آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

مدیریت گزارش ها

 

Report Manager یک برنامه ی وب محور می باشد که حاوی Reporting Services می باشد که همه ی بخش های مدیریت گزارش ها را بررسی می کند. در این بخش به بررسی گسترش گزارش با استفاده از Report Manager خواهیم پرداخت.

توضیحات:

اگر شما می توانید منابع داده و گزارش ها را با استفاده از BIDS گسترش دهید، پس چرا خود را با استفاده از Report Manager اذیت کنید؟ احتمالا بهترین پاسخ این است که کسانی که گزارش ها را توسعه می دهند، ممکن است اجازه ی مورد نیاز برای گسترش آن گزارش ها به سرور محصول نداشته باشند. وقتی که یک گزارش برای گسترش آماده است، ممکن است آن را در اختیار شخصی قرار دهید که اجازه ی گسترش آن به سرور محصول را دارد و آن شخص قصد استفاده از BIDS را نیز ندارد. بسیاری از کاربران توسعه دهنده نیستند و آنچه می خواهند توانایی اسکریپت کردن deployment ها یا حداقل استفاده از ابزاری است که توسعه دهنده محور نیست. Report Manager قابلیت گسترش منابع داده و گزارش ها را با استفاده از یک اینترفیس ساده مرورگر محور ارائه می دهد.

برای شروع با باز کردن مرور گر خود و تایپ کردن در URL به صفحه ی اصلی Report Manager بروید، برای مثال http://SERVERNAME/reports که درآن SERVERNAME سرور است که Report Manager در آن گسترش می یابد. اگر شما در محیط توسعه ی خود کار می کنید و به نصب کننده ی SQL Server اجازه ی نصب و تنظیم Reporting Services را داده اید، می توانید از localhost به عنوان SERVERNAME خود استفاده کنید.

پس از وارد شدن به صفحه ی اصلی Report Manager صفحه ای مانند تصویر زیر مشاهده خواهید کرد:


image

 

فولدرهای نمایش داده شده در تصویر بالا در بخش قبل ایجاد شدند که در آن در مورد گسترش منابع داده و گزارش ها با استفاده از BIDS بحث کردیم. اینکه پروژه ی Reporting Services دارای تنظیمات deployment میباشد که فولدرها را برای گسترش منابع داده و گزارش ها تعیین می کند. برای گسترش با استفاده از Report Manager مانند تصویر بالا با کلیک کردن روی دکمه ی New Folder فولدرهایی برای منابع داده و گزارش های خود ایجاد می کنیم. با کلیک کردن بر روی فولدر جدید، وارد آن شوید و سپس روی دکمه ی Upload File کلیک کنید تا اینکه یا یک منبع داده و یا یک گزارش آپلود کنید.

وقتی که روی دکمه ی New Folder کلیک می کنید، صفحه ی زیر نمایش داده خواهد شد:


image

 

تکست باکس Name را پر کنید، برای مثال Report Manager Deployment Example و روی Ok کلیک کنید. اکنون Report Manager فولدر جدید را نمایش می دهد:


image

 

روی هایپرلینک Report Manager Deployment Example کلیک کنید تا وارد فولدر شوید. ما قصد داریم یک منبع داده ی جدید ایجاد کنیم و یک گزارش را آپلود کنیم.

معمولا وقتی منابع داده ی خود را آپلود می کنید، تنظیمات از آنچه در محیط گسترش خود داشتید متفاوت می باشند. روی دکمه ی New Data Source کلیک کنید تا منبع داده ی خود را مانند زیر ایجاد کرده و تنظیم کنید:


image

 

در زیر نکات مهمی در مورد ایجاد یک منبع داده مشاهده می کنید:

·         شما باید رشته ی اتصال (connection string) وارد کنید، هیچ دیالوگ کمک کننده ای وجود ندارد.

·         اتصال با استفاده از انتخاب گزینه ی Windows integrated security انجام می شود، این به این معناست که گزارش با استفاده از اعتبارات ویندوز (Windows credentials ) از فراخواننده اجرا می شود. فراخواننده باید حداقل اجازه ی روی دیتابیس را بخواند.

·         انتخاب گزینه ی The Credential stored securely in the report server (اعتبار به طور امن در گزارش سرور ذخیره شود) به همراه Use as Windows credentials when connecting to the data source (استفاده به عنوان اعتبارات ویندوز در هنگام اتصال به منبع داده) هنگامی که نمی خواهید به یوزرهایی که در حال اجرای گزارش هستند، اجازه ی خواندن روی دیتابیس را ندهید، گزینه های خوبی هستند. بهتر است نام کاربر را با عنوان DOMAIN\USERNAME تعیین کنید و تنها به آن حساب اجازه ی خواندن روی دیتابیس را بدهید.

پس از کلیک کردن بر روی OK  برای تمام کردن ایجاد منبع داده، روی دکمه ی Upload File کلیک کنید تا یک گزارش را گسترش دهید. با ورود به گزارشی که می خواهید آن را گسترش دهید، دیالوگ را مانند تصویر زیر کامل کنید. من وارد فولدری که پروژه ی BIDS ذخیره شده بود، شدم و فایل ReportDesignerExample.rdl را انتخاب کردم. (گزارشها در فایل های xml با یک گستره ی .DRL ذخیره می شوند.):


image

 

پس از کلیک کردن بر روی Ok برای گسترش گزارش، می توانید روی گزارش در Report Manager برای اجرای آن کلیک کنید، مانند تصویر زیر:

 

image

  • 1995
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .