آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

انواع مختلفی از برنامه های query

دوره های مرتبط با این مقاله

انواع مختلفی از برنامه های query

قبل از اینکه به چگونگی خواندن برنامه ها بپردازیم، متذکر می شوم که علاوه بر برنامه های گرافیکی، گزینه های دیگری از جمله برنامه های متن محور و xml وجود دارند. این ها روش های مختلفی است که SQL Server می تواند یک برنامه ی query را نمایش دهد.

توضیحات

برنامه های متن (text plans) سه راه برای برقراری برنامه های متن وجود دارد:

  • SET SHOWPLAN_TEXT - SQL Server در واقع query را اجرا نمی کند، اما اطلاعاتی در مورد چگونگی اجرای عبارات گزارش می دهد، که اطلاعاتی در مورد برنامه ی Estimated Execution نشان می دهد.
  • SET SHOWPLAN_ALL - SQL Server در واقع query را اجرا نمی کند، اما اطلاعات دقیق درباره ی چگونگی اجرای عبارات و منابع مورد استفاده برای اجرای query، ارائه می دهد، اطلاعاتی در مورد برنامه ی Estimated Execution نشان می دهد.
  • SET STATISTICS PROFILE - SQL Server در واقع query را اجرا کرده و اطلاعات دقیق در مورد چگونگی اجرای وضعیت ها، عدد حقیقی ردیف های پردازش شده و منابع استفاده شده برای اجرای query ارائه می دهد و اطلاعاتی در مورد برنامه ی Actual Execution نشان می دهد.

لطفا دقت داشته باشید که مایکروسافت یک بیانیه ی استهلاک (depreciation announcement ) برای گزینه های SET SHOWPLAN در بالا منتشر کرده و برای پیشروی استفاده از برنامه های XML را پیشنهاد می دهند.

آموزش SQL Server

برنامه های گرافیکی

دو گزینه برای برنامه های گرافیکی وجود دارد:

  • SET SHOWPLAN_XML - SQL Server در این مورد query را اجرا نمی کند، اما اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی اجرای وضعیت ها و منابع مورد استفاده برای اجرای آن ارائه می دهد. یک داکیومنت خوش ترکیب XML که حاوی برنامه ی Estimated Execution می باشد، گزارش می دهد.
  • SET STATISTICS XML - SQL Server در این مورد query را اجرا می کند و اطلاعات دقیقی در مورد چگونگی اجرای وضعیت ها و عدد حقیقی ردیف های پردازش شده و منابع مورد استفاده برای اجرای query ارائه می دهد. یک داکیومنت خوش ترکیب XML که حاوی برنامه ی Actual Execution می باشد، گزارش می دهد.
آموزش SQL Server
  • 1154
  •    1080
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .