آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

منبع ذخیره ی داده ی Report Builder

منبع ذخیره ی داده ی Report Builder

یک منبع داده جزئیات لازم برای انتشار یک اتصال به یک ارائه دهنده ی داده را تامین می کند. یک Report Builder ازطریق برخی ارائه دهنده ها مانند دیتابیس SQL Server و یا مکعب SQL Server Analysis Services می تواند به داده دسترسی داشته باشد. در این بخش در مورد انواع مانبع داده بحث می شود و ایجاد یک نمونه از آنها که در ساخت نمونه ی گزارشات استفاده می شود، بررسی خواهد شد.


توضیحات

یک گزارش حاوی یک یا چند منبع داده می باشد که جزئیات لازم برایاجرای query ها را که داده را نیز باز می گرداند، ارائه می دهد. وقتی که شما یک منبع داده به گزارش اضافه می کنید می توانید یک منبع داده ی مشترک انتخاب کنید یا می توانید یک نمونه ی جدید آن را ایجاد کنید که در داخل گزارش ما ذخیره خواهد شد(منبع داده ی جاسازی شده embedded). یک منبع داده ی مشترک، همانطور که ازاسم آن پیداست می تواند در گزارشات متعددی تعریف شده و مورد استفاده قرار بگیرد. بهترین عملکرد استفاده از منابع داده ی مشترک می باشد. یک منبع داده ی جاسازی شده (embedded) در داخل یک گزارش مجزا ذخیره می شود. اگر شما از اینگونه منابع داده استفاده کنید و اگر منبع داده تغییر کرده باشد، مجبور خواهید بود که گزارش را ویرایش کنید؛ برای مثال دیتابیس شما به یک سرور متفاوت حرکت داده می شود.
Report Builder گزینه ای برای ایجاد منبع داده ی مشترک ندارد. از یکی از گزینه های زیر برای ایجاد منبع داده ی مشترک استفاده کنید:


  • ایجاد منبع داده ی مشترک با استفاده از برنامه ی وب Report Manager.( وقتی که SQL Server Reporting Services به حالت داخلی (Native mode) در حال اجرا می باشد.)
  • ایجاد منبع داده از داکیومنت SharePoint.( وقتی که SQL Server Reporting Services در حالت SharePoint Integrated در حال اجرا می باشد.)
  • ایجاد منبع داده در گزارش پروژه ی Business Intelligence Developer Studio. ( ابزار توسعه دهنده developer برای ایجاد گزارش ها)

برای ایجاد یک منبع داده ی مشترک با استفاده از Report Manager، شما نیاز به URL مناسب از دپارتمان IT خود خواهید داشت، به عنوان مثال http://SERVERNAME/Reports. مرورگر خود را باز کرده، به فولدر مورد نظر خود بروید ( به عنوان مثال Data Sources) و روی New Data Source در تولبار کلیک کنید.


آموزش sql

دیالوگ را مانند تصویر زیر پر کنید:


آموزش sql

مهم ترین نکات در مورد تصویر بالا عبارتند از:


  • یک منبع داده ی مشترک معمولا باید به وسیله ی دپارتمان IT ایجاد شده باشد که نام های سرور، نام های دیتابیس، گزینه های امنیتی و غیره را می دانند.
  • رشته ی اتصال را تغییر دهید تا SERVERNAME و نام دیتابیس در محیط شما منعکس شود.
  • اتصال را براساس محیط خود تنظیم کنید.
  • روی Test Connection کلیک کنید تا مطمئن شوید که کار می کند.

وقتی که به یک گزارش یک منبع داده در Report Builder اضافه می کنید، تشویق به انتخاب یک منبع داده ی مشترک یا ایجاد یک منبع داده ی داخلی می شوید.


آموزش sql

می توانید از لیست منابع داده ای که قبلا استفاده کرده اید، انتخاب کنید و یا روی دکمه ی Browse کلیک کرده و وارد یک فولدر در Report Manager یا یک داکیومنت SharePoint شوید و منبع داده ی مشترک را انتخاب کنید.
معمولا می توانید یک منبع داده ی داخلی اضافه کنید.


آموزش sql

روی فهرست رو به پایین Select connection type کلیک کنید تا لیست انواع اتصالات پشتیبانی شده توسط Report Builder را مشاهده کنید:


آموزش sql
  • 2875
  •    964
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .