آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش ایجاد یک subscription برای Merge Publication

ایجاد یک subscription برای مشترک شدن در انتشار ادغامی (merge publication)

در این درس شما با بهره گیری از محیط SQL Server، یک subscription (اشتراک) ایجاد می کنید، سپس مجوزهای لازم را برای subscription database (پایگاه داده ی اشتراکی) تنظیم کرده و به صورت دستی یک روگرفت فوری از داده های فیلتر شده (filtered data snapshot) ویژه ی subscription جدید ایجاد می کنید. لازمه ی فهم این درس تکمیل مبحث پیشین می باشد.
برای ایجاد یک subscription (اشتراک)، مراحل زیر را دنبال کنید:


 1. ابتدا محیط SQL Server را راه اندازی کرده ، سپس به سرور Subscriber متصل شوید. داخل محیط با کلیک بر روی گره ی server آن را بسط داده، سپس پوشه ی Replication را باز کنید. حال بر روی New Subscriptions کلیک نمایید.
  New Subscription Wizard راه اندازی می شود.
 2. در صفحه ی Publication، داخل لیست Publisher، Find SQL Server Publisher را کلیک کنید.
 3. در پنجره ی محاوره ی Connect to Server، اسم نمونه (instance) publisher را داخل کادر Server name درج کرده، و Connect را کلیک نمایید.
 4. اکنون AdvWorksSalesOrdersMergeرا انتخاب کرده، سپس بر روی Next کلیک کنید.
 5. داخل صفحه ی Merge Agent Location، Run each agent at its Subscriber را انتخاب کرده، Next را کلیک کنید.
 6. در صفحه ی Subscribers، اسم نمونه instance sever Subscriber (اسم نمونه ی سرور دریافت کننده) را انتخاب کرده و در زیر Subscription Database، < < New Database را از لیست مورد نظر انتخاب کنید.
 7. داخل پنجره ی محاوره ی New Database، SalesOrdersReplica را داخل کادر Database name درج کرده، سپس OK را کلیک کنید. حال بر روی دکمه ی Next کلیک نمایید.
 8. درون صفحه ی Merge Agent Security، دکمه ی (…) را کلیک کرده، سپس \repl_merge را داخل کادر Process account درج کنید. اکنون گذرواژه ی لازم را ویژه ی این حساب کاربری فراهم نموده و دکمه ی OK را کلیک کنید. Next را کلیک کرده و بار دیگر Next را کلیک نمایید.
 9. داخل صفحه ی Initialize Subscriptions، گزینه ی At first synchronization را از لیست Initialize When انتخاب کرده، سپس Next را کلیک کرده و بار دیگر آن را کلیک نمایید.
 10. در صفحه ی HOST_NAME Values، مقدار adventure-works\pamela0 را داخل کادر HOST_NAME Value وارد کرده، سپس Finish را کلیک کنید.
 11. بار دیگر Finish را کلیک کرده و پس از ایجاد subscription (اشتراک)، بر روی Close کلیک نمایید.

برای تنظیم مجوزهای (permission) پایگاه داده در سرور دریافت کننده (subscriber server)، مراحل زیر را دنبال کنید:


 1. محیط SQL Server را راه اندازی کرده و به سرور Subscriber متصل شوید، Databases، SalesOrdersReplica و Security را باز کرده، سپس روی Users راست کلیک کنید. حال New User را انتخاب کنید.
 2. در صفحه ی General، \repl_merge را در کادر User name وارد کرده، دکمه ی (…) و Browse را کلیک کنید، سپس \repl_merge را انتخاب کرده و OK را کلیک نمایید. حال Check Names را کلیک کرده، پس از آن بر روی دکمه ی OK کلیک کنید.
 3. Database role membership، db_owner را انتخاب کنید، سپس با کلیک بر روی OK کاربر جدید را ایجاد نمایید.

به منظور ایجاد یک روگرفت فوری از اطلاعات فیلتر شده ( (filtered data snapshotبرای اشتراک (subscription)، کافی است 5 مرحله ی زیر را پشت سر بگذارید:


 1. SQL Server Management Studio را اجرا کرده و به Publisher متصل شوید، با کلیک بر روی گره ی server آن را بسط داده، سپس پوشه ی Replication را باز کنید.
 2. داخل پوشه ی Local Publications، AdvWorksSalesOrdersMerge publication را راست کلیک کرده و بعد گزینه ی Properties را انتخاب کنید.
  پنجره ی محاوره ی Publication Properties نمایش داده می شود.
 3. صفحه ی Data Partitions را انتخاب نموده، حال بر روی دکمه ی Add کلیک کنید.
 4. در پنجره ی محاوره ی Add Data Partition، adventure-works\pamela0 را داخل کادر HOST_NAME Value تایپ کرده، سپس بر روی OK کلیک کنید.
 5. Partition ای که تازه اضافه شده را انتخاب کرده، Generate the selected snapshots now را کلیک کنید، سپس بر روی OK کلیک نمایید.

مرحله ی بعد

شما با موفقیت یک subscription برای اشتراک در انتشار ادغامی و نیز یک روگرفت فوری فیلتر شده (filtered snapshot) برای partition اطلاعات اشتراک (subscription data) ایجاد کرده اید که به مجرد مقداردهی اولیه subscription قابل دسترس خواهد بود. در مرحله ی بعد شما برای پایگاه داده ی subscription به Merge Agent مجوزهایی را اعطا کرده و با راه اندازی Merge Agent همزمان سازی و مقدار دهی اولیه ی اشتراک را آغاز می کنید.


 • 851
 •    872
 • تاریخ ارسال :   1394/09/23

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .