آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

طرح حقیقی query در مقابل طرح برآورد شده (estimated)

دوره های مرتبط با این مقاله

طرح حقیقی query در مقابل طرح برآورد شده (estimated)

دو نوع طرح اجرایی گرافیکی وجود دارد: برآورد شده و حقیقی.

توضیحات

طرح های حقیقی query در مقابل طرح های برآورد شده (estimated)

طرح های برآورد شده بدون اجرا ایجاد می شوند و حاوی یک طرح اجرایی approximate نیز می باشند. این طرح می تواند روی هرگونه کد T-SQL بدون اجرای حقیقی query اجرا شود. بنابراین اگر برای مثال یک UPDATE query داشته باشید، می توانید طرح Estimated Query را بدون اجرای حقیقی UPDATE به دست آورید.

طرح های حقیقی query پس از اینکه query را برای پردازش ارسال کرده ایم، ایجاد می شوند و دارای مراحلی هستند که اجرا شدند.

معمولا طرح های برآورد شده و حقیقی نمایه های گرافیکی مشابهی دارند، اما در مواردی نیز با یکدیگر متفاوت هستند، وقتی که استاتیک ها قدیمی هستند و یا وقتی که query دارای یک همسانی ( parallelism) می باشد و غیره. علاوه بر این شما نمی توانید طرح های برآورد شده را برای query هایی طراحی کنید که آبجکت ایجاد کرده و با آنها کار می کنند ( به عنوان مثال یک query که از جدول موقت استفاده می کند.)

وقتی که زمان اجرای query خیلی طولانی است، یا اینکه بازگشت دیتابیس پس از اجرای query به وضعیت اولیه سخت است، بهتر است از طرح اجرایی برآورد شده (Estimated Execution) استفاده کنید.

می توانید به وسیله ی فشاردادن CTRL + L در پنجره ی query یا با کلیک کردن روی دکمه ی Display Estimated Execution Plan در منوی SSMS، طرح Estimated Execution را در SQL Management Studio نمایش دهید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

همچنین می توانید با فشار دادن در پنجره ی query و یا با کلیک کردن روی دکمه ی Display Estimated Execution Plan در آیکن های منوی SSMS، طرح Estimated Execution را در SQL Management Studio نمایش دهید، همانزور که در تصویر زیر می بینید.

آموزش SQL Server

زمانیکه یکی از این گزینه ها را روشن می کنید، تحت تاثیر همه ی query های اجرا شده در آن پنجره قرار می گیرد. همچنین می توانید تنها یکی از این گزینه ها را انتخاب کنید، روشن نگاه داشتن دو گزینه ممکن نیست.

  • 2649
  •    986
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .