آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش SSAS(SQL Server Analysis Services) -ایجاد یک پروژه ی SSAS

دوره های مرتبط با این مقاله
دوره آموزش SQL آموزش SQL Server Admin دوره آموزش اوراکل مقدماتی
دوره آموزش MongoDB دوره آموزش C# دوره آموزش PHP

دوره آموزش SQL SERVER

برای شروع گسترش نیاز به ایجاد یک پروژه ی جدید SSAS با استفاده از Business Intelligence Development Studio داریم. پس از ایجاد پروژه ی جدید لازم است که یک منبع داده ایجاد کنیم که اشاره به دیتابیس AdventureWorks DW 2008 R2  دارد.

توضیحات:

Business Intelligence Development Studio (BIDS را باز کنید. با انتخاب New project از منوی فایل یک پروژه ی جدید SSAS ایجاد کنید. این پروژه را MyOLAPProject بنامید. به محض اینکه این پروژه ی جدید باز شود، باید لیستی از فولدرها در تب explorer مشاهده کنید. روی فولدر منابع داده راست کلیک کرده وNew DataSource  را انتخاب کنید. یک wizard منبع داده با یک صفحه ی خوش آمدگویی باز خواهد شد. سپس Next را انتخاب کنید. پس از آن باید صفحه ای را مشاهده کنید که اتصال شما را مشخص می کند. لازم است که یک اتصال جدید تعریف کنیم. بنابراین New را انتخاب کنید که صفحه ای مشابه صفحه ی زیر برای شما ظاهر خواهد شد. اتصال را با دیتابیس AdventureWorksDW2008R2  مشخص کرده و روی Ok کلیک کنید.

 

image

 

پس از این لازم است اطلاعات غیرشخصی را برای منبع داده تعیین کنید. این اطلاعات برای تعیین چگونگی اتصال راه حل به نمونه ی SSAS با استفاده از اعتبارات تعیین شده، استفاده می شوند. هر زمانی که شما راه حل را تنظیم و یا پردازش کنید، این اطلاعات اتصال مورد استفاده قرار خواهند گرفت. بنابراین به یاد داشته باشید اکانتی که استفاده می کنید باید مصونیت های کافی را داشته باشد. اگر مطمئن نیستید از چه اکانتی استفاده کنید، پیشنهاد می شود که از اکانتی با مصونیت های اجرایی روی ماشین توسعه ی خود استفاده کنید. لطفا به یاد داشته باشید که پیشنهاد نمی شود این کار در محیط های تولید انجام شود. فقط پیشنهاد می شود له سرعت با طراحی و توسعه ی cube این کار انجام شود.

 image

پس از تعیین این اطلاعات Next را کلیک کنید. این امر شما را به صفحه ی آخر خواهد برد، جایی که باید منبع داده را نامگذاری کنید. آن را با نامی مناسب نامگذاری کرده و روی Ok کلیک کنید که دیتابیس شما را ایجاد می کند.

  • 2513
  •    1288
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .