آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش محافظت از وبلاگ ها در برابر هرزنامه

دوره های مرتبط با این مقاله

محافظت از وبلاگ ها در برابر هرزنامه (اسپم)

در این آموزش، نحوه ی محافظت از وبلاگ WordPress خود در برابر هرزنامه را آموزش می دهیم. برای این منظور (جلوگیری از ورود هرزنامه در صفحات وبلاگ):

 1. بروز رسانی اسکریپت WordPress به آخرین ورژن آن الزامی می باشد.
 2. نصب افزونه ی captcha. بهترین گزینه برای نصب، پلاگین WordPress ReCaptcha می باشد. در زمان فعال سازی، پلاگین از شما می خواهد کلیدهای فعال سازی خصوصی و عمومی (API keys) را فراهم کنید. با کلیک بر روی لینک به نمایش گذاشته، به سایتی که ارجاع داده (هدایت) می شوید که در آن کلیدهای فعال سازی رایگان در اختیار شما قرار می گیرد. آن ها را کپی کرده و در فیلدهای مربوطه جایگذاری نمایید. سپس افزونه یReCaptcha را برای بخش نظرات (comment) و ثبت کاربران (user registration) فعال سازی کنید.
 3. WordPress با یک سرویس ضد هرزنامه (anti-spam) به نام Akismet عرضه می شود. برای دریافت کلید فعال سازی (API key)، بایستی در وب سایت رسمی WordPress ثبت نام کنید. کلید مزبور همراه با ایمیل خوش آمد گویی به شما ارسال می شود. چنانچه قبلا در سایتWordPress.org ثبت نام کرده اید، در آن صورت می توانید کلید فعال سازی API را در Dashboard وردپرس مشاهده نمایید.

به منظور فعال سازی سرویس Akismet برای وبلاگ خود، گام های زیر را دنبال نمایید:
گام اول: به ناحیه ی مدیریت (admin) سایت WordPress مراجعه کرده سپس: Plugins >Installed.
گام دوم: بر روی Activate کلیک نمایید.

محافظت از وبلاگ ها

افزونه ی Akismet فعال سازی خواهد شد.

محافظت از وبلاگ ها

گام سوم: بر روی لینک "enter your WordPress.com API key" کلیک کنید (همچنین می توانید بر روی Akismet Configuration در بخشPlugin کلیک نمایید).

محافظت از وبلاگ ها

گام چهارم: کلید فعال سازی (API key) خود را وارد نمایید.
گام پنجم: دکمه ی Update options>> را کلیک کنید.
گام ششم: اگر API Keyخود را درست وارد نمایید، تایید می شود.

محافظت از وبلاگ ها

از حالا به بعد، وبلاگ شما توسط سرویس Akismet در برابر هرزنامه محافظت می شود. می توانید نظرات را در وبلاگ خود به وسیله ی سرویس ذکر شده پویش کرده و همچنین آن comment هایی که اسپم هستند را به صورت دستی (به عنوان هرزنامه) علامت گذاری کنید. این کار را می توانید از طریق بخش comments ناحیه ی admin انجام دهید.

محافظت از وبلاگ ها

همچنین می توانید در صفحه ی اصلی وبلاگ سایت خود، نشان دهید چه تعداد پست هرزنامه توسط سرویس Akismet متوقف شده است. برای نمایش این اطلاعات، می بایست ابزارک (ویجت) Akismet را به نوارکناری اضافه کنید (برای افزودن ویجت به سایدبار: وارد ناحیه ی مدیریت سایتWordPress شده، سپس: Appearance >Widgets. بر روی دکمه ی Add در کنار ویجت مورد نظر کلیک کرده تا به نوار کناری سایت اضافه شود. پس از انتخاب ویجت های مورد نظر، بر روی دکمه ی Save Changes در زیر نوارکناری، سمت راست کلیک نمایید.).

4. همچنین می توانید آن دسته از نظرات بازدیدکنندگان را که از IP های غیر قابل اطمینان ارسال می شوند، مسدود نمایید. برای این منظور بایستی از افزونه ی Honey Pot بهره بگیرید.

وبلاگ ها اغلب توسط spammer ها مورد سو استفاده قرار می گیرند. جدا از ربات ها که به راحتی از طریق روش های مختلف مسدود می شوند،spammer های بی شماری سعی بر نفوذ به سایت را دارند. افزونه ی Honey Pot یک بانک اطلاعاتی بزرگ حاوی IP هایی است که از آن ها برای نفوذ و درج هرزنامه (spam attack) استفاده شده است.
می توانید اسکریپت آن ها را در وبلاگ WordPress خود ادغام کرده و بدین وسیله دسترسی از IP های مشکوک را مسدود کنید. برای فعال سازی این قابلیت و محافظت از وبلاگ خود، گام های زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا در وب سایت Project Honey Pot ثبت نام کنید.
 2. کلید فعال سازی (API Key) httpBL اختصاصی خود را دریافت نمایید.
 3. افزونه ی مربوطه (Honey Pot) را از آدرس http://wordpress.org/extend/plugins/httpbl/ بارگیری نمایید.
 4. افزونه ی مزبور را نصب کنید.
 5. حال افزونه ی مورد نظر را از طریق صفحه ی مدیریت سایت WordPress فعال سازی نمایید. برای این منظور به lugins->http:BL بروید، سپس کلید فعال سازی httpBL را وارد کرده و تنظیمات را مطابق نیاز خود پیکربندی نمایید.
 6. اگر به گزارش های ثبت شده (log) در انتهای صفحه ی Plugins->http:BL مراجعه کنید، تمامی IP های مسدود شده را مشاهده خواهید کرد.
 • 1390
 •    1318
 • تاریخ ارسال :   1394/12/21

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .