آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

راه ساده برای خارج کردن داده از SQL Server

دوره های مرتبط با این مقاله

راه ساده برای خارج کردن داده از SQL Server

SQL Server Management Studio (SSMS) یک عملکرد Export Wizaed ارائه می دهد که می توانید برای کپی کردن داده از یک منبع داده به منبعی دیگر از آن استفاده کنید. شما می توانید از انواع منبع و انواع منبع داده ی مقصد انتخاب کنید، جدول هایی را از طریق Export Wizard انتخاب کنید و داده را از دیتابیس SQL Server به یک صفحه ی گسترده ی اکسل (Excel spreadsheet) منتقل کنید.


توضیحات

برای آغاز کار SSMS بر روی SQL Server Management Studio از برنامه ی Microsoft SQL Server کلیک کنید. پس از راه اندازی SSMS شما به سمت راه اندازی یک SSMS پیش خواهید رفت؛ اتصال به Database Engine. به منظور توضیح از دیتابیس AdventureWorksDW استفاده خواهیم کرد. می توانید الگوی دیتابیس AdventureWorksDW را از سایت CodePlex دانلود کنید.
دیتابیس AdventureWorksDW را در SSMS Object Explorer قرار دهید. اگر Object Explorer قابل رویت نیست روی منوی View کلیک کرده و سپس Object Explorer را انتخاب کنید.


آموزش SSIS

روی دیتابیس AdventureWorksDW در Object Explorer راست کلیک کرده و سپس از منوی کانتکست Export Data را انتخاب کنید تا Export Wizard آغاز به کار کند. اگر دیالوگ خوش آمدگویی ظاهر شد، روی Next کلیک کنید. در بخش های بعد مرحله به مرحله در wizard پیش خواهیم رفت.


انتخاب یک منبع داده

عبارت Choose a Data Source به شما اجازه می دهد تا برای داده ی خود منبعی تعیین کنید. از آنجایی که در حال اجرای Export wizard می باشیم، صفحه ای با مقادیر نمایش داده شده در تصویر زیر ظاهر می شود ( بر اساس دیتابیسی که برای شروع Export wizard روی آن کلیک راست کردید.)


آموزش SSIS

سپس روی Next کلیک کنید تا دیالوگ Destination انتخاب کنید.
Choose a Destination به شما اجازه می دهد تا مقصد منبع داده را برای داده ای که در حال خارج کردن آن هستید، تعیین کنید. برای مقصدها گزینه های خیلی کمی در دسترس می باشند. ورودی های اضافه براساس مقصد منبع داده ی انتخاب شده، متفاوت می باشند. در مورد این مثال داده ی خود را به Excel انتقال می دهیم، سپس از صفحه ی گسترده ی اکسل (Excel spreadsheet) بعدها در آموزش به عنوان منبعی در توضیح Import wizard استفاده می کنیم. دیالوگ مانند تصویر زیر پر می شود:


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Specify Table Copy یا Query شوید.


Specify Table Copy یا Query

دیالوگ Specify Table Copy یا Query به شما اجازه می دهد تا انتخاب کنید که آیا داده را با انتخاب جدول ها و ویوهایی از منبع داده انتقال دهید و یا اینکه یک query برای استخراج داده تعیین می کند. داده ی Copy را از یک جدول و یا ویو و یا بیشتر از یکی انتخاب کنید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد دیالوگ Select Source Tables یا Views شوید.


Select Source Tables and Views

Select Source Tables and Views به شما اجازه می دهد تا ویوها و جدول هایی را انتخاب کنید که می خواهید انتقال دهید. در این مورد قصد داریم تا جدول DimGeography را انتخاب کنید همانطور که در تصویر زیر می بینید


آموزش SSIS

می توانید روی دکمه ی Preview کلیک کنید تا 100 ردیف اول داده از منبع داده را مشاهده کنید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

شما می توانید روی دکمه ی Edit Mappings ( روی دیالوگ Select Source Tables and Views)کلیک کنید تا نگاشت های ستون را از منبع داده به مقصد داده مرور کنید، مانند تصویر زیر. اگر جدولی در مقصد منبع داده وجود نداشته باشد، شما می توانید نگاشت ها را ویرایش کنید.


آموزش SSIS

می توانید روی گزینه ای برای حذف و ایجاد مجدد جدول در مقصد منبع داده کلیک کنید. به طور پیش فرض این گزینه در حالت انتخاب نمی باشد. اگر جدول در مقصد منبع داده وجود داشته باشد، دکمه ی Create destination table radio غیرفعال خواهد بود و شما می توانید گزینه های Delete یا Append را انتخاب کنید.
شما می توانید روی دکمه ی Edit SQL کلیک کنید تا SQL را مرور و یا ویرایش کنید تا جدولی در مقصد منبع داده ایجاد کنید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

دو بار روی دکمه ی بازگشت (return) کلیک کنید تا به دیالوگ Select Source Tables and Views برسید، سپس روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Save and Execute Package شوید.


Save and Execute Package

صفحه ی Save and Execute Package گزینه هایی برای اجرای عملکرد خارج کردن و ایجاد یک پکیج SSIS ارائه می دهد و آن را روی SQL Server و یا سیستم فایل ذخیره می کند، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

در مورد هدف ما، پکیج SSIS را ذخیره می کنیم، بنابراین می توانیم در بخش بعدی آموزش نیز آن را مشاهده کنیم. روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Save SSIS Package شوید.


Save SSIS Package

اگر انتخاب کرده اید که عملکرد انتقال به عنوان یک عملکرد SSIS package روی صفحه ی Save and Execute Package ذخیره شود، Save SSIS Package درخواست می شود. صفحه را مانند تصویر زیر پر کنید:


آموزش SSIS

روی Next کلیک کنید تا وارد صفحه ی Complete the Wizard شوید.


Complete the Wizard

Complete the Wizard خلاصه ای از گزینه هایی را نشان می دهد که شما برای عملکرد خروج انتخاب کرده اید، مانند تصویر زیر:


آموزش SSIS

روی Finish کلیک کنید تا پکیج SSIS اجرا شود. شما می توانید را باز کرده و جدولی را که خارج شد، مشاهده کنید. بخشی از آن در تصویر زیر نمایش داده شده است.


آموزش SSIS
  • 5855
  •    848
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .