آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش لینک های عکس در html

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش Image Link

تاکنون مشاهده کردیم که چگونه با استفاده از متن، یک لینک هایپرتکست ایجاد کنیم و همچنین فرا گرفته ایم که چگونه از تصاویر در صفحات وب خود استفاده کنیم. اکنون فرا خواهیم گرفت که چگونه با استفاده از تصاویر هایپرلینک ایجاد کنیم.


مثال:

استفاده از تصویر به عنوان هایپرلینک بسیار ساده می باشد. لازم است که یک تصویر را در داخل هایپرلینک در محل تصویر قرار دهیم، همانطور که در زیر نشان داده شده است.


نمونه یک

 tahlildadeh 
امتحان کنید

این ساده ترین راه ایجاد هایپرلینک با استفاده از تصاویر می باشد.


تصاویر حساس به ماوس

استانداردهای HTML و XHTML یک ویژگی ارائه می دهند که به شما اجازه می دهد لینک های مختلفی را در داخل یک تصویر اجرا کنید. شما می توانید براساس مختصات مختلف موجود روی تصویر، لینک های مختلفی را روی یک تصویر مجزا ایجاد کنید. زمانی که لینک های متفاوت به مختصات متفاوت ضمیمه می شود، می توانیم برای باز کردن داکیومنت های تارگت روی بخش های مختلف تصویر کلیک کنیم. چنین تصاویری که به ماوس حساس می باشند، تصاویر نقشه نامیده میشوند. دو روش برای ایجاد چنین تصاویری وجود دارد.


 • Server-side image maps - توسط ویژگی ismap از برچسب < img> فعال می شود و دستیابی به یک سرور و پردازش برنامه های مربوط به تصویر نقشه لازم می باشد.
 • Client-side image maps - با استفاده از ویژگی usemap از برچسب < img> همراه با برچسب های متناظر< map> و < area> ایجاد می شود.

Server side image maps

در اینجا به سادگی تصویر خود را داخل یک هایپرلینک قرار داده و از ویژگی ismap استفاده کنید که آن را یک تصویر خاص می سازد و وقتی یوزر در بخشی از تصویر کلیک می کند، مرورگر مختصات اشاره گر ماوس را همراه با URL مشخص شده در برچسب < a>به سرور وب منتقل می کند. سرور از مختصات اشاره گر ماوس استفاده می کند تا تعیین کند کدام داکیومنت باید به مرورگر بازگردانده شود.
زمانی که ismap استفاده می شود، ویژگی href از برچسب < a> باید URL یک برنامه ی سرور را مانند یک cgi یا اسکریپت PHP و غیره در برداشته باشد، تا درخواست ورودی را براساس مختصات انتقال داده شده پردازش کند. مختصات موقعیت ماوس پیکسل های صفحه میباشند که از گوشه ی بالای سمت چپ تصویر شمرده می شوند و با (0,0) شروع می شوند. مختصات دنبال شده با یک علامت سوال، به انتهای URL اضافه می شوند.


مثال:

نمونه دو

امتحان کنید

سپس مرورگر پارامترهای جستجوی زیر را به سرور می فرستد که می تواند توسط اسکریپت ismap.cgi یا فایل map پردازش شود و شما می توانید هر داکیومنتی را که دوست داشته باشید به این مختصات لینک کنید.


/cgi-bin/ismap.cgi?20,30

از این طریق شما می توانید لینک های مختلفی را به مختصات متفاوت یک تصویر اختصاص دهید، و وقتی این مختصات کلیک می شوند، می توانید داکیومنت های لینک شده ی متناظر را باز کنید.


توجه:

شما برنامه نویسی CGI را زمانی فراخواهید گرفت که برنامه نویسی perl را مطالعه کنید. می توانید اسکریپت خود را بنویسید تا این مختصات انتقال داده شده را با استفاده از PHP یا هر اسکریپت دیگری پردازش کنید. فعلا اجازه بدهید روی یادگیری HTML تمرکز کنیم، می توانید این فصل را بعدا بازبینی کنید.

Client side image maps

این تصاویر به وسیله ی ویژگی usemap از برچسب < img> فعال می شوند و به وسیله ی برچسب های ضمیمه ی< map>و< area> تعریف می شوند.
نقشه ای که قرار است نقشه را طراحی کند، به وسیله ی< img> به عنوان یک تصویرعادی وارد صفحه می شود، به جز اینکه این مورد ویژگی اضافه ای به نام usemap همرا خود دارد. مقدار ویژگی usemap مقداری می باشد که در یک برچسب< map>استفاده می شود تا برچسب های تصویر و نقشه را لینک کند.< map>همراه با برچسب های< area> همه ی مختصات تصویر و لینک های مربوطه را تعریف می کند.
برچسب< area> در داخل برچسب نقشه مختصات و شکل حاشیه های قابل کلیک در داخل تصویر را تعریف می کند. در اینجا مثالی از تصویر نقشه می بینید.


نمونه سه

  
    
    
    
  
امتحان کنید

سیستم مختصات

مقدار حقیقی مختصات کانلا به شکل در سوال وابسته است. در اینجا خلاصه ای می بینید که قرار است با مثال های مفصل دنبال شوند.


rect = x1 , y1 , x2 , y2

x1 و y1 مختصات گوشه ی بالای سمت چپ از مستطیل می باشد. x2 و y2 مختصات گوشه ی سمت راست پایین می باشند.


circle = xc , yc , radius

xc و yc مختصات مرکز دایره و radius شعاع دایره می باشد. دایره ای به مرکز200,50 با شعاع 25 دارای ویژگی coords="200,50,25" خواهد بود.


poly = x1 , y1 , x2 , y2 , x3 , y3 ,... xn , yn

جفت های مختلف x-y رئوس چند ضلعی می باشند، با یک خط که از یک نقطه به نقطه ی دیگر کشیده شده. یک چندضلعی لوزی شکل با بالاترین راس آن در نقطه ی 20،20 و 40 پیکسل، در عریض ترین نقطه ی خود دارای ویژگی coords="20,20,40,40,20,60,0,40" می باشد.
تمام مختصات مربوط به بالاترین گوشه ی سمت چپ تصویر می باشند. هر شکل دارای یک URL مربوطه می باشد. می توانید از هر نرم افزار تصویری برای دانستن مختصات موقعیت های نختلف استفاده کنید.

 • 4054
 •    3160
 • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانلود سورس کد دانلود فیلم آموزشی دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
آموزش لینک های عکس در html
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .