آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

Business Intelligence Development Studio (BIDS)

BIDS ابزاری است که برای توسعه ی گزارش استفاده می کنیم. این ابزار یک اینترفیس حسی بر اساس محصول Microsoft's Visual Studio ارائه می دهد که سالهاست توسط توسعه دهنده ها استفاده شده است. ورژن SQL Server 2008 از BIDS افزایش های خوبی به یوزر اینترفیس برای طراحی، توسعه و تست گزارش ها دارد، که این افزایش ها را در طول آموزش مشاهده خواهید کرد.
BIDS در SQL Server موجود می باشد. وقتی که در حال اجرای نصب کننده ی SQL Server هستید، لازم است روی چک باکس Business Intelligence Development Studio در بخش Shared Features کلیک کنید تا BIDS را نصب کنید. احتمالا تمایل داشته باشید که همه ی آیتم های بخش Shared Features را انتخاب کنید. پس از کامل شدن نصب، می توانید BIDS را از گروه برنامه های Microsoft SQL Server 2008 آغاز کنید.
نمودار BIDS برای توسعه ی گزارش ها براساس مفهوم پروژه ها و راه حل ها می باشد. یک پروژه در واقع ظرفی برای نوعی آبجکت ازقبیل گزارش های SSRS، صفحات وب، پوشه های SQL Server Integration Services و غیره میباشد. پروژ ه ها می توانند برای تنظیم موارد به یک روش معنادار استفاده شوند. برای نمونه من می توانم برای همه ی گزارش هایی که توسط دپارتمان Accounting (حسابداری) استفاده می شوند، یک پروزه داشته باشم، یک پروزه ی دیگر برای گزارش های دپارتمان Human Resource ( منابع انسانی) و پروژه ای دیگر برای دپارتمان Finance (مالی).
یک راه حل یک ظرف برای یک یا چند پروژه می باشد. یک راه حل را به عنوان برنامه ای کامل در نظر بگیرید که می تواند از چند نوع مختلف پروژه مانند یک پروژه ی گزارش، پروژه ی SQL Server Integration Services و پروژه ی وب و غیره تشکیل شده باشد. در این بخش ما به ایجاد یک راه حل خالی و افزودن گزارش پروژه به آن راه حل خواهیم پرداخت. در بخش های بعدی گزارشی به گزارش پروژه ی خود خواهیم افزود.


توضیحات:

برای شروع با انتخاب SQL Server Business Intelligence Development Studio از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server 2008 می توانید BIDS را آغاز کنید. روی Microsoft SQL Server 2008 در سطح بالای منو کلیک کنید تا دیالوگ New Project را مشاهده کنید. در زیر Project Types روی Visual Studio Solutions کلیک کنید و سپس Blank Solution در زیر Visual Studio installed templates را انتخاب کنید و قسمت Name و Location را مانند تصویر زیر پر کنید:


آموزش SSRS

روی Ok کلیک کنید تا یک راه حل خالی ایجاد کنید. اکنون می خواهیم به راه حل خود یک پروژه اضافه کنیم. به یاد داشته باشید که یک راه حل تنها یک ظرف برای یک یا چند پروژه می باشد. با ایجاد یک راه حل خالی می توانیم چند پروژه را که یک راه حل را کامل می سازند، اضافه کنیم.
برای افزودن یک پروژه ی Report Server به راه حل روی File، Add و سپس New Project از منوی بالا کلیک کرده و دیالوگ Add New Project را مانند تصویر زیر کامل کنید:


آموزش SSRS

در این بخش یک راه حل خالی ایجاد کرده و یک Report Server به آن اضافه کردیم. دقت داشته باشید که در تصویر بالا shot Report Server Project Wizard یکی از گزینه های زیر الگوهای نصب شده ی Visual Studio می باشد. این گزینه یک پروژه ایجاد خواهد کرد و فورا Report Wizard را آغاز می کند. اگر این بخش درست باشد، احتمالا نیازی به ایجاد پروژه ی جدید برای هر گزارش ندارید.
اکنون آماده ی ورود به بخش بعدی هستیم که در آن نمونه ی دیتابیسی را که برای ساخت گزارش هایمان استفاده خواهیم کرد، نصب می کنیم.


  • 3301
  •    542
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .