آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش فرمان های sql در جاوا

در بخش قبل رکوردهایی را در جدول دیتابیس DB جاوا ایجاد کردید. در این بخش کمی به دستورات SQL خواهید پرداخت، طوریکه می توانید این رکوردها را در یک جدول ایجاد کنید.

SQL مخفف Structured Query Language می باشد وراهی برای بررسی دیتابیس هاست. شما می توانید گزینه های بیشتری شامل انتخاب رکدودها (select)، وارد کردن (insert)، حذف(Delete)، آپدیت کردن رکوردها (Update)، ایجاد جدول ها و قرار دادن جدول ها را استفاده کنید. این ابزار، ابزاری بسیار قدرتمند می باشد.

SQL از لغات کلیدی ساده ای برای انجام کار استفاده می کند. اگر می خواهید که همه ی رکوردها را از یک جدول انتخاب کنید، لغات SELECT و FROM همراه با نماد all records" (همه ی رکوردها) استفاده می شوند:

SELECT * FROM table_name

اگر نگاهی به نیمه ی بالایی پنجره ی NetBeans داشته باشید، عبارت SELECT را مشاهده خواهید کرد که تنظیم شده است: (SQL یک مورد هوشمند نیست).

select * from ADMIN.WORKERS

این عبارت بیان می کند که همه ی رکوردها را از جدولی به نام Workers انتخاب کنید. ( بخش ADMIN قبل از نقطه ی مربوط به Workers، موردی به نام Schema می باشد، که ساختار داده را توصیف می کند، به علاوه یوزرها و امتیازاتی را که دارند، تشخیص می دهد.)

در NetBeans یک عبارت SQL را با کلیک کردن بر روی دکمه ی Run روی نوار ابزار، اجرا کنید:

آموزش جاوا

سپس نتیجه ی مربوط به عبارات SQL در نیمه ی پایینی پجره نمایش داده می شود:

آموزش جاوا

عبارت WHERE:

برای اینکه نتایج تحقیق خود را محدود کنید، می توانید از عبارت WHERE به همراه عبارت SELECT استفاده کنید:

SELECT * FROM table_name WHERE column_name=value

پس از لغت کلیدی WHERE نیاز به نام یک ستون از جدول خود دارید. سپس یک علامت تساوی تایپ کنید که با یک مقدار دنبال می شود. به عنوان مثال در اینجا یک عبارت SQL را مشاهده می کنید که تمام برنامه نویسان را به جدول ما بازمی گرداند:

SELECT * FROM ADMIN.WORKERS WHERE JOB_TITLE='Programmer'

برای اینکه این عبارت SQL را امتحان کنید، روی نام جدول خود در بخش Services راست کلیک کنید. از منوی ظاهر شده گزینه ی Execute Command را انتخاب کنید:

آموزش جاوا

وقتی که روی Execute Command کلیک کردید، یک پنجره ی جدید ظاهر خواهد شد. عبارت SQL بالا را تایپ کرده و سپس روی آیکن RUN کلیک کنید:

نتیجه در نیمه ی پایین پنجره نمایش داده خواهد شد:

آموزش جاوا

همانطور که مشاهده می کنید، دو ردیف از query بازگردانده می شوند.

شما همچنین می توانید از لغت کلیدی LIKE با عبارت WHERE استفاده کنید. این عبارت جایگزین علامت تساوی می شود. LIKE معمولا به یک کاراکتر wildcard استفاده می شود که کاراکتر wildcard % به معنای هر کاراکتری می باشد، به عنوان مثال وقتی که خط زیرین تنها برای یک کاراکتر استفاده می شود.

به جای علامت تساوی یا لغت کلیدی LIKE از اپراتورهای شرطی نیز می توانید استفاده کنید (بزرگتر از، کمتر از و غیره). اگر یک ستون حقوق داشته باشیم، می توانستیم تمام کارمندانی را جستجو کنیم که کمتر از 1000 در هفته دریافت می کنند:

SELECT * FROM ADMIN.WORKERS WHERE SALARY > 1000

تمرین:

اجرای عبارت SQL زیر را امتحان کنید:

SELECT * FROM ADMIN.WORKERS WHERE JOB_TITLE LIKE '%er'

چه تعداد نتیجه نمایش داده می شوند؟

اکنون که عبارات SQL برای شروع برنامه نویسی کافی می باشند، این مبحث را رها می کنیم. به هرحال قبل لز انجام این کار، با کلیک راست کردن در بخش Services، اتصال به جدول های خود را قطع کنید:

آموزش جاوا

ما مجددا به این دیتابیس و جدول متصل خواهیم شد، این بار از کد جاوا استفاده می کنیم.

  • 5670
  •    1752
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .