آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش React Native - شروع کار با React Native

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش React Native - شروع کار با React Native


آموزش React Native

این بخش آموزش React Native به شما کمک می کند اولین application React Native خود را نصب و build کنید. اگر React Native را قبلا نصب کرده اید، می توانید این بخش را رها کنید و مستقیما از بخش مفاهیم پایه در React Native شروع کنید.
اگر با پیش زمینه ای از وب می آیید، ساده ترین روش شروع کار با React Native ابزارهای Expo است. می توانید بدون نصب و راه اندازی Xcode یا Android Studio پروژه خود را راه اندازی کنید. توسط Expo CLI می توانید یک محیط توسعه روی سیستم خود راه اندازی کنید و در عرض چند دقیقه شروع به توسعه application React Native خود کنید. برای توسعه سریع، میت وانید از Snack برای توسعه و اجرای React Native در مرورگر خود استفاده کنید.
اگر با توسعه ی application به صورت native(جاوا یا swift) آشنا هستید، می توانید از React Native CLI استفاده کنید. برای شروع باید XCode یا Android Studio را نصب داشته باشید.

شروع با Expo CLI

با این فرض که قبلا Node version 10 به بالا را نصب کرده اید، می توانید از npm برای نصب ابزار خط فرمان Expo CLI استفاده کنید:

npm install -g expo-cli

سپس برای ساخت یک پروژه React Native جدید به اسم AwesomeProject، دستورات زیر را اجرا کنید:

expo init AwesomeProject
cd AwesomeProject
npm start # you can also use: expo start


آموزش React Native

این کار یک سرور توسعه برای شما راه اندازی می کند.

اجرای یک application React Native

برنامه مخصوص Client Expo را روی iOS یا android خود نصب کنید و به شبکه wireless مشترک با کامپیوترتان، وصل شوید. روی android، با استفاده از application Expo کد QR را از ترمینال scan کنید تا برنامه تان باز شود. روی iOS، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا لینک بگیرید.


تغییر در application

حال که توانستید بدون مشکل application را اجرا کنید، می توانید آن را تغییر دهید. فایل App.js را در ویرایشگر دلخواه خود باز کنید و تغییری در برنامه بدهید. بعد از ذخیره آخرین تغییرات، application به طور اتوماتیک reload می شود.
تمام شد!
تبریک می گویم. شما اولین برنامه React Native خود را اجرا کرده اید!


قدم بعدی؟

Expo مستندات زیادی دارد که می تواند مرجع خوبی برایتان باشد. بعلاوه می توانید در forum آن سوالات خود را مطرح کنید.
این ابزارها به شما کمک می کنند سریع توسعه را شروع کنید، اما قبل از ادامه کار با Expo CLI، درمورد محدودیت های آن مطالعه کنید.
اگر هنگام کار با Expo به مشکلی برخوردید، قبل از ایجاد یک issue جدید، لطفا issue های موجود را ببینید:

  • صفحه ی Expo CLI issues (برای مشکلات مرتبط یا Expo CLI)
  • صفحه ی Expo issues (برای مشکلات مربوط به Expo client یا SDK)

اگر می خواهید درمورد React Native بیشتر بدانید با ادامه این آموزش همراه باشید.آموزش React Native

اجرای برنامه روی شبیه ساز یا Virtual device

با Expo CLI براحتی می توانید برنامه تان را روی device واقعی بدون راه اندازی هیچ گونه محیط توسعه، اجرا کنید. اگر می خواهید برنامه را روی شبیه ساز iOS یا Virtual device android اجرا کنید، به بخش شروع با React Native CLI مراجعه کنید، برای اینکار باید Xcode یا محیط توسعه لازم برای android را راه اندازی کنید.
پس از راه اندازی پیش نیازها، می توانید با دستور npm run android برنامه را روی Virtual device android اجرا کنید. با دستور npm run ios روی Mac، می توانید برنامه را روی شبیه ساز iOS اجرا کنید.


هشدارها

از آنجا که موقع استفاده از Expo برای ایجاد پروژه از هیچ کد native (برای مثال جاوا) استفاده نمی کنید، نمی توان ماژول های native سفارشی به غیر از آنچه API های React Native فراهم می کند و component های موجود در application Client Expo، استفاده کرد.
اگر می دانید که قرار است نهایتا از کد native استفاده کنید، Expo همچنان گرینه خوبی برای شروع است. در مرحله آخر، می توانید با eject کردن پروژه، Build های Native بسازید. پس از eject کردن پروژه، بخش شروع با React Native CLI برای ادامه کار مرجع شماست.
Expo CLI پروژه شما را به گونه ای config می کند که از جدیدترین version های React Native که توسط application Client Expo پشتیبانی می شود، استفاده کند. application Client Expo معمولا یک هفته پس از ارائه ی version satble از React Native، پشتیبانی از آن را شروع می کند. برای اطلاع از version های React Native پشتیبانی شده توسط application Client Expo ، میتوانید این صفحه را چک کنید.
اگر می خواهید React Native را در یک پروژه موجود ادغام کنید، بهتر است Expo CLI را کنار بگذارید و مستقیم از راه اندازی محیط توسعه native (Xcode یا Android Studio) شروع کنید. این بخش شروع با React Native CLI به این موضوع پرداخته ایم.


شروع با React Native CLI

اگر می خواهید کد native در پروژه تان داشته باشید از این دستور العمل پیروی کنید. برای مثال، اگر می خواهید React Native را در یک application که قبلا ایجاد کرده اید اضافه کنید، یا اگر یک application با Expo یا ابزار Create React Native App توسعه داده اید و "eject" کرده اید، به این بخش نیاز دارید.
این دستورالعمل ها به سیستم عامل مورد استفاده برای توسعه وابسته است و اینکه می خواهید برای iOS یا android برنامه بنویسید. اگر می خواهید برای هردو پلتفرم iOS و android توسعه بدهید، مشکلی نیست، یکی از آن ها را انتخاب کنید، چرا که هرکدام دستورالعمل متفاوتی دارند:

  • محیط توسعه: Mac، Windows، Linux
  • محیط اجرای نهایی: android، iOS
  • 1648
  •    552
  • تاریخ ارسال :   1398/05/18

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش react native

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .