آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2013

برای دانلود نرم افزار ویژوال استودیو 2013 کلیک کنید

آموزش کامل نصب ویژوال استودیو 2013

عنوان فیلم:

آموزش نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2013


برنامه ویژوال استودیو محیطی یکپارچه برای توسعه نرم افزار (IDE) است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته و ارائه شد. از این برنامه برای توسع برنامه های کامپیوتری، وبسایت، اپلیکیشن های وب، سرویس های وب و اپلیکیشن های موبایل استفاده می شود. در این فایل آموزشی به دنبال آن هستیم که Visual Studio 2013 را در کنار یکدیگر بر روی کامپیوترهای خود نصب کنیم.مراحل جستجو، دانلود و نصب نرم افزار ویژوال استودیو 2013 به شرح زیر هستند :


1. ابتدا پنجره مرورگر خود را باز کرده و عبارت " دانلود Visual Studio 2013 " را جستجو کنید.


درباره ویژوال استودیو 2013

2. از میان صفحات پیشنهادی توسط گوگل، یک صفحه را انتخاب کرده و وارد آن شوید.


دانلود برنامه ویژوال استودیو 2013

3. در صفحه ای که باز کردید و از میان لیست دانلود ارائه شده، نسخه مورد نظر برای دانلود را انتخاب کنید.


دانلود نرم افزار ویژوال استودیو 2013

4. پس از کلیک بر روی نسخه مورد نظر، لیست زیر برای شما باز می شود که شامل چندین پارت است و شما باید تمامی این پارت ها را دانلود کنید.


نرم افزار ویژوال استودیو 2013

5. پس از اینکه تمامی فایل ها را دانلود کردید، آنها را به یک پوشه مجزا انتقال داده و بر روی Part 1 راست کلیک کنید و از منو باز شده گزینه Extract Here را انتخاب کنید، در این حالت تمامی پارت ها را بصورت خودکار برای شما استخراج خواهد کرد.


استخراج فایل های ویژوال استودیو

6. پس از استخراج فایل ها، پوشه ایجاد شده را باز کنید. همانطور که مشاهده می کنید فایل Setup ویژوال، بصورت یک فایل ISO است، بنابراین برای نصب آن نیاز دارید که ابتدا یک درایو مجازی بسازید، سپس فایل های خود را نصب کنید. برای ساخت این درایو مجازی از برنامه PowerISO استفاده می کنیم که برای کسب اطلاعات درباره چگونگی دانلود و نصب و راه اندازی آن بر روی لینک آموزش دانلود و نصب Power ISO کلیک کنید (البته بخاطر داشته باشید که ویندوز 10، فایل ایزو را بصورت خودکار شناسایی می کند و نیازی به ساخت درایو مجازی نیست؛ اما با توجه به اینکه دوستان عزیز از ویندوزهای مختلف استفاده می کنند، ما مسیر نصب را با ساخت درایو مجازی پیش خواهیم برد).


نصب فایل iso برنامه ویژوال استودیو

7. پیش از هر اقدامی، بخاطر داشته باشید که برای نصب برنامه ویژوال استودیو باید FireWall ویندوز خود و هر گونه Anti Virus دیگری را که بر روی سیستم خود نصب کرده اید، غیرفعال کنید. برای غیرفعال کردن FireWall سیستم خود بصورت زیر عمل کنید. ابتدا پنجره مربوط به FireWall را باز کنید که برای این کار می توانید از مسیر کوتاه زیر و یا از طریق Control Panel به آن دسترسی پیدا کنید.


غير فعال كردن firewall ویندوز

8. پنجره زیر برای شما باز می شود. در منو سمت چپ صفحه باز شده، گزینه Virus & Threat Protection را انتخاب کنید.


آموزش غير فعال كردن firewall ویندوز

9. در صفحه مربوط به این بخش از منو، بر روی گزینه Manage Settings کلیک کنید.


غیرفعال کردن سیستم امنیتی real time در ویندوز

10. در صفحه باز شده حتما حتما حتما گزینه Real-time Protection را غیرفعال و خاموش کنید (این گزینه در اولین خاموش-روشن شدن کامپیوتر، بصورت خودکار فعال می شود).


غیرفعال کردن real time در ویندوز

11. در مرحله بعد، از منو سمت چپ صفحه، گزینه Firewall & Network Protection را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید و چک کنید که تمامی موارد خاموش و غیرفعال باشد.


غيرفعال كردن آنتی ویروس در ویندوز10

12. حال باید وارد مرحله نصب نرم افزار ویژوال استودیو شویم. وارد پوشه ای که فایل دانلود شده ویژوال را در آن قرار داده اید شوید و پوشه ای که فایل Extract شده در آن قرار دارد را باز کرده و بر روی فایل ISO کلیک راست کنید و از منو باز شده موس خود را بر روی PowerISO ببرید و از گزینه های نشان داده شده برای PowerISO گزینه Mount Image to Drive (…) را انتخاب کنید.


آموزش ساخت درایو مجازی

13. حال وارد My Computer خود یا همان This PC شوید تا ببینید که درایو مجازی مورد نیاز برای شما ساخته شده است. بر روی این درایو مجازی دابل کلیک کنید تا Setup برنامه ویژوال برای شما اجرا شود.


ساخت درایو مجازی بوسیله power iso

14. حال از صفحه باز شده برای Setup گزینه “I Agree to …” را انتخاب کنید تا گزینه Next برای رفتن به صفحه بعد به شما نشان داده شود. پس از نشان دادن Next بر روی آن کلیک کنید تا صفحه بعد به شما نشان داده شود.


نصب برنامه ویژوال استودیو 2013

15. حال در پنجره باز شده از میان ویژگی های نشان داده شده، گزینه Windows Phone 8.0 SDK را نیز انتخاب کنید و بر روی گزینه Install کلیک کنید.


آموزش نصب ویژوال استودیو 2013

16. حال برنامه ویژوال استودیو بصورت کامل برای شما نصب شده است. قدم بعدی ثبت License در برنامه ویژوال است تا بتوان بدون کوچکترین مشکلی تا هر زمان که خواستیم از برنامه استفاده کنیم. برای ثبت لایسنس برنامه، در پنجره زیر گزینه Launch را انتخاب کنید تا برنامه ویژوال استودیو اجرا شود.


اجرا کردن برنامه ویژوال استودیو

17. اولین صفحه ای که از برنامه ویژوال استودیو به شما نشان داده می شود، صفحه زیر است که باید گزینه “Not now, maybe later” در زیر دکمه Sign in را انتخاب کنید.


ورود به برنامه ویژوال استودیو 2013

18. صفحه بعدی که به شما نشان داده می شود، صفحه زیر است که در آن باید تم (Theme) مورد علاقه خود برای محیط ویژوال را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Start Visual Studio کلیک کنید تا وارد فضا اصلی برنامه شوید.


شروع برنامه ویژوال استودیو 2013

19. حال برنامه ویژوال برای ما اجرا شده است. برای ثبت لایسنس برنامه باید از نوار منو بالای برنامه بر روی گزینه Help کلیک کنید و از منو باز شده برای Help، گزینه “Register Product” را انتخاب کنید و بر روی آن کلیک کنید تا صفحه مورد نظر برای وارد کردن لایسنس را به ما نشان دهد.


آموزش کرک برنامه ویژوال استودیو

20. حال در صفحه باز شده گزینه “License with a Product Key” را انتخاب و بر روی آن کلیک کنید.


کرک نرم افزار ویژوال استودیو

21. پنجره ای که در این مرحله برای ما باز می شود و باید لایسنس را در آن وارد کنیم، پنجره زیر است.


ثبت لایسنس در ویژوال استودیو

22. بطور قطع در این مرحله می پرسید که لایسنس را باید از کجا و چطور بدست بیاوریم. در فایل دانلود شده برای ویژوال استودیو، فایلی به نام SN وجود دارد، بر روی این فایل دابل کلیک کنید تا باز شود و اگر از شما پرسیده شود که با چه برنامه ای این فایل باید باز شود، برنامه Notepad را انتخاب کنید.


کد فعال ساز برنامه ویژوال استودیو

23. پس از باز شدن فایل SN آنچه که به شما نشان داده می شود، لایسنس های موجود برای ورژن های مختلف ویژوال است. با توجه به اینکه ورژن دانلود شده برای ویژوال از نوع Ultimate است، پس لایسنس برنامه یکی از سه لایسنس ابتدایی است. اولین لایسنس را کپی کرده و آن را در پنجره Enter a Product Key در ویژوال استودیو وارد کنید.


کد فعال ساز نسخه های مختلف ویژوال استدیو

24. لایسنس کپی شده را در این پنجره وارد کنید و بر روی گزینه Apply کلیک کنید.


کرک برنامه ویژوال استودیو

25. اگر لایسنس شما تایید شود، برنامه ویژوال استودیو پیام “License: Product Key Applied” را در صفحه زیر برای شما ارسال می کند؛ اما اگر لایسنس تایید نشد از میان لایسنس های موجود، مورد دیگری را انتخاب و کپی کنید و مجدد در پنجره Enter a Product Key وارد کنید. بخاطر داشته باشید که یکی از این سه مورد حتمن لایسنس ویژوال شما خواهد بود.


فعالسازی ویژوال استودیو
  • 163
  •    36
  • تاریخ ارسال :   1399/11/19

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .