آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

ایجاد یک Data Set

 

یک data set حاوی یک query می باشد که Reporting services برای بازیابی داده برای گزارش ما از آن استفاده می کنند. این query می تواند یک وضعیت SQL مشابه آنچه در مرحله ی طراحی Query در بخش Report Wizard استفاده کردیم، باشد. همچنین می تواند یک برنامه ی ذخیره شده که اجرا کردیم باشد. در این بخش با استفاده از همان query که قبلا در بخش Report Wizard استفاده کردیم، یک Dataset جدید تعریف خواهیم کرد.

توضیحات

برای ایجاد یک Dataset روی AdventureWorksLT Shared Data Source که در بخش قبل ایجاد کردیم، راست کلیک کنید و از منوی ظاهر شده Add Dataset را انتخاب کنید، مانند تصویر زیر:


image

 

صفحه ی  Dataset Properties  ظاهر خواهد شد، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید:


image

 

اولین کار لازم ارائه ی یک نام می باشد، در تکست باکس Name عبارت Main را وارد کنید. از آنجایی که ما فقط یک Shared Data Source در پروژه ی خود داریم، به طور خودکار در لیست منبع Data انتخاب خواهد شد. برای تعریف query خود می توانیم روی دکمه ی Query Designer کلیک کنیم و این کار را به طور گرافیکی انجام دهیم و یا آن را در query تایپ کنیم، همانطور که در بخش Report Wizard این کار را انجام دادیم. در عوض روی دکمه ی Import کلیک کنید که صفحه ی آشنای Open File را نمایش خواهد داد. وارد گزارشی شوید که قبلا در بخش Report Wizard ایجاد کردیم، مانند تصویر زیر:


image

 

روی Ok کلیک کنید تا صفحه ی Import Query مانند تصویر نمایش داده شود:


image

 

صفحه ی بالا Dataset ها و query های آنها از گزارش را نمایش می دهد. گزارش قبلی ما تنها یک دیتاست داشت، بنابراین فقط روی دکمه ی Import کلیک کنید. اگر گزارش دارای چند Dataset باشد، شما می توانستید Dataset را از لیست سمت چپ انتخاب کنید.

اکنون بخش Report Data  لیست فیلدهای موجود و Dataset جدید ما را نشان می دهد، مانند تصویر زیر:

image

 

ما اکنون آماده ی ادامه به بخش بعدی هستیم تا یک جدول برای لی اوت گزارش خود تنظیم کنیم.

 

  • 2189
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .