آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش تهیه فایل پشتیبان از پایگاه داده MySQL

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش نحوه ی تهیه ی فایل پشتیبان از پایگاه داده ی MySQL

در این مبحث چگونگی ایجاد backup از پایگاه داده و بازگرداندن آن به حالت قبلی را در حساب میزبانی (hosting account) به شما آموزش می دهیم. همچنین اطلاعاتی در خصوص بایگانی اطلاعات و بازیابی آن ها در صورت نیاز را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

MySQL Export: نحوه ی ایجاد Backup از پایگاه داده ی MySQL

می توانید به راحتی یک dump file(export/backup) از پایگاه داده که توسط اکانت شما مورد استفاده قرار می گیرد، ایجاد کنید. برای این منظور باید به ابزار phpMyAdmin از طریق cPanel (با کلیک بر روی آیکون phpMyAdmin در بخش Databases) دسترسی پیدا کنید:

نحوه ی ایجاد Backup

ابزار phpMyAdmin به زودی بارگذاری خواهد شد.
پایگاه داده ی ای که می خواهید از آن نسخه ی پشتیبان تهیه کنید را از منوی Databases انتخاب نمایید.

نحوه ی ایجاد Backup

یک صفحه ی جدید در phpMyAdmin بارگذاری شده و پایگاه داده ی انتخابی را نمایش می دهد. برای ادامه ی پروسه ی تهیه ی فایل پشتیبان، تبExport را باز نمایید:

نحوه ی ایجاد Backup

گزینه های دیگری که باید جدا از option های پیش فرض انتخاب کنید، Save as file (که فایل را با فرمت .sql بر روی حافظه ی کامپیوتر ذخیره می کند)، Add DROP TABLE (که قابلیت حذف جدول را در صورت موجود بودن آن در backup پایگاه داده، اضافه می کند) می باشند:

نحوه ی ایجاد Backup

بر روی دکمه ی Go کلیک کرده تا پروسه ی export/backup پایگاه داده آغاز گردد:

نحوه ی ایجاد Backup

خواهید دید که یک پنجره ی Download نمایش داده شده و از شما می خواهد محل ذخیره ی فایل بر روی حافظه ی کامپیوتر را مشخص نمایید. البته ممکن است دانلود به صورت خودکار راه اندازی شود که این دیگر بستگی به تنظیمات مرورگر انتخابی دارد.

MySQL Import: نحوه ی بازگرداندن (restore) پایگاه داده از فایل پشتیبان

به منظور بازگردانی (import/restore) پایگاه داده از طریق phpMyAdmin، ابتدا پایگاه داده ای را که می خواهید داده و اطلاعاتی را وارد آن نمایید (داده هایی را در آن import کنید)، انتخاب کنید. این کار از طریق منوی مربوطه در سمت چپ صورت می پذیرد. حال تب Import را باز کنید:

نحوه ی بازگرداندن (restore)

شما می توانید یک فایل .sql را import نمایید. برای این منظور بایستی فایل مور نظر را از حافظه ی کامپیوتر خود انتخاب کرد. این امکان در اختیار شما قرار داده می شود تا مجموعه کاراکترهای فایل مورد نظر (character set) را از فهرست کشویی (drop down-menu) درست زیر Upload boxانتخاب کنید. اگر در خصوص مجموعه کاراکترهای مورد استفاده ی پایگاه داده مطمئن نیستید، در آن صورت گزینه ی مزبور را نادیده بگیرید.

نحوه ی بازگرداندن (restore)

جهت آغاز فرایند restore، بر روی دکمه ی Go در پایین صفحه سمت راست کلیک نمایید. یک پیغام مبنی بر موفقیت آمیز بودن عملیات (importپایگاه داده) به نمایش در می آید.

  • 1509
  •    1440
  • تاریخ ارسال :   1394/12/21

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .