آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

ایجاد گزارش

 

اولین مرحله در ایجاد یک گزارش افزودن یک گزارش جدید به پروژه ی خود می باشد.

توضیحات:

در بخش قبلی در Projects و Solutions، یک راه حل خالی ایجاد کرده و یک پروژه ی Report Server به آن اضافه کردیم. در بخش قبل به کمک مراحل Report Wizard یک گزارش جدید به چروزه اضافه کردیم. BIDS Solution Explorer گزارش های پروژه را به همراه Shared Data Source (منبع داده ی به اشتراک گذاشته) و ReportWizardExample نشان می دهد که در بخش قبل آنها را ایجاد کردیم:

image

 

روی Reports راست کلیک کرده و Add, New Item را انتخاب کنید که صفحه ی Add New Item – Reports را نمایش خواهد داد. صفحه را مانند تصویر زیر پر کنید:


image

 

روی دکمه ی Add کلیک کنید تا یک گزارش جدید به پروزه ی خود اضافه کنید. گزارش جدید شما در Report Designer نمایش داده خواهد شد. اجازه بدهید قبل از ادامه برای ایجاد یک گزارش جدید از scratch، کمی وقت صرف مرور Report Designer کنیم.

سه بخش در Report Designer وجود دارند که از آنها استفاده خواهید کرد:

·         Design Surface  (سطح طراحی) – مانند پالتی که در آن لی اوت گزارش خود را مرتب می کنید.

·         Report Data (داده ی گزارش) – به شما اجازه ی تعریف Data Sources (منابع داده)، Datasets، Parameters و Images (تصاویر) را می دهد. همچنین به شما اجازه ی دسترسی به گروهی از فیلدهای داخلی مانند نام گزارش (Report Name) و شماره ی صفحه (Page Number) و غیره را می دهد. شما آیتم ها را از این بخش روی سطح طراحی درگ و دراپ می کنید.

·         Toolbox – حاوی آیتم هایی از گزارش (Report Items) می شود که آنها را روی سطح طراحی رگ و دراپ می کنید، به عنوان مثال جدول، ماتریکس، مثلث، لیست و غیره.

هر زمان یک گزارش به پروژه ی خود اضافه کردید و یا گزارشی را باز کردید، سطح طراحی نمایش داده خواهد شد. پس از افزودن یک گزارش سطح طراحی زیر را مشاهده خواهید کرد:


image

 

شما می توانید بخش های Report Dataو Toolbox را، اگر نمایش داده نمی شوند، به وسیله ی انتخاب آنها از منوی View  نمایش دهید. Report Dataو Toolbox بسیار مورد استفاده قرار می گیرند، بنابراین آنها را در سمت چپ طراح قرار می دهم. بخش Report Data در تصویر زیر نمایش داده شده است:


image

 

در تصویر بالا Report Data و Toolbox یک بخش از صفحه را به اشتراک می گذارند. روی تب در پایین صفحه کلیک کنید تا بین آنها تغییر دهید. Toolbox حاوی عناصر زیر است که در روی سطح طراحی درگ و دراپ خواهید کرد:

 

image

دقت داشته داشته باشید که در تیتر Report Data و Toolbox یک آیکن فشار (push) وجود دارد. با کلیک کردن ر روی این آیکن پستی بین نشان دادن تب و پنهان کردن آن با قرار دادن یک دکمه ظاهر می شود که می توانید برای نمایش تب روی آن حرکت کنید.

شما می توانید آنچه را در قسمت طراحی گزارش می بینید شخصی سازی کنید، همچنین موقعیت آن را نیز می توانید طوریکه می خواهید تعیین کنید. روی تیتر Report Data و Toolbox کلیک کنید، اکنون می توانید آن را به اطراف حرکت دهید و جایی که می خواهید قرار دهید.

اجازه بدهید برای ایجاد یک منبع داده مشترک (Shared Data Source) در بخش بعد ادامه دهیم.

 

  • 2914
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .