آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

راه ساده برای وارد کردن داده به SQL Server

دوره های مرتبط با این مقاله

راه ساده برای وارد کردن داده به SQL Server

SQL Server Management Studio (SSMS) فعالیت Import Wizard را ارائه می دهد که می توانید از آن برای کپی کردن داده از یک منبع داده به منبعی دیگر استفاده کنید. شما می توانید از منبع و مقصد انواع داده انتخاب کنید، جدول هایی را برای کپی انتخاب کنید یا اینکه query خود را برای استخراج داده تعیین کرده و کار خود را به عنوان یک پکیج SSIS ذخیره کنید. در این بخش ما وارد Import Wizard و import data از یک Excel spreadsheet به یک جدول در یک دیتابیس SQL Server می شویم.
برای آغاز کار SSMS بر روی SQL Server Management Studio از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server کلیک کنید. پس از آغاز کار SSMS وارد مرحله ی اتصال می شوید، اتصال به Database Engine.
دیتابیس MSSQLTipsSSISTutorial را در SSMS Object Explorer قرار دهید (اگر لازم است دیتابیس را ایجاد کنید.). اگر Object Explorer قابل رویت نیست، روی منوی View کلیک کرده و سپس Object Explorer را انتخاب کنید.


آموزش SSIS

روی دیتابیس MSSQLTipsSSISTutorial در Object Explorer راست کلیک کنید، Tasks و بعد Import Data را از منوی context انتخاب کنید تا Import Wizard آغاز به کار کند. روی Next کلیک کنید تا صفحه ی خوش آمدگویی را (اگر ظاهرشده) پشت سر بگذارید. در خش های بعدی مرحله به مرحله وارد برنامه ی wizard می شویم.


Choose a Data Source

صفحه ی Choose a Data Source به شما اجازه می دهد تا منبع داده ی خود را تعیین کنید. صفحه را مانند تصویر زیر پر کنید تا یک Excel spreadsheet به عنوان منبع داده تعیین کنید.


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Choose a Destination شوید.


Choose a Destination

دیالوگ Choose a Destination به شما اجازه می دهد تا مقصد منبع داده را برای داده ای که وارد می کنید، تعیین کنید. از آنجایی که ما در حال اجرای Import wizard می باشیم، دیالوگ با مقادیری اجرا خواهد شد که در صفحه پر شده اند، همانطور که در تصویر زیر می بینید ( بر اساس دیتابیسی که برای شروع Import wizard روی آن راست کلیک کردید.)


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Specify Table Copy or Query شوید.


Specify Table Copy or Query

دیالوگ به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید که آیا با انتخاب ویوها و یا جدول ها از منبع داده، داده ای وارد کنید و یا با تعیین یک query برای استخراج داده. داده ی Copy را از یک جدول و یا ویو و یا بیشتر از یکی انتخاب کنید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Select Source Tables and Views شوید.


Select Source Tables and Views

به شما اجازه می دهد تا جدول ها و ویوهایی را انتخاب کنید که می خواهید وارد کنید. در مورد هدف ما، قصد داریم جدول DimGeography را انتخاب کنیم، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

می توانید روی دکمه ی Preview کلیک کنید تا 100 ردیف اول داده در منبع داده را مشاهده کنید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

می توانید روی دکمه ی Edit Mappings ( در دیالوگ Select Source Tables and Views)کلیک کنید تا نگاشت های ستون (column mappings )را از منبع داده به مقصد داده مرور کنید، مانند تصویر زیر. اگر جدول در منبع داده به مقصد وجود نداشته باشد، می توانید نگاشت ها را نیز ویرایش کنید.


آموزش SSIS

می توانید روی گزینه ای برای حذف و یا ایجاد دوباره ی جدول در منبع داده به مقصد کلیک کنید، این گزینه به طور پیش فرض انتخاب نشده است. اگر جدول مقصد دارای یک ستون ماهیت می باشد و منبع دادع دارای مقادیری است که می خواهید به ستون ماهیت ( identity column)اختصاص دهید، می توانید روی Enable identity insert کلیک کنید. اگر جدول در منبع داده به مقصد وجود نداشته باشد، دکمه ی Create destination table radio انتخاب خواهد شد و دیگر دکمه ها غیرفعال می شوند. اگر جدول در منبع داده به مقصد وجود دارد، دکمه ی Create destination table radio غیرفعال خواهد شد و می توانید هر کدام از گزینه های Delete یا Append را انتخاب کنید.
می توانید روی دکمه ی Edit SQL کلیک کنید تا SQL را برای ایجاد جدول در منبع داده به مقصد مرور و یا ویرایش کنید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

دو بار روی OK کلیک کرده تا به دیالوگ Select Source Tables and Views باز گردید و سپس روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Save and Execute Package شوید.


Save and Execute Package

دیالوگ به شما گزینه هایی برای اجرای عملکرد import و ایجاد یک SSIS package و ذخیره ی آن درSQL Server یا سیستم فایل را می دهد، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

ما SSIS package را ذخیره خواهیم کرد. روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Save SSIS Package شوید.


Save SSIS Package

اگر انتخاب کردید که عملکرد import را به عنوان یک SSIS package روی دیالوگ Save and Execute Package ذخیره کنید، Save SSIS Package تقاضا می شود. دیالوگ را به شکل زیر پر کنید:


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Complete the Wizard شوید.


Complete the Wizard

این دیالوگ خلاصه ای از گزینه هایی را ارائه می دهد که شما برای وارد کردن عملکرد انتخاب کرده اید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

روی Finish کلیک کنید تا SSIS package را اجرا کنید. شما می توانید جدول وارد شده در SSMS باز کرده و آن را مشاهده کنید. بخشی از جدول در تصویر زیر نمایش داده شده است:


آموزش SSIS
  • 16544
  •    1084
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .