آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

نصب Reporting Services

SQL Server Reporting Services 2008 )SSRS) یک ویژگی حاوی محصول SQL Server 2008 می باشد. برای نصب SSRS برنامه ی SQL Server 2008 SETUP.EXE را اجرا کنید که شما را در نصب و تنظیم گزینه های مختلف محصول راهنمایی می کند. در این بخش در مورد نصب و تنظیم گزینه های مربوط به نصب SSRS بحث خواهیم کرد.
همانطور که در فرایند نصب SQL Server 2008 پیش می روید، وارد صفحه ی Feature Selection خواهید شد. روی چک باکس مربوط به Reporting Services کلیک کنید تا نصب SSRS را مانند تصویر زیر، زیر Instance Features اجرا کنید:


آموزش SSRS

دقت داشته باشید که احتمالا باید هرچیزی را در زیر Shared Features چک کنید، به ویژه گزینه ی Business Intelligence Development Studio را چرا که از این ابزار در طراحی، توسعه، تست و اجرای گزارش استفاده کردیم.
بعدها در فرایند نصب SQL Server 2008 به دیالوگ Reporting Services Configuration خواهید رسید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید:


آموزش SSRS

گزینه ی اول یعنی Install the native mode default configuration را انتخاب کنید. این گزینه SSRS را برای شما نصب کرده و آن را به طور خودکار اجرا می کند. روش تنظیم شده ی SharePoint باعث غیر فعال شدن Report Manager شده و به شما اجازه می دهد تا گزارش ها را در داکیومنت SharePoint ذخیره کنید. برای اجرای یک گزارش به سادگی روی آن کلیک کنید. وقتی که می خواهید سرور گزارش را به طور دستی با استفاده از Reporting Services Configuration Manager تنظیم کنید، آخرین گزینه مفید خواهد بود.
شما می توانید استفاده از SSRS را به محض کامل شدن نصب SQL Server 2008 آغاز کنید، با فرض اینکه گزینه ی Install the native mode default configuration را انتخاب کرده اید.

  • 4102
  •    610
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .