آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

صفحه ی آغازین Report Builder

دوره های مرتبط با این مقاله

صفحه ی آغازین Report Builder

Report Builder 3.0 دارای یک یوزر ااینترفیس آشنا و حسی می باشد که به شما اجازه می دهد ایجاد گزارش ها را سریع آغاز کنید. این بخش گزینه های موجود در صفحه ی Getting Started را ارائه می دهد.

برای شروع Report Builder را از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server 2008 R2 Report Builder آغاز کنید. به طور پیش فرض این صفحه فورا پس از آغاز به کار Report Builder نمایش داده می شود.

آموزش SQL Server
نکته:

صفحه ی Getting Started همیشه وقتی که Report Builder را شروع کنید نمایش داده می شود، مگر اینکه روی چک باکس "Don't show this dialog box at startup" واقع در سمت چپ پایین صفحه کلیک کنید. اگر صفحه ی Getting Started در ابتدا نمایش داده نشد، به صفحه ی Report Builder Options رفته و در این صفحه انتخاب کنید که در همان ابتدا نمایش داده شود. ( بعدا به بررسی صفحه ی Report Builder Options نیز خواهیم پرداخت.)

صفحه ی Getting Started درست پس از آغاز به کار Report Builder نمایش داده می شود. پس از اینکه از صفحه ی Getting Started انتخاب انجام دادید یا این صفحه را بستید، نمی توان+ید دوباره به این صفحه بازگردید. می توانید صفحه ی New Report یا Dataset را نمایش دهید که حاوی همان گزینه های صفحه ی Getting Started می باشد.

صفحه ی Getting Started گزینه های زیر را ارائه می دهد:

  • New Report (گزارش جدید)
  • New Dataset (دیتاست جدید)
  • Open
  • Recent

New Report

گزینه ی New Report به شما اجازه می دهد تا یک wizard یا یک گزارش خالی از نقطه ی شروع خود انتخاب کنید. Wizard ها شما را به سمت ایجاد یک گزارش در چند مرحله پشت سر هم می برند. گزارش خالی به شما اجازه می دهد تا همه ی جنبه های ایجاد گزارش را بررسی کنید. برای مبتدی ها Wizardها انتخاب خیلی خوبی هستند. یوزرهای با تجربه ممکن است گزارش خالی را ترجیه بدهند.

New Dataset

یک دیتاست داده ای را تعریف می کند که می خواهید روی گزارش خود نمایش دهید. گزینه ی New Dataset به شما اجازه می دهد تا یک دیتاست مشترک ایجاد کنید؛ به عنوان مثال یک دیتاست که می تواند در یک یا چند گزارش مورد استفاده قرار بگیرد. دیتاست های مشترک یک ویژگی جدید درSQL Server 2008 R2 Reporting Services می باشد. متناوبا شما می توانید یک دیتاست را در داخل یک گزارش تعریف کنید، اما بهترین کار استفاده از دیتاست های مشترک می باشد.

Open

گزینه ی Open دیالوگ آشنای باز کردن فایل را نشان می دهد و به شما اجازه می دهد تا یک گزارش را باز کنید. فایل های گزارش دارای یک گستره از RDL (زبان تعریف گزارش) می باشند.

Recent

این گزینه به شما اجازه می دهد تا از لیست گزارش های استفاده شده ی اخیر یک گزارش را انتخاب کرده و باز کنید.

  • 3895
  •    1176
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .