آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

PHP چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

PHP چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


دوره آموزش PHP

PHP یک زبان محبوب برنامه نویسی وب سمت سرور است که در ۲۵ سال گذشته در ساخت صفحات وب بسیار زیادی استفاده شده است. با اینکه افراد زیادی معتقدند زبان PHP محبوبیت خود را از دست داده است، PHP همچنان در ساخت حدود ۸۰ درصد وب سایت ها استفاده میشود. در این پست به بررسی ویژگی ها و کاربرد های این زبان میپردازیم.


PHP یا Hypertext Preprocessor یک زبان چند منظوره است که برای ساخت وب سایت های پویا استفاده میشود. این زبان، جز اولین زبان های سمت سرور است که قابلیت ادغام با HTML را فراهم کرد. به این ترتیب برنامه نویسان میتوانستند بدون نیاز به فراخوانی داده های خارجی، عملکرد های مخلتفی در وب سایت خود ایجاد کنند.


از سال ۱۹۹۴ تا به امروز نسخه های مخلتفی از زبان PHP ارائه شده است که به قابلیت ها و توانایی های آن افزوده است.


مزایای PHP :


 1. سادگی
 2. یکی از مهمترین مزایای و دلایل محبوبیت PHP، یادگیری ساده آن است. PHP این زبان حتی برای افرادی که آشنایی چندانی با برنامه نویسی وب ندارند نیز کار دشواری نبوده و میتوانند در مدت کمی یک صفحه وب ایجاد کنند. سینکس ها و توابع این زبان به سادگی قابل فهم و استفاده اند.


 3. Open-Source و رایگان
 4. بدون هیچ هزینه ای میتوانید این زبان را نصب کرده و یادگیری آن را آغاز کنید. بسیاری از Framework های این زبان، مانند Laravel و Symfony، نیز شکل رایگان در دسترس است.


 5. تطبیق پذیر
 6. PHP مستقل از پلتفرم بوده و بر سیستم های عامل های مخلتف ( Mac OS، Windows و Linux ) و جستجو گر ها قابل استفاده است. این زبان، سرور های فراوانی را نیز پشتیبانی میکند که باعث میشود فرآیند deploy برای سیستم ها و پلتفرم های مختلف با حد اقل هزینه انجام شود.


 7. جوامع پشتیبانی
 8. PHP دارای جوامع پشتیبانی بسیار زیادی است که به حل مشکلات و ایجاد آموزش های آنلاین زبان php میپردازند و با به روز رسانی زبان، قابلیت های آن را افزایش میدهند.


 9. سریع و امن
 10. امنیت و سرعت، دو قابلیت بسیار مهم در برنامه نویسی است. PHP از سرعت بالایی برخوردار است و ابزار ها و framework های فراوانی برای ایجاد امنیت، در اختیار برنامه نویسان قرار میدهد.


 11. ارتباط مناسب با پایگاه داده
 12. این زبان، تقریبا با تمام دیتابیس ها قابل استفاده است و برنامه نویسان میتوانند بدون نگرانی، پایگاه داده مورد نظر خود را انتخاب کنند.


 13. تجربه کاری بالا و کد های قابل بازیافت
 14. از آنجایی که حدود ۲۵ سال از انتشار PHP میگذرد، این زبان بارها تست شده و در محیط های متفاوتی به شکل عملی بررسی شده است. رفع باگ های مهم، به روز رسانی های متوالی و ساخت ابزار ها و Framework های فراوان، PHP را به زبانی پایدار، امن، کارآمد و موثر تبدیل کرده است. همچنین برنامه نویسان میتوانند از کد های فراوانی که، در طول سالها، به زبان PHP نوشته شده است نیز استفاده کنند.نام دوره
آموزش PHP همراه با ساخت سایت خبری
آموزش PHP پيشرفته همراه با فریمورک Laravel
 • 29
 •    2
 • تاریخ ارسال :   1400/07/18

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .