آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش تراکنش ها روی جداول مقیم در حافظه

دوره های مرتبط با این مقاله

کسب آشنایی و فهم تراکنش هایی که بر روی جداول بهینه سازی شده بر اساس حافظه صورت می گیرند (Transactions on Memory-Optimized Tables)

تراکنش ها به وسیله ی یک نوع مدیریت همزمانی چند نسخه ای خوشبینانه (optimistic, multi-version concurrency control) به جداول memory-optimized دسترسی پیدا می کنند، بدین معنا که نسخه های مختلفی از داده ها و اطلاعات وجود دارد. هر تراکنش روی نسخه ای از پایگاه داده ی خود که از نظر تراکنش با دیگر تراکنش ها یکپارچه است، عملیات انجام می دهد. این کار کاملا مستقل از دیگر تراکنش هایی که به طور همزمان در حال اجرا هستند، صورت می گیرد.

بعلاوه، تراکنش ها با این فرض خوش بینانه اجرا می شوند که هیچ گونه تداخلی با دیگر تراکنش های همزمان رخ نمی دهد. این امر باعث می شود نیاز به استفاده از قفل ها از میان بر داشته شود، در عین حال نیز لازمه ی آن است که سامانه ی مورد نظر تمامی تداخلات (conflict) را شناسایی کرده و در این میان یکی از تراکنش هایی که با دیگر transaction ها تداخل دارد را پایان دهد. تداخل تنها برای تراکنش های write-write و نیز read-write اتفاق می افتد. در صورت وجود تداخل write-write، یک تراکنش write خاتمه داده می شود.

شباهت هایی بین مدیریت همزمانی جداول بهینه سازی شده بر اساس حافظه و مدیریت همزمانی جداول ذخیره شده بر روی دیسک (disk-based) برای isolation level (جداسازی منابع مورد نیاز) تراکنش های READ_COMMITTED_SNAPSHOT و SNAPSHOT وجود دارد.

  • 1073
  •    968
  • تاریخ ارسال :   1394/09/23

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .