آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش SSAS(SQL Server Analysis Services) – ساخت دیتابیس AdventureWorks

دوره های مرتبط با این مقاله
دوره آموزش SQL آموزش SQL Server Admin دوره آموزش اوراکل مقدماتی
دوره آموزش MongoDB دوره آموزش C# دوره آموزش PHP

دوره آموزش SQL SERVER

 

AdventureWorks یک نمونه دیتابیس می باشد که مانند ورژن های مختلف SQL Server ،به اهداف مختلف در مایکروسافت در دسترس می باشد. لازم است تا از دیتابیس AdventureWorks DW 2008 R2 برای طراحی و توسعه ی cube خود استفاده کنیم. این دیتابیس حاوی جدول های بعد (dimension) و حقیقت و داده در اکثریت می شود. ما می توانیم از این دیتابیس به عنوان یک جایگاه آغاز برای شروع پروژه ی SSAS خود استفاده کنیم. توسعه ی مرکز داده خارج از محدوده ی این آموزش میباشد، بنابراین ما از این نمونه ی دیتابس استفاده خواهیم کرد.

توضیحات:

برای نصب دیتابیس AdventureWorks به سایت codeplex (http://msftdbprodsamples.codeplex.com/) مسیریابی کرده و MSI را برای ورژن مورد استفاده ی SQL Server خود دانلود کنید. در این آموزش فرض بر این است که یوزر در حال استفاده از SQL Server 2008 R2 می باشد، بنابراین همه ی تمرین ها از این ورژن SQL Server استفاده خواهند کرد.

پس از دانلود کردن، نصب کننده آغاز به کار می کند و صفحه ای مشابه زیر برای شما ظاهر خواهد شد:

 

image


AdventureWorks Data Warehouse 2008R2
دیتابیسی است که برای تمرین های خود نیاز داریم. نصب کننده ای که با نمونه ی SQL Server در حال استفاده هستید، مشخص کرده و دیتابیس را نصب کنید. پس از اینکه دیتابیس نصب شد، SQL Server Management Studio را باز کرده تا دیتابیس هایی را که نصب شده اند را تایید کنید. باید صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما ظاهر شود:

 

image

دیتابیس های لایت شده در تصویر را باز کرده و جدول های Dim و Fact را در این دیتابیس چک کنید. جدول های دارای پیشوند Dim برای استفاده به عنوان جدول های Dimension هماهنگ می شوند و جدول های دارای پیشوند Fact نیز هماهنگ شده تا با عنوان جدول های Fact استفاده شوند.

 

 

image

  • 2905
  •    1386
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .