یا انتخاب محیط کاری در ویژوال استودیو است. دوستان بخاطر داشته باشید که آنچه در این مرحله مهم است و باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته باشید این است که در چه محیطی و با کدام زبان برنامه نویسی قصد انجام برنامه نویسی دارید. (مراحل نصب را با فرض بکارگیری زبان سی شارپ برای برنامه نویسی در فضا تحت ویندوز و تحت وب پیش خواهیم برد.)


 • اولین بخشی که در Workloads با آن سر و کار داریم، Windows است. در این قسمت باید با توجه به زبان مورد استفاده خود و اینکه آیا قصد پیاده سازی برنامه های تحت ویندوز را دارید یا نه، یکی از موارد زیر را می توانید انتخاب بکنید. پس از آن در قسمت سمت راست صفحه، یعنی در بخش Installation details نیز امکانات اضافه ای که می خواهید برای شما نصب شود را انتخاب کنید (با توجه به اینکه فرض ما، بکارگیری زبان سی شارپ بود و ممکن است برای تمرین ها و مسائل ابتدایی، در فضا تحت ویندوز نیز کدنویسی انجام دهیم، پس گزینه .NET desktop development را انتخاب می کنیم و در قسمت سمت راست صفحه تمامی مواردی که با .NET شروع می شوند و انتخاب نشده اند را انتخاب می کنیم.)
|نصب و راه اندازی ویژوال استودیو 2017|گام پنجم|

ستون سمت راست برای .NET desktop development

ابزارهای .NET برای برنامه نویسی تحت ویندوز
 • قسمت بعد از محیط کاری، بخش Web & Cloud است که امکان برنامه نویسی درفضا تحت وب و ابری را برای شما فراهم می کند. (برای انتخاب موارد مربوط به .NET باید ابتدا ASP.NET and web development را انتخاب کنید و از ستون سمت راست موارد مورد نیاز دیگر را برای این بخش مشخص کنید. گزینه دیگری که در این بخش انتخاب می کنید، بخش Data storage and processing است که آبجکت های مورد نیاز برای اتصال به پایگاه داده را برای شما می سازد.)
|آموزش نصب visual studio 2017|گام ششم|

ستون سمت راست برای ASP.NET and web development

ابزارهای .NET برای برنامه نویسی تحت وب

ستون سمت راست برای Data storage and processing

کامپوننت های Data Storage در برنامه های تحت وب
 • قسمت بعد از محیط کاری، بخش Mobile & Gaming است که باید متناسب با زبان برنامه نویسی که برای این برنامه نویسی موبایل و بازی استفاده می کنید، یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید. (برای برنامه نویسی موبایل با استفاده از .NET باید گزینه Mobile development with .NET را انتخاب کنید و از ستون سمت راست نیز دیگر موارد مورد نیاز را مشخص کنید.)
|آموزش نصب برنامه ویژوال استودیو 2017|گام هفتم|

ستون سمت راست برای بخش Mobile development with .NET

کامپوننت های برنامه نویسی موبایل بوسیله .NET
 • قسمت بعد از محیط کاری، بخش Other Toolsets است که در آن دیگر مواردی که می خواهیم ویژوال استودیو در اختیار ما بگذارد را انتخاب می کنیم. (در این قسمت دو گزینه Visual Studio extension development و .NET Core cross-platform development را انتخاب می کنیم و در ستون سمت راست نیز دیگر موارد مورد نیاز را اضافه می کنیم.)
|نصب و راه اندازی visual studio 2017|گام هشتم|

ستون سمت راست برای Visual Studio extension development

extension development های .NET در ویژوال استودیو

ستون سمت راست برای .NET Core cross-platform development

کامپوننت های .NET cross platform در ویژوال استودیو

19. تا به اینجا، کار ما با بخش Workloads به پایان رسیده است و باید از نوار ابزار بالای صفحه، وارد قسمت Individual Components شویم. در این قسمت شما می توانید کامپوننت های مختلف برای زبان هایی که توسط برنامه ویژوال استودیو پشتیبانی می شوند را انتخاب و بر روی سیستم خود نصب کنید. در این قسمت با بخش های زیر مواجه می شویم که باید المان های خود برای نصب را در هر بخش انتخاب کنیم.


Individual component های ویژوال استودیو 2017
 • بخش .NET

  دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، کافی است که دو گزینه .NET Core runtime و .NET Framework 3.5 development tools را انتخاب کنیم؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • بخش Cloud, database and server

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، همان موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض کافی است و نیاز به انتخاب گزینه دیگری نیست؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • بخش Code tools

  در این قسمت، گزینه LINQ to SQL tools را انتخاب کنید. این گزینه مربوط به آبجکت های ویژوال استودیو در زمان اتصال آن به پایگاه داده SQL Server است.

 • بخش Compilers, build tools and runtimes

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، همان موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض کافی است و نیاز به انتخاب گزینه دیگری نیست؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • بخش Debugging and Testing

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، انتخاب گزینه Testing tools core features در کنار موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض ضروری است؛ چون مربوط به ابزارهای تست است. دقت داشته باشید که در این بخش گزینه Just-In-Time debugger حتما انتخاب شده باشد.

 • بخش Development activities

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، همان موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض کافی است و نیاز به انتخاب گزینه دیگری نیست؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • بخش Emulators

  این قسمت برای دوستانی که برنامه نویسی موبایل انجام می دهند بسیار مهم است. در حالت معمول و بصورت پیش فرض، تنها دو گزینه برای شما انتخاب شده است، اما شما باید گزینه Visual Studio Emulator for Android را حتما انتخاب کنید که شبیه ساز ویژوال استودیو برای نمایش برنامه های موبایل است.

 • بخش Games and Graphics

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، همان موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض کافی است و نیاز به انتخاب گزینه دیگری نیست؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.

 • بخش SDKs, libraries and frameworks

  برای دوستانی که با .NET برنامه نویسی می کنند، همان موارد انتخاب شده بصورت پیش فرض کافی است و نیاز به انتخاب گزینه دیگری نیست؛ اما دوستانی که با دیگر زبان های برنامه نویسی کار می کنند، کامپوننت های مورد نیاز خود را انتخاب کنند.20. حال وارد بخش دیگری از نوار ابزار بالا صفحه می شویم که Language Packs نام دارد و لیستی از زبان های مختلفی که توسط ویژوال استودیو پشتیبانی می شود را به ما نشان می دهد، شما متناسب با زبان های خارجی که به آنها تسلط دارید می توانید هر کدام از این زبان ها را انتخاب کنید. من به زبان انگلیسی اکتفا می کنم و تیک زبان روسیه ای که بصورت پیش فرض انتخاب شده بود را بر می دارم.


آموزش انتخاب زبان های برنامه ویژوال استودیو 2017

21. در این مرحله وارد آخرین بخش از نوار ابزار بالا صفحه می شویم که Installation Locations نام دارد و می توانید محل نصب برنامه ویژوال استودیو بر روی سیستم خود را مشخص کنید.


تغییر محل نصب ویژوال استودیو 2017 در سیستم

22. پس از اینکه از تمامی انتخاب های خود مطمئن شدید، بر روی گزینه Install در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید تا نصب برنامه شروع شود.


|گام به گام نصب ویژوال استودیو 2017|گام نهم|

23. پس از کلیک بر روی Install وارد صفحه زیر می شوید و پیغام موجود در فرم کوچک تر برای شما فرستاده می شود که باید گزینه Continue را انتخاب کنید تا نصب شروع شود.


|نصب و اجرا visual studio 2017|گام دهم|

24. پس از کلیک بر روی continue نصب شروع می شود، دوستان دقت کنید که این مرحله از نظر زمانی طول می کشد و باید منتظر بمانید تا نوار Installing بصورت کامل آبی شود.


|نصب کامل ویژوال استودیو 2017|گام یازدهم|

25. پس از به پایان رسیدن نصب، صفحه زیر به شما نشان داده می شود. برای اولین ورود به ویژوال استودیو آماده هستید؟ اگر آماده اید و دارای حساب کاربری مایکروسافت هستید، بر روی sign in کلیک کده و با وارد کردن اطلاعات حساب خود وارد شوید، در غیر این صورت بر روی عبارت Not now, maybe later در پایین صفحه کلیک کنید تا بدون نیاز به sign in وارد برنامه شویم.


|راه اندازی ویژوال استودیو 2017|گام دوازدهم|

26. در این مرحله، صفحه زیر به شما نشان داده می شود. در این صفحه باید تم (Theme) محیط کاری خود در ویژوال استودیو را انتخاب کنید. رنگ بندی مورد نظر خود را متناسب با سلیقه خود انتخاب و بر روی گزینه Start Visual Studio در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و منتظر بمانید تا برنامه ویژوال استودیو برای شما باز شود.


|راه اندازی visual studio 2017|گام سیزدهم|

27. پس از باز شدن صفحه ابتدایی ویژوال استودیو، اولین قدم فعالسازی ویژوال و ثبت لایسنس آن خواهد بود. پس از نوار ابزار بالا صفحه، بر روی Help کلیک کنید و از منو باز شده بر روی گزینه Register Product کلیک کنید.


|آموزش کامل رجیستر ویژوال استودیو 2017|گام چهاردهم|

28. پس از کلیک بر روی عبارت Register Product صفحه زیر برای شما نشان داده می شود. در این صفحه و در مقابل License، نوشته شده که شما می توانید تا 30 روز بدون هر گونه مشکلی از برنامه ویژوال استودیو استفاده کنید؛ اما هدف این است که بتوانیم بصورت دائمی از این برنامه استفاده کنیم؛ پس بر روی عبارت Unlock with a Product Key کلیک می کنیم تا بتوانیم لایسنس ویژوال را ثبت کنیم.


|ثبت لایسنس در ویژوال استودیو 2017|گام پانزدهم|

29. حال در پنجره زیر و در قسمت نوار خالی باید لایسنس خود را وارد کنید.


|راه اندازی ویژوال استودیو 2017|گام شانزدهم|

30. حال به سراغ فایل SN یا لایسنسی می رویم که همراه فایل ویژوال دانلود کردیم. فایل را Extract کرده و فایل NotePad داخل آن را باز کنید. در این فایل لایسنس مربوط به سه نسخه از ویژوال قرار دارد و ما باید بر اساس نسخه ای که بر روی سیستم خود نصب کرده ایم، لایسنس مورد نظر را انتخاب کنیم. با توجه به اینکه ما نسخه Enterprise را نصب کرده ایم، بنابراین باید لایسنس های مربوط به این نسخه را در نرم افزار وارد کنیم که آنها را در کادر قرمز قرار داده ایم. دوستان شما باید این دو لایسنس را یکی یکی امتحان کنید، هر کدام از آنها را که برنامه پذیرفت لایسنس شما خواهد بود. مطمئن باشید یک مورد از این لایسنس ها توسط برنامه پذیرفته می شود.


|آموزش راه اندازی ویژوال استودیو 2017|گام هفدهم|

31. لایسنس مورد نظر خود را کپی کرده و در نوار موجود در فرم زیر قرار داده و بر روی گزینه Apply کلیک کنید. در این حالت یک پیغام برای شما صادر می شود که باید گزینه Yes را انتخاب کنید.


|نصب و راه اندازی visual studio 2017|گام هجدهم|

32. اگر لایسنس پذیرفته شود پیغام زیر برای شما صادر می شود، در غیر این صورت لایسنس دیگری که در فایل NotePad وجود دارد را کپی کنید و در این فرم قرار دهید. پس از پذیرفته شدن لایسنس، بر روی گزینه Close در گوشه سمت راست پایین صفحه کلیک کنید. این صفحه بسته می شود و شما می توانید تا هر زمان که بخواهید، بدون کوچکترین مشکلی از برنامه ویژوال استودیو استفاده کنید.


ثبت نهایی لایسنس در ویژوال استودیو 2017

امیدوارم این فایل آموزشی برای شما مفید واقع شود. در صورت بروز هر گونه مشکل و یا سوال، در بخش نظرات کاربران با ما در ارتباط باشید، من و همکارانم پاسخگو شما خواهیم بود.

 • 4875
 •    200
 • تاریخ ارسال :   1399/12/12

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .