آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش لینک های متنی

دوره های مرتبط با این مقاله

لینک های متن HTML

یک صفحه ی وب می تواند لینک های متنوعی داشته باشد که شما را مستقیما به صفحات دیگر یا حتی بخش هایی خاص از یک صفحه ی ارائه شده می برد. این لینک ها هایپرلینک نامیده می شوند.
هایپرلینک ها به بازدیدکنندگان اجازه می دهند تا با کلیک کردن روی لغات، اصطلاحات و تصاویر بین صفحات وب مسیریابی کنند. شما می توانید هایپرلینک ها را روی صفحه ی وب با استفاده از متن یا تصاویر موجود ایجاد کنید.


لینک کردن داکیومنت ها

یک لینک با استفاده از برچسب < a> در HTML تعیین می شود. این برچسب anchor tag نامیده می شود و هر چیزی بین برچسب آغازین < a> و پایانی < /a> بخشی از لینک می شود و یک یوزر می تواند آن بخش را کلیک کرده تا به داکیومنت لینک شده برسد. در زیر ترکیب ساده ی استفاده از برچسب < a> را می بینید.


Link Text

مثال:

اجازه دهید مثال زیر را امتحان کنیم که http://www.tahlildadeh.com را در صفحه ی شما لینک می کند.


نمونه یک


  

Click following link

Tahlildadeh
امتحان کنید

این مثال نتیجه ی زیر را تولید خواهد کرد که شما می توانید روی لینک تولید شده ی tahlildadeh کلیک کنید تا به صفحه ی اصلی tahlildadeh برسید.
Click following link


tahlildadeh

ویژگی target

ما از ویژگی target در مثال قبلی خود استفاده کردیم . این ویژگی برای مشخص کردن موقعیتی که داکیومنت لینک شده باز می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. در زیر گزینه های ممکن را مشاهده می کنید.


Option
Description
_blank
داکیومنت لینک شده را در یک پنجره یا تب جدید باز می کند.
_self
داکیومنت لینک شده را در همان چارچوب باز می کند.
_parent
داکیومنت لینک شده را در چارچوب اصلی باز می کند.
_top
داکیومنت لینک شده در کل بدنه ی پنجره باز می شود.
targetframe
داکیومنت لینک شده را در یک targetframe نام گذاری شده باز می کند.
مثال:

برای درک تفاوت اصلی در برخی گزینه های ارائه شده در ویژگی target مثال زیر را امتحان کنید.


نمونه دو

  


  

Click any of the following links

Opens in New |
امتحان کنید

این مثال نتیجه ی زیر را تولید خواهد کرد که می توانید روی لینک های مختلف کلیک کنید تا تفاوت بین گزینه های مختلف ارائه شده برای ویژگی target را درک کنید.


Click any of the following links
Opens in New | Opens in Self | Opens in Parent | Opens in Body

استفاده از مسیر پایه

وقتی که شما داکیومنت های HTML را متناسب با همان وب سایت لینک می کنید، ارائه ی یک URL کامل برای هر لینک ضروری نیست. اگر از برچسب در تیتر داکیومنت HTML خود استفاده می کنید، می توانید از دست آن خلاص شوید. این برچسب برای ارائه ی یک مسیر پایه برای همه ی لینک ها استفاده می شود. بنابراین مرورگر شما مسیر ارائه شده ی مرتبط را به مسیر پایه پیوند خواهد داد و یک URL کامل ایجاد خواهد کرد.


مثال:

مثال زیر از برچسب < base> برای مشخص کردن URL پایه استفاده می کند و پس از آن ما می توانیم به جای ارائه ی URL کامل برای هر لینک از مسیرهای مرتبط ایتفاده کنیم.


این مثال نتیجه ی زیر را تولید خواهد کرد که می توانید روی لینک تولید شده ی HTML tahlildadeh کلیک کنید تا به آموزش HTML برسید.
اکنون URL ارائه شده ی < a href="http:/WebsiteNews/TahlildadeNews.aspx> باعنوان < a href=" http //www.tahlildadeh.com/WebsiteNews /TahlildadeNews.aspx"> در نظر گرفته می شود


لینک شدن به بخشی از صفحه

می توانید برای بخش خاصی از صفحه ی وب ارائه شده، با استفاده از ویژگی name یک لینک ایجاد کنید. این امر یک فرایند دو مرحله ای می باشد.
نخست اینکه در مکانی که می خواهید به داخل صفحه ی وب برسید یک لینک ایجاد کنید و آن را با استفاده از برچسب < a...> نام گذاری کنید


HTML Text Links


مرحله ی دوم ایجاد یک هایپر لینک می باشد برای لینک کردن داکیومنت و قرار دادن در مکانی که می خواهید برسید.


Go to the Top

و این مثال لینک زیر را تولید خواهد کرد که می توانید در آن روی لینک تولید شده ی Go to the Top کلیک کنید تا به نقطه ی بالای آموزش HTML Text Link برسید.


نمونه پنج


  

Click following link

HTML tahlildadeh
امتحان کنید

تنظیم رنگ های لینک

شما می توانید رنگ لینک های خود، لینک های فعال و لینکهای مشاهده شده را با استفاده ازویژگی های link و alink و vlink از برچسب < body>تنظیم کنید.


مثال:

مثال زیر را در test.htm ذخیره کنید و سپس می توانید آن را در هر مرورگری باز کنید تا ببینید که چگونه ویژگی های link, alink و vlink کار می کنند.


این مثال نتیجه ی زیر را تولید می کند. فقط رنگ لینک را قبل از کلیک کردن روی آن چک کنید، سپس رنگ ان را در هنگام فعال کردن و بازدید آن چک کنید.


HTML tahlildadeh

دانلود کردن لینک ها

شما می توانید لینک متنی ایجاد کنید تا فایل های قابل دانلود PDF، ZIP و DOC خود را بسازید. این کار بسیار ساده می باشد، فقط کافیست یک URL کامل از فایل قابل دانلود ارائه بدهید.


نمونه چهار

HTML Text Links

Go to the Top
امتحان کنید

این مثال لینک زیر را تولید خواهد کرد و برای دانلود یک فایل استفاده می شود.

 • 3791
 •    3384
 • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانلود فیلم آموزشی دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
آموزش لینک های متنی
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .