آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

مقدمه ای برای محیط های مجازی و پکیج ها در python

دوره های مرتبط با این مقاله
دوره آموزش پایتون

آموزش محیط های مجازی و پکیج هادر برنامه نویسی Python


مقدمه

برنامه های کاربردی پایتون اغلب از پکیج ها و ماژول هایی استفاده می کنند که به عنوان بخشی از کتابخانه استاندارد نیستند. گاهی برنامه های کاربردی به یک نسخه خاص از یک کتابخانه نیاز دارند، زیرا ممکن است برنامه به رفع یک اشکال خاص نیاز داشته باشد، یا ممکن است برنامه با استفاده از یک نسخه مستقل از واسط کتابخانه نوشته شده باشد.

این بدان معناست که ممکن است یک نصب پایتون (Python installation) نتواند الزامات همه برنامه های کاربردی را برآورده کند. اگر برنامه A به نسخه 1.0 از یک ماژول خاص نیاز داشته باشد اما برنامه B نسخه 2.0 را بخواهد، نیازمندی ها در تضاد هستند و در هر صورت، چه با نصب نسخه 1.0 یا 2.0 ، یکی از برنامه ها قابل اجرا نخواهد بود.

برای حل این مشکل باید یک محیط مجازی(virtual environment) ایجاد کنید، یک درخت دایرکتوری مخصوص به خود که شامل یک نصب پایتون برای یک نسخه خاص از پایتون است، به علاوه تعدادی پکیج های اضافی.

بنابراین برنامه های کاربردی مختلف می توانند از محیط های مجازی مختلف استفاده کنند. برای حل تضاد نیازمندی ها در مثالی که پیش تر مطرح شد، برنامه A میتواند محیط مجازی خود را به همراه نصب نسخه 1.0 داشته باشد، در حالی که برنامه B یک فضای مجازی دیگر با نسخه 2.0 دارد. اگر برنامه B نیاز به به روز رسانی یک کتابخانه به نسخه 3.0 را داشته باشد، این تاثیری روی محیط برنامه A ندارد.

نتایج Decimal یک صفر را در ادامه نگه می دارد، و به طور خودکار four place significance مضروب ها را two place significance در نظر می گیر. ده دهی، محاسبات را همانند محاسبات انجام شده به صورت دستی تولید می کند، و از بروز مسائلی که ممکن است در زمانی که ممیز شناور دو دویی نمی تواند مقادیر ده دهی را دقیقا نمایش دهد ، اجتناب می کند. نمایش دقیق، کلاس Decimal را قادر می سازد تا محاسبات modulo و تست های برابری که برای ممیز شناور دو دویی مناسب نیست را انجام دهد.

  • 341
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1399/03/28

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .