آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

بسط دادن مجموعه های نامگذاری شده

 

مجموعه های نام گذاری شده مجموعه ای داده براساس منطق منطق تعریف شده، گزارش می دهند. آنها اولا برای ایجاد دیتاستهایی که اغلب از طرف مکعب دذخواست می شوند، مفید می باشند. مجموعه های نام گذاری شده دو نوع می باشند: استاتیک و دینامیک. تفاوت بین این دو این است که مجموعه های استاتیک وقتی در یک بخش برای اولین بار مورد تقاضا قرار می گیرند، محاسبه می شوند و در حالیکه مجموعه های دینامیک هر زمان که یک ردیف به آنها ارجاع کند، محاسبه می شوند. در این بخش چگونگی ایجاد مجموعه های دینامیک را مورد بررسی قرار می دهیم. دقت داشته باشاد که مجموعه های دینامیک تا زمان SQL Server 2008 معرفی نشدند.

توضیحات:

طراح مکعب را باز کرده و روی تب Calculations کلیک کنید. سپس در نوار ابزار روی New Named Set و کلید در نوار ابزار کلیک کنید، مانند تصویر زیر:

 

image

 

image

در اینجا دو مجموعه ایجاد کرده ایم، Internet Sales Top 25  و  Reseller Sales Top 25. در این مجموعه ها تولیدات Top 25 را براساس Internet Sales  و  Reseller Sales گزارش می هیم. در این فرمول TopCount، ساختار MDX ثبت های 25 تای برتر از دیتاست را گزارش می دهد.

در گزینش های  Type می توانیم انتخاب کنیم که مجموعه نام گذاری شده دینامیک و یا استاتیک باشد.

در گزینش فولدر Display می توانیم تعیین کنیم که مجموعه ها ظاهر شوند. به طور پیش فرض این مجموعه ها در آخرین بعد استفاده شده در فرمول ظاهر می شوند. در اینجا از بعد Product  از یک ویژگی رده بندی استفاده کرده ایم، بنابراین مجموعه های نام گذاری شده باید در همان بعد تحت مسیرNamed Sets  ظاهر شوند.

راه حل را ذخیره و اجرا کنید و سپس در پین Browser  مجددا به مکعب متصل شوید. شما باید قادر به مشاهده ی اندازه گیری محاسبه شده و مجموعه های نام گذاری شده باشید، مانند تصویر زیر:

 

image

  • 2289
  •    1260
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .