آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

افزودن object به پروژه ی دیتابیس در Visual Studio

افزودن اشیای (object های) جدید به پروژه ی پایگاه داده در Visual Studio

جدول مورد نظر را در پایگاه داده ایجاد کردیم و اکنون می خواهیم کلید اصلی (primary key) را به آن اضافه نماییم. علاوه بر آن می خواهیم با استفاده از تعدادی رویه ی ذخیره شده (stored procedure)، به داده هایی که در جدول مزبور درج می کنیم دسترسی داشته باشیم.


شرح

افزودن اشیا (object های) جدید به پایگاه داده دقیقا به سادگی همان افزودن جدول جدید به پایگاه داده است. حال می خواهیم یک کلید اصلی (primary key) به جدول مورد نظر اضافه کنیم.
در پنجره ی Schema View، بر روی پوشه ی Keys، موجود در زیر جدولی که در درس قبلی ایجاد کردیم، راست کلیک نمایید. گزینه ی افزودن یک کلید اصلی (primary key) پدیدار می شود:


آموزش sql

با کلیک بر روی گزینه ی Primary Key... ، پنجره ی Add New Item به نمایش در می آید. فیلد Name با یک مقدار پیش فرض پر می شود. ما این مقدار را به PK_FootBallClub تغییر داده و سپس بر روی دکمه ی Add کلیک می کنیم:


آموزش sql

پنجره ای به نمایش در می آید که حاوی یک اسکپریت یا کد الگو (template script) می باشد. این کد را جهت انطباق آن با کلید اصلی (primary key ای که نام آن را PK-FootBallClubانتخاب کردیم) که به جدول اضافه کردیم، به صورت زیر ویرایش می کنیم:


آموزش sql

با ذخیره ی تغییرات، پنجره ی Schema View کلید اصلی شما را در زیر پوشه ی Keys (متعلق به جدول مورد نظر/footBallClub) به نمایش می گذارد.
ایجاد stored procedure هم به سادگی تمام انجام می شود. برای این منظور کافی است داخل پنجره ی Schema View، بر روی پوشه ی Stored Procedures در زیر گره ی Programmability راست کلیک نموده و سپس گزینه ی Stored Procedure... را انتخاب نمایید:


آموزش sql

گزینه ی Add New Item پدیدار می شود و به وسیله ی آن اولین stored procedure پروژه خود را اضافه می کنیم:


آموزش sql

یک صفحه با کد الگو و از پیش آماده برای ساخت procedure به نمایش در می آید. کد الگو را جهت تعریف procedure اختصاصی خود مانند زیر ویرایش می کنیم:


آموزش sql

تمامی مراحل ایجاد stored procedure را مانند نمونه ی قبلی دنبال کرده و یک procedure دیگر که فرزند یا زیر مجموعه ی stored procedure قبلی محسوب می شود، ایجاد می کنیم:


آموزش sql
  • 1592
  •    898
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .