آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

ایجاد یک منبع داده ی مشترک

منبع داده (Data Source) حاوی اطلاعات لازم برای بازیابی داده هایی است که می خواهیم روی گزارش خود نمایش دهیم. Reporting Services می توانند به داده های در ارتباط با دیتابیس ها، دیتابیس های OLAP و هر منبع داده ی دیگری که شما برای آن یک درایور ODBC یا OLD BE داشته باشید، دسترسی داشته باشند.
وقتی که یک منبع داده (Data Source) ایجاد می کنیم، آن را به عنوان یک منبع مشترک تعیین می کنیم که به این معناست که به این معناست که توسط هر گزارشی در همان پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا به عنوان یک قانون کلی تمایل به ایجاد Shared Data Sources داشته باشید. اگر یک منبع داده به اشتراک گذاشته نشود، به این معناست که تعریف آن در داخل گزارش ذخیره می شود و با گزارش دیگری به اشتراک گذاشته نمی شود.
در این بخش به جزئیات ایجاد یک منبع داده ی مشترک (Shared Data Source) می پردازیم.


توضیحات:

پس از آغاز کار Report Wizard صفحه ی Shared Data Source مانند تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد :


آموزش SSRS

پروژه ی ما هنوز Shared Data Sources (منبع داده ی مشترک)ندارد، بنابراین ما گزینه ی انتخاب منبع داده برای گزارش جدید خود نداریم. در عوض مجبور خواهیم بود که یک Data Source تعریف کنیم. ما باید موارد زیر را تامین کنیم:


  • Name – یک نام توصیفی برای Data Source این انتخاب کنید که ما از نامAdventureWorksLT استفاده خواهیم کرد. در نام هیچ فاصله ای قرار ندهید، اگر در نام فاصله وجود داشته باشد، در هنگام کامل شدن wizard با پیغام خطا روبرو خواهید شد و Data Source شما ایجاد نخواهد شد.
  • Type- از گزینه های موجود در لیست رو به پایین انتخاب کنید؛ مقدار پیش فرض Microsoft SQL Server مقدار درستی برای دیتابیس AdventureWorksLT می باشد که در حال استفاده از آن هستیم.
  • Connection String ( رشته ی اتصال) – رشته ی اتصال را برای منبع داده ی خود وارد کنید. معمولا می خواهید که روی دکمه ی Edit کلیک کنید تا جزئیات را وارد کنید و یک رشته ی اتصال ایجاد شده برای خود داشته باشید.
  • دکمه ی Edit- به جای وارد کردن رشته ی اتصال روی این دکمه کلیک کنید تا دیالوگ Connection Properties برای شما نمایش داده شود که در آن می توانید اطلاعاتی وارد کرده و رشته ی اتصال برای خود ایجاد کنید.
  • دکمه ی Credentials- روی این دکمه کلیک کنید تا دیالوگ Data Source Credentials را مشخص کنید، که در آن می توانید مدارک مورد استفاده در هنگام اتصال به منبع داده ی خود را مشخص کنید.
  • چک باکس Make this a shared data source ( یک منبع داده ی مشترک بساز) – برای ایجاد یک منبع داده ی مشترک روی این چک باکس کلیک کنید. هر گزارشی در همان پروژه می تواند از این منبع داده استفاده کند.

روی دکمه ی Edit کلیک کنید تا دیالوگ Connection Properties برای شما نمایش داده شود؛ قسمت نام Server را کامل کرده و دیتابیس AdventureWorksLT را مانند تصویر انتخاب کنید:


آموزش SSRS

نام Server جایی است که دیتابیس SQL Server در آن تنظیم می شود. اگر در حال اجرای یک نمونه ی نام گذاری شده ی SQL Server هستید، می توانید localhost را به جای SERVERNAME تعیین کنید. باید روی دکمه ی Test Connection کلیک کنید تا تایید کنید که قادر به اتصال به دیتابیس میباشد و سپس روی Ok کلیک کنید تا دیالوگ بسته شود.
روی دکمه ی Credentials کلیک کنید تا دیالوگ Data Source Credentials مانند تصویر، نمایش داده شود.


آموزش SSRS

انتخاب پیش فرض Use Windows Authentication (Integrated Security) برای اهداف ما بسیار خود می باشد. این به این معناست که با استفاده از مدارک Windows فردی که در حال اجرای گزارش است، Reporting Services به Data Source متصل خواهد شد. دقت داشته باشید که وقتی گزارش شما کامل میشود و گزارش و منبع داده را برای استفاده ی دیگران گسترش می دهید، می توانید در صورت لزوم یک گزینه ی متفاوت انتخاب کنید. اکنون ما پیش فرض را در نظز می گیریم.
پس از تکمیل مراحل بالا، دیالوگ Select the Data Source مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد:


آموزش SSRS

روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Design the Query شوید که در بخش بعد در مورد آن بحث خواهیم کرد.


  • 2275
  •    476
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .