آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

بررسی اجمالی پروژه ها و راه حل ها در SSIS

دوره های مرتبط با این مقاله

یک پکیج SSIS شبیه به برنامه ای است که عملکردهای خاصی را اجرا می کند. به عنوان یک مثال در مورد کاری که با پکیج SSIS انجام می دهیم، می خواهم که محتوای یک جدول در دیتابیس AdventureWorksDW را به یک Excel spreadsheet کپی کنم. ابتدا این کار را با استفاده از عملکرد Export Wizard درSSMS انجام می دهیم و کار خود را به عنوان یک SSIS package ذخیره می کنیم. SSIS package را به عنوان راهی برای دریافت درکی از SSIS package مرور می کنیم.

توضیحات

برای آغاز کار BIDS، SQL Server Business Intelligence Development Studio را از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server انتخاب کنید. روی File, Open, Project / Solution در منو کلیک کنید تا دیالوگ Open Project نمایش داده شود، سپس به location of the solution رفته و روی Open کلیک کنید، مانند تصویر زیر:

آموزش sql server

گزینه ی SSIS Packages را که در زیرSSMS-Samples project در Solution Explorer قرار دارد، باز کنید و تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد:

آموزش sql server

روی SSIS package SSMS-Export-to-Excel.dtsx دابل کلیک کنید تا بتوانید پکیج را باز کنید. اجازه بدهید جنبه های مختلف SSIS package را که در BIDS ارائه می شوند، مانند زیر بررسی کنیم:

 • طراح (designer)
 • مدیران اتصال (connection managers)
 • Toolbox
 • پنجره ی properties

Designer یک محدوده ی بزرگ در وسط پنجره است که در زیر نمایش داده شده است:

آموزش sql server

تب های زیر در designer موجود می باشند.

 • تب Control Flow حاوی عملکردهایی است که SSIS package اجرا می کند و جریانی از یک عملکرد به عملکرد دیگر است.
 • تب Data Flow طراح دیگری می باشد که حاوی جزئیاتی برای یک گردش داده ی ارائه شده می باشد. به عنوان مثال بازیابی داده از برخی منابع داده تغییراتی روی داده اجرا می کند و سپس آن را روی منبع داده ی دیگری می نویسد.
 • تب Event Handlers نیز طراح دیگری است که در آن می توانیم عملکردهایی را تعیین کنیم که در هنگام یک رویداد خاص اجرا شوند.
 • تب Package Explorer کل پکیج را به شکل یک درخت نمایش می دهد.

در زیر طراح Data Flow را برای عملکرد Data Flow در تب Control Flow مشاهده می کنید.

آموزش sql server

پنجره ی Connection Managers حاوی منابع مختلف داده می باشد که پکیج از آنها استفاده می کند.

آموزش sql server

Connection Managers (مدیران اتصال) پس از اینکه در عملکردهای مختلف مانند Execute SQL Task، OLEDB Data Source یا OLEDB Destination مورد ارجاع قرار گرفتند، تعریف می شوند.

Toolbox دارای عملکردهایی است که در دسترس طراحان Control Flow, Data Flow یا Event Handlers قرار می گیرند. برای ساخت یک پکیج به سادگی عملکردها را از Toolbox روی طراح درگ کنید و آنها را به همان ترتیبی که می خواهید اجرا شوند، به هم متصل کنید. عملکردهای Toolbox زیر روی موجود می باشند:

آموزش sql server

عملکردهای Toolbox زیر در Data Flow designer موجود می باشند:

آموزش sql server

پنجره ی properties برای ویرایش و آپدیت کردن یک عملکرد در designer یا یک اتصال در محدوده ی Connection Managers در دسترس می باشد. روی Preparation SQL Task در Control Flow نمایش داده شده در بالا کلیک کنید، پنجره ی properties زیر را مشاهده خواهید:

آموزش sql server

آماده سازیSQL Task یک Execute SQL Task می باشد وبرای اجرای یک وضعیت SQL استفاده می شود. در این مورد یک وضعیت CREATE TABLE را اجرا کردیم، اما می تواند هر عبارتی از SQL و یا یک برنامه ی ذخیره شده باشد. وقتی روی یک آبجکت راست کلیک می کنید، یک دیالوگ popup به شما ارائه می شود که می توانید برای تنظیم پراپرتی های مختلف از آن استفاده کنید. به عنوان مثال روی Preparation SQL Task راست کلیک کرده و از منو Edit را انتخاب کنید، پنجره ی زیر برای شما نمایش داده خواهد شد:

آموزش sql server
 • 2508
 •    1036
 • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .