آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش تکثیر داده ها بین چندین server

تکثیر و انتقال داده ها بین چندین server که به طور دائم متصل هستند

Replication یک راه حل بسیار کارامد است که در جواب رفع معضل انتقال داده ها بین چندین server که به طور مداوم متصل هستند، ارائه گردیده است. با استفاده از راهنماهای نصب replication به راحتی می توانید replication topology را پیکربندی و مدیریت (administer) کنید. درس پیش رو نحوه ی پیکربندی replication topology برای server هایی که مدام متصل هستند را به شما آموزش می دهد.


آنچه خواهید آموخت

این مقاله ی آموزشی نحوه ی انتشار (publish) داده ها از یک پایگاه داده به پایگاه داده ی دیگر را با استفاده از تکثیر تراکنشی (transactional replication) به شما آموزش می دهد. اولین درس چگونگی استفاده از محیط مدیریت پایگاه داده SQL Server (SQL Server Management Studio) برای ایجاد یک publication را به شما آموزش می دهد. در مبحث بعدی به نحوه ی ایجاد و اعتبار سنجی یک subscription و نیز سنجش نهفتگی (latency) خواهیم پرداخت.


پیش نیازها

مطالب آموزشی این مقاله ویژه ی کسانی نوشته شده که با عملیات و مفاهیم پایه ای database آشنا هستند و تنها با مفهوم replication بیگانه بوده یا اطلاعات محدودی درباره ی آن دارند. برای درک مباحث این فصل باید دروس فصل قبلی " آماده سازی سرور برای replication " را آموخته باشید.
به منظور بهره وری از مطالب این فصل، سیستم شما دارای کامپوننت های زیر باشد:


 1. در publication server (سرور مبدا)
  هر نسخه ای که از SQL Server در دست دارید به استثنای Express (SQL Server Express) یا SQL Server Compact کفایت می کند. نسخه های ذکر شده قابلیت replication publisher بودن را ندارند.
  پایگاه داده ی نمونه ی AdventureWorks2012. به منظور بهبود امنیت، پایگاه داده های نمونه به صورت پیش فرض نصب نمی شوند.
 2. Subscriber server (سرور مقصد):
  تمام ویرایش های SQL Server به استثنای SQL Server Compact قابلیت Subscriber server شدن را دارند. SQL Server Compact نمی تواند در یک تکثیر تراکنشی ( (transactional replication نقش subscriber را ایفا کند.
نکته:

Replication به صورت پیش فرض بر روی SQL Server Express نصب می شود.


نکته:

در محیط SQL Server باید از طریق یک login که عضوی از نقش کاربری ثابت سرور (fixed server (role sysadmin می باشد به سرور Subscriber و Publisher متصل شوید.


 • 1287
 •    1008
 • تاریخ ارسال :   1394/09/23

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .