آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش افزودن library ها به React Native Application

دوره های مرتبط با این مقاله

افزودن library ها به React Native Application

همه ی application ها از تمام قابلیت های native استفاده نمی کنند، و لازم نیست همه ی کدهای لازم برای پشتیبانی از این ویژگی ها را داشته باشند، چرا که سایز فایل نصبی نهایی زیاد می شود. با این وجود می خواهیم افزودن این قابلیت ها در زمان نیاز آسان باشد. به همین منظور بسیاری از این قابلیت ها را به صورت library های ثابت مستقلی برای آن ها ارائه کرده ایم.

اغلب این library ها به راحتی کشیدن فایل های آن به پروژه قابل استفاده است، با کمی تنظیمات بیشتر یا کمتر. همه ی library های React Native در پوشه ی Libraries در repository root هستند. بعضی از آن ها جاوااسکریپت خالص هستند، و فقط کافی است آن ها را require کنید. library های دیگر ممکن است حاوی کدهای native باشند، در آن صورت باید فایل های مربوطه را به پروژه اضافه کنید وگرنه موقع استفاده از آن ها error می گیرید.

مراحل افزودن library های حاوی کد native

1.لینک کردن خودکار

گام اول

library را با native dependency های آن را نصب کنید:


$ npm install < library-with-native-dependencies> --save

توجه: save-- یا save-dev-- برای این مرحله خیلی مهم است. React Native library ها را براساس dependencies و devDependencies در فایل package.json لینک می کند.

گام دوم

native dependency ها را لینک کنید:


$ react-native link

تمام شد! همه ی library ها با native dependency های آن، باید به درستی به پروژه ی android/ iOS تان لینک شده باشند.

توجه: اگر پروژه ی iOS تان از CocoaPods استفاده می کند (Podfile دارید) و library های لینک شده فایل podspec دارند، دستور react-native link با استفاده از Podfile library ها را لینک می کند. برای پشتیبانی از Podfiles های مهم کامنت # Add new pods below this line را در جایی که می خواهید pod ها اضافه شوند بگذارید.

لینک کردن دستی

گام اول

اگر library کد native دارد، باید فایل با پسوند .xcodeproj درون پوشه اش باشد. این فایل را به پروژه ی خودتان در Xcode بکشید (معمولا زیر گروه Libraries در Xcode):


لینک کردن دستی کتابخانه ها در React Native

گام دوم

روی فایل اصلی پروژه کلیک کنید و Build Phases را بزنید و library ی استاتیک را از درون پوشه ی Products در library که دارید import می کنید، به Link Binary With Libraries بکشید.


لینک کردن دستی کتابخانه ها در React Native

گام سوم

همه ی library ها به این مرحله احتیاج ندارند، باید در نظر بگیرید: آیا به محتوای library در زمان compile احتیاج دارید؟ یعنی آیا از این library سمت native استفاده می کنید یا فقط سمت جاوااسکریپت؟ اگر فقط سمت جاوااسکریپت استفاده می کنید کار تمام است.

اگر می خواهید آن را از کد native فراخوانی کنید، باید header library ها را بدانید. به فایل پروژه بروید، Build Settings را انتخاب کنید و دنبال Header Search Paths بگردید. آن جا باید مسیر library را اضافه کنید. (از recursive استفاده نکنید).


لینک کردن دستی کتابخانه ها در React Native
  • 431
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1398/06/05

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .