آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

بسط یک اندازه ی محاسبه شده

دوره های مرتبط با این مقاله
دوره آموزش SQL آموزش SQL Server Admin دوره آموزش اوراکل مقدماتی
دوره آموزش MongoDB دوره آموزش C# دوره آموزش PHP

 

اندازه های مستقیما ایجاد شده از فیلدهای یک جدول fact، اندازه های پایه نامیده می شوند، اما معمولا نیاز به اندازه گیری هایی براساس پیش نیازهای مرسوم می باشد، بنابراین فرمول های منطقی برای این اندازه های پایه به کار برده و اندازه های محاسبه شده ایجاد می کنیم.

توضیحات:

طراح مکعب را باز کرده و روی تب Calculations کلیک کنید. در نوار ابزار روی New Calculated Measure و در مقادیر روی کلید کلیک کنید، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 این اندازه گیری محاسبه شده ی جدید را TotalSales نامگذاری می کنیم. Parent hierarchy مشخص می کند که اندازه گیری مربوط به کدام رده بندی اصلی خواهد بود که در این مورد Measures خواهد بود. این یک رده بندی داخلی می باشد و همه ی اندازه گیریها در آن قرار می گیرند.


آموزش sql server

در Expression می توانیم هر عبارت MDX را تعیین کنیم. در اینجا در حال افزودن  Internet Sales Amount  از  FactInternetSales و  Reseller Sales Amount از گروه های اندازه گیری FactResellerSales  می باشیم. لازم نیست مقادیر را تایپ کنید. تنها کافیست مقادیر را از سمت چپ پنجره درگ و دراپ کنید. در پراپرتی های اضافه می توانید گزینه های اضافه ای برای این اندازه گیری تنظیم کنید. راه حل خود را ذخیره کنید، در بخش بعدی مجموعه های نام گذاری شذه ای را ایجاد خواهیم کرد و سپس آنها را به طور همزمان اجرا می کنیم.

  • 1026
  •    1074
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .