آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

ایجاد پروژه ها و راه حل ها با SSIS

دوره های مرتبط با این مقاله

نمونه ی BIDS برای توسعه ی پکیج SSIS براساس مفهوم پروژه ها و راه حل ها می باشد. یک پروژه در واقع ظرفی برای یک SSIS و یا بیشتر از یکی می باشد. پروژه ها می توانند برای سازماندهی پکیج های SSIS به روش های معنادار استفاده شوند. برای مثال اگر تعدادی پکیج SSIS داشته باشم که برای بارگذاری داده یwarehouse از منبعی خاص استفاده می شوند، ممکن است یک پروژه ی SSIS برای همه ی پکیج های SSIS ایجاد کنم که در پردازش ETL برای سیستم آن منبع استفاده می شود.

یک راه حل ظرفی برای یک یا چند پروژه می باشد. وقتی که شما چند پروژه ی SSIS برای سازماندهی پکیج های خود ایجاد می کنید، آن پکیج ها را در یک یا چند راه حل ترکیب می کنید. با ادامه ی مثال های بالا، اگر چندین پروژه ی SSIS داشته باشم که هر کدام نمایانگر یک سیستم منبع می باشد که برای پرکردن یک داده یwarehouse استفاده می شود، ممکن است یک راه حل مجزا برای حفظ همه ی این پروژه های SSIS مرتبط ایجاد کنم. در این بخش به ایجاد یک پروژه و راه حل با BIDS، افزودن پروژه ی جدید به راه حل خود و افزودن پکیج SSIS موجود به یک پروژه خواهیم پرداخت.

توضیحات

برای آغاز کار BIDS، SQL Server Business Intelligence Development Studio را از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server انتخاب کنید. روی File, New, Project در قسمت بالای منو کلیک کنید تا دیالوگ New Project نمایش داده شود. Business Intelligence Projects را به عنوان نوع پروژه و سپس Integration Services Project را به عنوان الگو انتخاب کنید. دیالوگ را مانند تصویر زیر پر کنید.

آموزش Sql server

پس از ایجاد این پروژه و راه حل جدید، می توانم به نمونه های فولدر درWindows Explorer رفته و تصویر زیر را مشاهده کنم.

آموزش Sql server

فولدر نمونه ها فایل راه حل (samples.sln) را حفظ می کند و حاوی فولدر Tutorial-Sample-1 می باشد که پروژه را در خود دارد. فولدر نمونه ها در نتیجه ی کلیک کردن مسیر Create برای راه حل ایجاد شد.

با بازگشت به BIDS تصویر زیر را در Solution Explorer مشاهده خواهید کرد که در گوشه ی بالای سمت راست پنجره واقع شده است:

آموزش Sql server

به طور پیش فرض یک پکیج SSIS، زمانیکه یک Integration Services Project ایجاد کرده اید، افزوده می شود. شما می توانید روی پکیج راست کلیک کرده و آن را تغییر نام دهید.

اکنون که با موفقیت یک پروژه ی جدید و یک راه حل ایجاد کرده اید، اجازه بدهید پروژه ی جدید دیگری به این راه حل اضافه کنیم.

روی سطح منوی فایل در BIDS و سپس Add, New Project کلیک کنید و دیالوگ Add New Project را مانند تصویر زیر پر کنید.

آموزش Sql server

این پروژه ی اضافه را برای نگهداری پکیج های SSIS ایجاد شده به وسیله ی اجرای Import و Export wizard در SSMS، تولید کرده ام. این پروژه فولدر SSMS-Samples را برای نگهداری پروژه ی جدید ما ایجاد خواهد کرد. این فولدر زیر فولدر نمونه ها خواهد بود. پیشنهاد می کنیم به کاری که در هنگام ایجاد پروژه های جدید انجام می دهید، توجه کنید. مطمئن شوید که نام و موقعیت همان هایی هستند که شما می خواهید. مقادیر پیش فرض که به طور خودکار در صفحه پر می شوند، به ندرت مفید واقع می شوند. شما می توانید به آسانی پروژه ای ایجاد کنید در حالیکه نام و موقعیت آن را نمی دانید.

اکنون وقتی در BIDS به Solution Explorer نگاه می کنیم، تصویر زیر را مشاهده خواهیم کرد.

آموزش Sql server

اکنون راه حل ما دارای دو پروژه می باشد. SSMS Import و Export wizards گزینه ای برای ذخیره ی کار خود به عنوان یک پکیج SSIS ارائه می دهد. اگر شما ذخیره کردن را امتخاب کنید، ممکن است تمایل داشته باشید پکیج را به یک پروژه ی موجود اضافه کنید. روی گره SSIS Packages در Solution ExplorerازSSMS-Samples راست کلیک کرده و Add Existing Package را انتخاب کنید و صفحه را مانند تصویر زیر پر کنید.

آموزش Sql server

همانطور که در عنوان دیالوگ بیان شده، شما در حال افزودن یک کپی از پکیج SIS به پروژه می باشید. پکیج SSIS از مسیر پکیجی که شما در فولدر پروژه ی خود تععین کردید، کپی می شود.

  • 2618
  •    770
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .