آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

نصب پایگاه داده نمونه

از نمونه ی دیتابیس AdventureWorksLT به عنوان منبع داده برای گزارش هایی که در این آموزش ساخته ایم استفاده می کنیم. دیتابیس AdventureWorksLT به این علت انتخاب شد که کوچک بوده و نمونه دیتابیس SQL Server 2008 ملزم می کند که Full-Text Search نصب شود، سرویس آغازگر SQL Full-Text Filter Daemonدر حال اجرا و FILESTREAM نیز فعال می باشد. این ملزومات فقط کارها را بیشتر می کنند، بنابراین ما قصد اسفاده از نمونه دیتابیس قدیمی تر را داریم.


توضیحات:

دیتابیس AdventureWorksLT در لینک زیر روی سایت Code Plex برای دانلود در دسترس می باشد: Microsoft SQL Server Product Samples: Database - Release:SQL Server 2005 SP2a. روی لینک مناسب AdventureWorksLT کلیک کنید تا برنامه را برای محیط SQL Server خود دانلود کنید: AdventureWorksLT.msi، AdventureWorksLT_x64.msi، یا AdventureWorksLT_IA64.msi
پس از دانلود ورژن مناسب از برنامه ی نصب کننده با دابل کلیک کردن روی فایل .msi آن را اجرا کنید. شما برای قرار دادن فایل های دیتابیس و برچسب وارد قسمت موقعیت فولدر می شوید. برای نصب پیش فرض SQL Server 2008، فولدری که باید انتخاب شود عبارت است از:


C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL10.MSSQLSERVER\MSSQL\DATA

اگر در طی نصب SQL Server 2008 موقعیت پیش فرض را قبول نکردید، می توانید فولدر را تنظیم کنید. وقتی که برنامه ی نصب کننده کامل می شود، باید دیتابیس را به موتور دیتابیس SQL Server ضمیمه کنید. SQL Server Management Studio را باز کرده، وارد Object Explorer شوید، روی Databases راست کلیک کرده و سپس از منوی نمایش داده شده Attach را کلیک کنید.


آموزش SSRS

دیالوگ Attach Databases نمایش داده می شود، روی دکمه ی Add کلیک کنید و وارد فایل AdventureWorksLT_Data.mdf در موقعیتی شوید که در هنگام اجرای برنامه ی نصب کننده آن را مشخص کردید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSRS

سپس روی Ok کلیک کنید تا دیتابیس را ضمیمه کنید.

  • 3844
  •    790
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .