آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

چرا برخی افراد از یادگیری برنامه نویسی ناامید میشوند؟

دلایل ناامیدی افراد در مسیر یادگیری برنامه نویسی


ناامیدی از برنامه نویسی

بسیاری از افرادی که یادگیری برنامه نویسی را آغاز میکنند در مسیر یادگیری بارها از پیشرفت خود ناامید میشوند و کار را نصفه رها میکنند . ما در این مقاله سعی میکنیم نمونه هایی از این دلایل را به شما معرفی کنیم تا در مواجهه با آنها بتوانید دلایل نا امیدی خود را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنید.
برداشت اشتباه که یادگیری برنامه نویسی کار ساده ایست.

همه ما میدانیم که با داشتن اشتیاق و علاقه میتوان هر کاری را آموخت.


برنامه های کامپیوتری ساختار پیچیده ای دارند و برنامه نویسی احتیاج به تفکر تحلیلی و مهندسی دارد. به عنوان برنامه نویسی، گاهی باید ساعت های طولانی و پر استرس کاری را پشت سر بگذارید و اغلب پیدا کردن متد ها و جواب درست ممکن است ساعت ها و یا حتی روز ها طول بکشد. پس در مسیر یادگیری برنامه نویسی باید به خاطر داشته باشید که هیچ چیز ارزشمندی به سادگی به دست نمی آید. ساعت های کار طولانی و متمرکز در مسیر یادگیری شما بسیار مهم اند. از تلاش نا امید نشوید و به خاطر داشته باشید که تلاش صحیح، هرگز بی نتیجه نخواهد بود.
مقایسه خود با دیگران

مقایسه زندگی شخصی و کاری خودتان با دیگران، عادت بسیار مخربی است.


همه ما هم کاران، هم کلاسی ها و یا آشنایانی داریم که به دانشگاه های بهتری رفته اند، در مکان های بهتری مشغول به کار و زندگی اند و به طور کلی پیشرفت های چشم گیری داشته اند. برای تغییر روند همیشگی مقایسه خودتان با دیگران، باید ابتدا بر خودتان تمرکز کنید. توانایی ها و استعداد های خود را کشف کنید و سعی کنید در زمینه های مرتبط با آنها پیشرفت کنید. به خاطر داشته باشید که:


" هیچ کس از شما بهتر نیست و شما هم از کسی بهتر نیستید". توماس جفرسون
اگر از اهداف خود مطمئن نباشید، تسلیم خواهید شد.

اگر به هدف خاصی برنامه نویسی نمیکنید، هر گام در برنامه نویسی شما را بین زبان ها و زمینه های کاری مخلتف، گیج و سردرگم خواهد کرد. اهداف خود را مشخص کنید. ممکن است این اهداف محدود به یک پروژه و یا اهداف طولانی مدت برای زندگی تان باشد. میتوانید با یک دوره ی کار آموزی آنلاین و یا حضوری آغاز کنید. این دوره ها به یادگیری شما کمک میکنند و دید درست و واضحی از آینده کاری و مالی در زمینه ی مورد علاقه تان به شما ارائه میدهند.
خرید درس های آنلاین فراوان و نگاه نکردن آنها، و یا تمرین کم

درس های آنلاین اینترنتی، سایت های مخلتف آموزش و ... .


احتمالا درس های زیادی را خریداری کرده اید و در دوره های مخلتف آموزش زبان های برنامه نویسی ثبت نام کرده اید، اما به خاطر داشته باشید که با گذراندن یک دوره ی یک ماهه نمیتوانید مبحثی را به طور کامل بیاموزید. بهترین راه برای یادگیری، شروع از مطالب پایه ای و گسترش آنها همراه با تمرین زیاد است. در زمان خرید دروس آنلاین، به نظرات دانش آموزان سابق این دروس توجه کنید. همچنین با پروژه های کوچک تمرین را آغاز کنید و از بقیه افراد برای حل مشکلات خود کمک بگیرید. یادگیری، بخش جدا نشدنی از حرفه ی برنامه نویسی است.
اگر با افرادی در ارتباطید که مشوق شما نیستند و همواره روحیه مثبت شما را از بین میبرند، ممکن است فکر تسلیم شدن به سرتان بیفتد.

این افراد ممکن است افراد نزدیک و یا همکاران و هم کلاسی ها و یا رئیس تان باشند. در ارتباط کاری با افراد و کمپانی های مخلتف، ممکن است با برخی از آنها تفاهم نداشته باشید اما این تفاوت ها، یک چالش خوب برای شماست. میتوانید از هر محیط و تجربه ای، درس های ارزشمند بیاموزید. به خاطر داشته باشید که انتقاد پذیر باشید زیرا تنها با بهبود نقاط ضعف تان است که حقیقتا پیشرفت خواهید کرد.


  • 36
  •    4
  • تاریخ ارسال :   1400/07/21

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .